Memoriranje brzina

Ekipa,zna li netko čemu služi funkcija memoriranja brzina na postavkama kod C4 II.
Ja sam dosada skontao da služi samo kao neki podsjetnik ...
 

Randy5

Active member
Ako se ne varam, mogu se memorirati dvije različite brzine, npr. na 90 i 130, kao podsjetnik na apsolutno ograničenje u državi - znači, upozorava Te da si prekoračio 90 km/h izvan naselja odn. 130 km/h na autocesti. Zgodan dodatak. Diskutabilno je koliko potreban, ali zgodan.
 

Silentshoot

Active member
MIslim da je to da ti olakša dok voziš,da ne tipkaš puno nego odmah da odeš na odabranu brzinu, tako da nemoraš iznova svaki put namještavati npr na 130km/h...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Upravo to memorirane brzine možeš aktivirati direkt odlazeći na njih. Onda ne moraš prelaziti jedan po jedan km ili po pet.
 

Randy5

Active member
Èekaj malo, je li to memorija tempomata ili samo zvučno upozorenje kao podsjetnik da ne prekoračiš zadanu brzinu? Ja sam mislio da je ovo drugo.
 
Nije tempomat nego u postavkama ima da si namjestim u kojem stupnju prijenosa vozim do koje brzine. I kada stisnem na volanu tipku memo otvori mi taj meni. Ali ništa se nedešava osim da mi to prikazuje. Ili ja ne znam kako pokrenuti. Mislim da je ovo drugo...ali nema nikakvog upozorenja.
 

akiramar

Active member
(skoro) ništa od navedenog...

Memorirane brzine služe tome da stane na neku memoriranu brzinu kad držite + ili - na tempomatu. Skače po 5 km sve dok ne dođe do te memorirane brzine.
Ako želite dalje na neku drugu brzinu morate pustiti i opet držati + ili -
Na ekranu se pojavi natpis "MEM" kad dođete do neke memorirane brzine.

Može memorirati 5 brzina.

Str 165:
[ame="http://service.citroen.com/dtt/ddb/modeles/c4/c4_c4n/ed01-11/hr_hr/contenu/AC-C4_II_01_2011_HR.pdf"]korisnicke upute[/ame]
 
Na vrh