Mjenjanje ulja u mjenjaču Xantia

AX-ja

èudo jedno
ispustis ulje u cistu bocu,na cep kao sto je gore na slici prikazano.
i tocno vidis koliko ga ima.
vratis isto ulje ili nalijes novo,kad si vec ovo ispustio.
na odzracnik,kao na slici gore.

al ako on teze ide u brzine,pregledaj malo sajle
 

daracc991

New member
vazi ma imam tehnicki 3.10.
pa cu ga preksutra ujtro dic na tlocne pa se malo zavuc,vidit to sa uljem radi sebe,pa ako ima manje uzet novo,vidit cu odma kako je stanje,jer ima špene,prljavstine.
odma cu te sajle pregledat da vidim,kako moze bit do sajle,šta zapinje moze malo objasnjenje :)
 

AX-ja

èudo jedno
pa treba vidjeti kako sajla stoji u buziru.
da li lagano klizi,ako je lomi,da nije rascufana. da nema lufta u glavi koja se natakne na mjenjac.
kad guras rucicu u brzinu treba vidjeti dal sajla ima otpor ili jednostavno skladno gura polugu na mjenjacu.
ne znam ako si shvatio ali ne znam kako bolje objasnit.

uglavnom zamoli nekog da ti salta a ti gledaj sto se dogadja.

ali najbitnije je znati sto se trazi.
jedno je kad auto tesko ide u brzinu.
jedno je kad prilikom saltanja "grebe" u mjenjacu.
jedno je kad ruli u brzini.
a moze bit i sve to.

mozes se rijesit puno nepotrebnog posla ako samo netko malo strucniji baci oko na taj problem.
 

daracc991

New member
nemas frke :)
hvala ti lijepo si objasnio skuzio sam sistem,jep nema druge sutra ide na tlocne,i prvo cu to provjerit i vidjeti,ulje svakako vadim obavezno,makar za provjeru,jer odkad je kod mene nije sipano,a po papirima vidim vec da je nekih 150tisuca isto ulje,ne curi,ali ipak moze bit s:cenzura::cenzura::cenzura:ano ulje,a ovo ostalo cu pregledati,probat rjesit ako se da,da je i osla sajla,to bi najbolji kvar bio :)
samo nesta mi je poceo srednji lonac lupat danas,onako cuje se,ubiti bit ce par slikcia sutra i tako,ipak ide tehnicki,a dosad je bilo pali i vozi,pa trea mal omastit brk :)
 
Na vrh