Lupanje u stražnjem dijelu

dino

New member
pozdrav svima

naime iman jedan problem pa Vas molim da li je itko ima sličnih iskustava, imam C3 2011 godište i od prvog dana kad prelazim preko neravnina na cesti pri malim brzinama se u stražnjem kraju čuje lupkanje ... bio sam već 2 puta u servisu u Zadru, prvi puta mi je serviser rekao da on ništa ne čuje, a drugi puta mi je drugi serviser rekao da je to normalno pri radu amortizera. Ja se nikako ne mogu pomirit s time da je to normalno i sad namjeravam otić kod nekog tko isto ima c3 da vidim jel isti problem i kod drugog auta. Molim Vas vaše mišljenje.
 

dino

New member
gume 195 55 16, ne znam tocno na koliko ali dosta jako su napumpane ... Cini mi se da bas i nije zvuk lima, dosta tup udarac :O
 

Dalibor

Dado Tornado
katastrofa, stavljaju 195 55 16 na malen i lagan auto :doh:
to ti lupa zbog guma...
napumpaj ih na 2,1 pa vidi kako će biti...
ali najbolje bi ti bilo staviti neku dimenziju sa profilom 65...
 

1587 VTS

New member
Ma kakve gume, dajte ljudi ne naklapajte bezveze i nemojte se praviti pametniji od cijelog tima inzenjera koji su ispitivali i radili na razvoju toga auta. Svako zasto ima svoje zato, pa tako i ta dimenzija guma ;)

pozdrav svima

naime iman jedan problem pa Vas molim da li je itko ima sličnih iskustava, imam C3 2011 godište i od prvog dana kad prelazim preko neravnina na cesti pri malim brzinama se u stražnjem kraju čuje lupkanje ... bio sam već 2 puta u servisu u Zadru, prvi puta mi je serviser rekao da on ništa ne čuje, a drugi puta mi je drugi serviser rekao da je to normalno pri radu amortizera. Ja se nikako ne mogu pomirit s time da je to normalno i sad namjeravam otić kod nekog tko isto ima c3 da vidim jel isti problem i kod drugog auta. Molim Vas vaše mišljenje.
I kod mene se ponekad cuje klopotanje iz straznjeg dijela, to je prisutno od prvog dana, i samo preko udarnih poprecnih izbocenja (C3 10/2011, 1.4 HDi Lounge). Pretpostavljam da se radi o istoj stvari. Nije nista strasno i ne smeta mi uopce, nisam nista reklamirao jer, između ostalog, ne zelim da mi oni strucni segrti u servisu sarafe i kopaju po novom autu (a 99% nece/ne mogu nista napraviti). Ionako, uvijek mi svira muzika pa je nemoguce cuti, jedino ako ugasim radio i naculim usi :grin: Inace, to mi je jedina zamjerka na autu, ako bas idem traziti dlaku u jajetu. Sve ostalo je za 10, utegnuto i nema nikakvih stranih zvukova nakon 19 500 km. Vise detalja uskoro, nakon servisa na 20 tkm koji planiram obaviti u vlastitoj reziji :cool:

Kako bi rekao nas Zmix : Samo ti to teraj :cool:
 

1587 VTS

New member
Lupa treger rezervnog kotača,jer nije dovoljno stegnut,provjeri sam.
Kod C3 (i starog i novog - A51) rezervni kotac je na dnu prtljaznika, ispod tapeta, za razliku od npr. Saxa, C2 i ostalih "francuza" kojima je u kavezu ispod auta.. Tako da nije to :)

ajde recimo da ću se sad neko vrijeme pomirit s tim da je to tako, "normalno"

hvala:cool:
Ako se radi o istoj stvari, a pretpostavljam da je, samo ti to teraj, nije nista ozbiljno ni spomena vrijedno, bar ne u slucaju koji imam kod sebe. Sjecam se i da sam u nekim recenzijama na koje sam naletio do sad kao zamjerku procitao: "bucan straznji ovjes preko poprecnih neravnina". Ocito svaki ima tu "manu" :D

Ja se nikako ne mogu pomirit s time da je to normalno i sad namjeravam otić kod nekog tko isto ima c3 da vidim jel isti problem i kod drugog auta.
Ako te toliko muci, budes li u prolazu prema Splitu, javi se slobodno, mozemo napraviti đir s jednim i drugim pa usporediti dojmove :cool:
 

Damaj

Active member
Kod C3 (i starog i novog - A51) rezervni kotac je na dnu prtljaznika, ispod tapeta, za razliku od npr. Saxa, C2 i ostalih "francuza" kojima je u kavezu ispod auta.. Tako da nije to
Deda je možda u pravu, samo što je kotač pričvršćen velikim plastičnim vijkom, pa je možda on popustio.
 

Konrad

New member
gle najlakse je ovo, povadi sve iz gepeka, tepih, rezervni kotac, onu plastiku koja se stavlja u felgu rezervnog kotaca itd pa ces vidjeti u voznji se cuje li se lupanje ili ne...
 

mali_BB

Active member
Meni je na C4 II iz 2012. lupala stražnja klupa tj prihvati onih bravica. Njih sam obljepio sa izolirkom i ništa se više nije čulo. Prvo sam sve izvadio iz auta i dalje se čulo pri nekim neravninama. Onda sam spustio sjedala i skužio da se više ne čuje. Na kraju mi je isto potvrdio mehaničar iz citroena pa je rekao da su oni ljepili na te zakačke izolirku
 
Na vrh