Mašina od Xantije

zoran37

New member
pa imaš u manualu, al najbolje je:wtf:
ajd ak ti se da potražit, ja tražio pa nisam našao a od oka mi se neda jer osjećajan sam ko traktor za šarafiće, uvijek mislim da nije dost. Ak ne nađeš biće od oka ili lakat ključ i dobro, malo loktita da se ne odšarafe.
 

fullcool

New member
španer zupčastog 20Nm, za klizač mi ne piše ništ, vjerojatno je isto.

nemam ni za španer kanalnog:confused:

pogledaću još pa ti javim, al orijentiraj se po španeru zupčastog.

evo našo za klizač zupčastog 37 Nm
 

zoran37

New member
španer zupčastog 20Nm, za klizač mi ne piše ništ, vjerojatno je isto.

nemam ni za španer kanalnog:confused:

pogledaću još pa ti javim, al orijentiraj se po španeru zupčastog.
Ok pogledaj pa napiši sutra, ja tek u petak ujutro krećem sa zamjenom, sutra ću samo sve oslobodit i skinut do zubčastog remena, skinut škaru i poskidat stare selene (u nadi da škara nije pomotana) da preksutra ima manje posla jer djelovi će mi doć sutra popodne tak da sutra ništ ne stignem a i neću po mraku ništa raditi jer dan je dan.




Evo ga, škara skinuta, seleni jako loši, skinuo mikro remen, zubčasti remen labav jako jako, evo link od filmića koliko je labav pa prosudite sami jel to valja ili ne valja, znači i španer i klizač sve je gore, ništa nisam odšarafljivao ni otpuštao.


http://www.youtube.com/watch?v=F0LY2RuqdLI



A sad evo i par slika. bregaste imaju samo jedan šaraf, nisu sa tri šarafića. Šta to znači?


By zoran38 at 2011-03-24


By zoran38 at 2011-03-24


By zoran38 at 2011-03-24


By zoran38 at 2011-03-24
 

zoran37

New member
Ima li xantia kakav indikator faze ili nešta mada mislim da on nije kriv, čini mi se da mi bobine ne rade dobro, kako to ispitati? Kad stojim i dam mu gas recimo oko 2500 okretaja i držim ga na tim okretajima trese mi se mašina koda ne radi jedan klip.
U vožnji kad prešaltam iz 3 u 4 ili nebitno u koju i iz koje nekad primi super gas i vuče a nekad imam osjećaj kao da se davi koda prebire bi ili nebi primio gas.
Napravio sam već 1000 km otkad je kod mene i pogledao ulje i ima ga točno kao i prvi dan kad sam ga dovezao doma, malko manje od maximuma.

Sutra ću skinut svjećice da vidim jel sve dobro pale.
 
Posljednje uređivanje:

darkoooo

Limunofil :-)
Ima li xantia kakav indikator faze ili nešta mada mislim da on nije kriv, čini mi se da mi bobine ne rade dobro, kako to ispitati? Kad stojim i dam mu gas recimo oko 2500 okretaja i držim ga na tim okretajima trese mi se mašina koda ne radi jedan klip.
U vožnji kad prešaltam iz 3 u 4 ili nebitno u koju i iz koje nekad primi super gas i vuče a nekad imam osjećaj kao da se davi koda prebire bi ili nebi primio gas.
Napravio sam već 1000 km otkad je kod mene i pogledao ulje i ima ga točno kao i prvi dan kad sam ga dovezao doma, malko manje od maximuma.

Sutra ću skinut svjećice da vidim jel sve dobro pale.
Provjeri svječice tako da staviš nove, a i kablovi znaju zezat, no njih možeš pregledati omski ili u mrklom mraku vidjet koliko gube energije (svjetlucaju prema masi). Obično prijelazni otpori zezaju, loši spojevi i tako...

Ako nekada zna jako dobro povuć bez oklijevanja, onda nije npr. filtar goriva ;)
 

zoran37

New member
Provjeri svječice tako da staviš nove, a i kablovi znaju zezat, no njih možeš pregledati omski ili u mrklom mraku vidjet koliko gube energije (svjetlucaju prema masi). Obično prijelazni otpori zezaju, loši spojevi i tako...

Ako nekada zna jako dobro povuć bez oklijevanja, onda nije npr. filtar goriva ;)
Kad na mom autu nema kablova i ne vide se, to je sve u kompletu i nist se ne vidi. Filter goriva nije kriv, imao sam iskustava sa začepljenim filterom i otprilike znam simptome. Budem ga odvezao negdje da ga prikopčaju na komp pa ćemo vidjet oće li pokazat šta. Najprije bi rekao da su dizne loše ili je nešta sa strujom.
 

darekb

New member
Ima li xantia kakav indikator faze ili nešta mada mislim da on nije kriv, čini mi se da mi bobine ne rade dobro, kako to ispitati? Kad stojim i dam mu gas recimo oko 2500 okretaja i držim ga na tim okretajima trese mi se mašina koda ne radi jedan klip.
U vožnji kad prešaltam iz 3 u 4 ili nebitno u koju i iz koje nekad primi super gas i vuče a nekad imam osjećaj kao da se davi koda prebire bi ili nebi primio gas.
Napravio sam već 1000 km otkad je kod mene i pogledao ulje i ima ga točno kao i prvi dan kad sam ga dovezao doma, malko manje od maximuma.

Sutra ću skinut svjećice da vidim jel sve dobro pale.
Meni je riknula bobina prije tri godine.
Ako se dobro sječam, auto mi je znao trokirati, okretaji na leru luduju sami od sebe, pa malo hoće malo neće, tek iznad 3000 rpm je normalno radio.
Prva dijagnoza je bila čišćenje brizgaljki, paovo, pa ono...
Uglavnom, kad sam skinuo bobinu i protresao je, a unutra zvecka nekakav sitniš, bilo mi je sve jasno...
Išao sam kod nekog tipa prema Sesvetama i uzeo polovnu, ali koliko vidim danas bi sve to lako riješio na forumu...:)
 

djelonito

New member
A kome odvest u sisku auto pa da napravi to kak treba, servisima ne vjerujem kad oni mene steraju van i jebu ko zna šta po autu i ko zna šta naprave.
U pravu ste gospon....nevjerujem niti jednom majstoru a servisu u našoj državi nema vjerovanja. Tako je i u Pž. Više vjerujem svima ovdije koji iskreno o svojim problemima i iskustvima .............pa samo naprijed netko će se naći da zna .:eek::eek:
 

zoran37

New member
U pravu ste gospon....nevjerujem niti jednom majstoru a servisu u našoj državi nema vjerovanja. Tako je i u Pž. Više vjerujem svima ovdije koji iskreno o svojim problemima i iskustvima .............pa samo naprijed netko će se naći da zna .:eek::eek:
He he, ja u pravu jesam al gospon nisam, ja sam ti zločinac koji je sudjelovao više od 5 (pet) godina u zločinačkom poduhvatu i ponosim se tim kao i svi hrvatski branitelji a i hrvatski građani. Jeb.š EU.

I daj se opusti i uživaj u forumu i društvu, nemoraš bit toliko rezerviran.
 

darekb

New member
Zoran37 jesi riješio problem?
Jučer sam promijenio sviječice (bile Bosch super,uzeo Eyquem sa tri elektrode), pa me baš zanima kako će ih gospodićna(Xantia) prihvatiti
 

zoran37

New member
Zoran37 jesi riješio problem?
Jučer sam promijenio sviječice (bile Bosch super,uzeo Eyquem sa tri elektrode), pa me baš zanima kako će ih gospodićna(Xantia) prihvatiti
Ma nisam, simptomi su isti, nemam pojma šta joj je, nekad primi gas ko luda, nekad koda zablesira pa ni sama nezna jel treba povuć ili ne, neznam a više ni ne obraćam pažnju na to. Uglavnom pali dobro i ide dobro. Po mojem nekom mišljenju mislim da je ili struja ili bombine ili komp jebe mater svoju. E sad dalo bi se to rješit da ima neko ispravnu xantiu pa prebacit najprije bobine i vidjet jel to ako nije onda komp prebacit, mislim da se to može jer nema nikakvih kodova a komp ko komp pa ak nije ni to onda promjenit dizne pa ak ni one nisu onda je nešt drugo. Uglavnom velim, više mi ne smeta to, priviknuo sam se već, tri godine ima vozit a onda ju prodajem i kupujem Jeep Grand Cherokee 5.2 automatik. To mi je želja već duže vrijeme i nemogu ga nikako prežalit šta ga nisam kupio mada sam i sa xantiom zadovoljan al nije to to, nije to V8 i jebga.
 

XSARA VTS

Member
Ja isto promijenio svjećice bile NGK sa dvije elektrode sad stavio taj EQUIEM ako sam dobro i napisao uopće sa jednom elektrodom ma zajebao se ko majmun a naravno stare bacio sad sam lud..............!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na hladno auto leti kad se zgrije potrošiš godišnji dok digne okretaje ja sam lud a kao po knjigama to je to bacile me svjećke u trošak kakvom se nisam nadao izgleda da toplinska vrijednost nije kako treba neznam ni sam zašto sam stavio to smeće jebiga na preporuku kao strava su za citroen Super Bosna su za ovo smeće svjećice i pol. NIKAD VIŠE NIKAD VIŠE NIKAD VIŠE NIKAD VIŠE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Na vrh