Mjenjac ispada iz 5 brzine

grandepuconi

New member
Pozdrav svima. Imam Xantiu 1.9td 94 god. Ima par tjedana mjenjac se cudno ponasa sve brzime su ok samo iz 5 brzine ispada u voznji. Pokusa sam pridrzat mjenjac dok vozim rukom da ne ispada,osjetio bi pod rukom tada kao da nesto preskace. A kad bi stisnuo malo jace gas izletio bi iz brzine odma pri ubrzavanju i cuo bi se kao udarac neki. Molio bi neki savjet ako netko zna sto bi moglo biti. Hvala!
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Uuu, ne znam bas, ako je isti naziv/oznaka mjenjaca onda odgovara, ali ako nije onda ne bih znao. Za taj motor je taj mjenjac optimalno podesen. Postavljanje mjenjaca duzeg/kraceg hoda moze lose utjecat na performanse vozila. Cisto iz radoznalosti, zasto ne servisiras stari mjenjac? Sa novim isto ne znas sto kupujes.
 

grandepuconi

New member
A zati jer je stari meni se cini osa skroz u :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:. Sve mi je to s:cenzura::cenzura::cenzura:ao bivsi majstor. Cak mi se cini da je malo ulja u njega ulio kad mi ga je mjenjo. Nisam s ovim mjenjacem presao niti 20tkm 5 brzina prestala radit. A od jucer nece vise ni u jednu brzinu kad je upaljen. Kupio sam vec taj od 96 god pa sad sta bude. Ide iduci tjedan na montazu. Auto ko auto je super samo sam nasao bio :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:u od majstora i sad placam te greske.
 
Na vrh