Lupanje u zadnjem dijelu C4

Mirkec

New member
Bok!

Trebamo pomoć za C4 1,6 HDi, dizel, 2016. godina…

Možete li nam pomoć u otkrivanju uzroka lupanja u zadnjem dijelu C4.

Zvuk koji se čuje sličan je zvuku koji se javlja kad hauba prtljažnika nije zatvorena. Taj se zvuk javlja kada prijeđemo istovremeno preko prepreke na cesti s oba kotača. Čuje se i kada prijeđete preko prepreke koja je ostala kada je cesta prekopavana pa novi dio je malo povišen i kada pređete preko toga dijela taj se zvuk pojavi…

Bio sam na dva ovlaštena servisa i oni ništa naravno ne čuju… a to smeta…

Zamijenjeni su zadnji amortizeri, zamjenski su stavili u autokući gdje je auto kupljen… zamijenjen je donji dio brave prtljažnika, ali zvuk se i dalje čuje.

Imali netko prijedlog što bi moglo biti i može li netko preporučiti majstora za c4 u Zagrebu…


Mirko
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Bio sam na dva ovlaštena servisa i oni ništa naravno ne čuju… a to smeta…
Ja bih otišao i u treći, pa se vozio s majstorom.
Meni je na starom C4 otišao amrotizer. Nije procurio. Isto krug po parkiralištu i "sve je super". Onda na tehnički i rezonnca amrotizera pokaže da nema puni povrat.

E, bravo, sad kad sam spomenuo, odi do stanice za tehnički. Ništa te ne košta osim šta ćeš ostavit koju kunu momcima nešto za piće pa neka pogledaju na jami.
 

Cutac

Prèkaroš
Nemam pojma. Ako ste provjerili sve što može lupkati i nekako to fiksirali za probu, nemam ideje.
Polica gepeka, treće štop svjetlo, spojler, nosač tablice, termo pleh lonca, predmeti u gepeku i gdje već, auspuh, amortizeri, kape, seleni mosta, slomljen/odvaljen stabilizator unutar mosta, damper na zadnjem mostu koji se otkačio ili odvaljen rezervar. Eto, bio sam masu puta ispod svog auta i raskopavao ga i to je jedino što može lupati.
Stvarno nemam ideje.

Aj snimi video ako možeš.
 

Sale11

New member
Bok!

Trebamo pomoć za C4 1,6 HDi, dizel, 2016. godina…

Možete li nam pomoć u otkrivanju uzroka lupanja u zadnjem dijelu C4.

Zvuk koji se čuje sličan je zvuku koji se javlja kad hauba prtljažnika nije zatvorena. Taj se zvuk javlja kada prijeđemo istovremeno preko prepreke na cesti s oba kotača. Čuje se i kada prijeđete preko prepreke koja je ostala kada je cesta prekopavana pa novi dio je malo povišen i kada pređete preko toga dijela taj se zvuk pojavi…

Bio sam na dva ovlaštena servisa i oni ništa naravno ne čuju… a to smeta…

Zamijenjeni su zadnji amortizeri, zamjenski su stavili u autokući gdje je auto kupljen… zamijenjen je donji dio brave prtljažnika, ali zvuk se i dalje čuje.

Imali netko prijedlog što bi moglo biti i može li netko preporučiti majstora za c4 u Zagrebu…


Mirko
Pozdrav Mirkec, imam isti problem na C4 iz 2017 godine, ako otkrijem problem javljam!
Isto se cuje kad se predje preko lezeceg, ili kad silazim sa trotoara, u zadnjem dijelu.
 
Na vrh