Miješanje ulja 5w40 i 5w30 - C5 2.0 16v LPG

JosipB

Member
Pozdrav svima,
tražio sam po internetu ali nisam uspio naći odgovor: da li smijem dolijevati u Mobil 5w40 ulje Total 5w30 (ovaj na slici) ?

Naime, prije velikog servisa sam imao u motoru Total 5w30 i kupio još 1 litru rezerve da imam za dolijevati.
Nedavno su mi u servisu stavili Mobil 5w40.

Ak ne smijem, hoće netko kupit?

Hvala
 

Prilozi

Cutac

Prèkaroš
Iako se slažem sa Dinkom, ipak bih takvim metodama pribjegao samo u slučaju nužde, to jest, ako je ulje na minimumu, ili ispod, onda bih ulio(ako ne mogu doći do onog ulja koje je i unutra) bilo što, samo da je motorno ulje.
Ali da bih ovako lijevao bilo što radi 60-70 kuna, ne bih.
 

Dalibor

Dado Tornado
slobodno pomiješaj.
ja sam kod zadnje zamjene stavio mobil 5w50 i sada nadolijevam sa totalom 10w50.
i ranije sam miješao razne proizvođače i gradacije, čak sam na kompletnoj zamjeni znao stavljati nekoliko različitih ulja kako sam imao.
danas su ionako sva ulja isto s*anje, samo im upakiravaju malo drugačije pakete dodataka.
prije 10 i više godina bilo je većih razlika u uljima, i od tada se zadržalo to da nije preporučljivo miješanje
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Ja sam u prosli auto sipao 5w40, trebao doliti, nisam imao, pa uzeo od tašta 10w40. To malo sto se dolije, teško da ce uticati na ista
 

DS9

Active member
Jel moguće da u uputstvu ne piše koje ulje ide?
Moguće je - zato što to ne piše u korisničkom uputstvu, nego u servisnoj knjižici. Tako je po pravilu bilo i ranije kod Citroena.

U taj motor idu ulja po normi PSA B71 2010, kao što je npr. totalovo Ineo First 0W-20
 

bob

New member
Na žalost i servisna "knjižica" se svela na bilježnicu od par stranica u koju se evidentiraju datumi servisa... Hvala na preporuci ulja (y)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DS9

DS9

Active member
Kod nekih drugih brendova vozila i piše u uputstvma, ali to nije (bio) slučaj sa citroenima, a npr. nije (bio) slučaj ni sa renoima.
Navodi o preporučenim/ odgovarajućim/autorizovanim uljima su bili tek u servisnoj knjižici i u zvaničnim servisnim uputstvima (koji su bili slobodni za pregled za vozila od 1999-2008) na citroenovom sevrisnom sajtu.
 
Na vrh