Lupanje u prednjem dijelu

renatokivac

New member
Pozz ekipa!
Evo imam osjećaj da su problemi na vidiku. Dakle imam C3 2011.god 1,4 HDI do sad je sve radilo kao beba no odjednom je na prelasku preko ležećih policajaca i to pogotovo kad ih prelazim lagano čuje se neki udarac na prednjem ovjesu. nešto kao metal u metal ili kao plastika u metal....moram priznati da uopće na mogu skužiti da li se radi o lijevoj ili desnoj strani...uglavnom u klasičnoj vožni po cesti se ne osjeti tj. ne čuje već se čuje kod prelazaka većih neravnina i to u pravilu s oba kotača, čak sam u laganom prelasku preko ležećih osjetio lagano na volanu....imam osjećaj ko da će se nakon takvog prelaska ispod nešto polomiti....kad se ležeći prođe malo brže ne osjeti se niti se čuje tako jako....ali kod laganijih prelazaka zvuk je baš neugodan....vizualno sam pregledao podvozje koliko sam mogao i nisam uočio npr, da se nešto odšarafilo...tipa ona zaštita za motor...
ee sad auto ima pređenih 66000 km uglavnom i isključivo otvorene ceste...ni sam ne znam šta bi moglo biti pa ako ima kakav dežurni mehaničar da da svoje razmišljanje o mogućem problemu i cijeni popravka.....malo sam u gužvi i iskreno ne uspijevam na vrijeme do servisa radi posla a ždere me svaki dan što bi moglo biti....
 

Krky

Lakerski profesionalac
vidi, pa kaj su ovi moji Koprivnicanci zivi
ima tam tema o tom lupkanju, mi se vidi da je ustanovljeno da je letva volana,nazalost
meni se ponekad zna to dogoditi, al nije letva, vec smo krivnju prebacili da amortizere, da bojdu do nekog granicnika i onda se malo cuje
 

Mrèela

New member
Pozz ekipa!
Evo imam osjećaj da su problemi na vidiku. Dakle imam C3 2011.god 1,4 HDI do sad je sve radilo kao beba no odjednom je na prelasku preko ležećih policajaca i to pogotovo kad ih prelazim lagano čuje se neki udarac na prednjem ovjesu. nešto kao metal u metal ili kao plastika u metal....moram priznati da uopće na mogu skužiti da li se radi o lijevoj ili desnoj strani...uglavnom u klasičnoj vožni po cesti se ne osjeti tj. ne čuje već se čuje kod prelazaka većih neravnina i to u pravilu s oba kotača, čak sam u laganom prelasku preko ležećih osjetio lagano na volanu....imam osjećaj ko da će se nakon takvog prelaska ispod nešto polomiti....kad se ležeći prođe malo brže ne osjeti se niti se čuje tako jako....ali kod laganijih prelazaka zvuk je baš neugodan....vizualno sam pregledao podvozje koliko sam mogao i nisam uočio npr, da se nešto odšarafilo...tipa ona zaštita za motor...
ee sad auto ima pređenih 66000 km uglavnom i isključivo otvorene ceste...ni sam ne znam šta bi moglo biti pa ako ima kakav dežurni mehaničar da da svoje razmišljanje o mogućem problemu i cijeni popravka.....malo sam u gužvi i iskreno ne uspijevam na vrijeme do servisa radi posla a ždere me svaki dan što bi moglo biti....
Pogledaj silen blokove,stabilizatore balans štangle i kugle.
Par minuta posla za pregledati to,a i nisu skupi ti delovi. Seećno!:cool:
 

brezC4

New member
Najbolja metoda je navesti ga na kanal, provjeriti kako ovjes stoji, pa na dizalicu i opet učiniti isto. Akoje nešto labavo, dotegnuti, ako je nešto pohabano, zamjeniti.
Na ovjesu može biti puno stvari, ali obično se vrte problemi oko ovoga što je već navedeno: spone, seleni, dokrajnici, krajnici.
A te stvari rwlativno i nisu skupe za izmjenu.
 

tin155

New member
to se meni sad upravo desava... ako je zvuk kao 'klok klok' (nezz kak bi opisao drugacije haha ) onda ti je to spona stabilizatora ili tako nesto ... meni je to lik reko na tehnickom i to ti ulazi u garanciju, ako ju naravno jos imas !
 

Konrad

New member
ako imas garanciju begaj u servis...

treba dobro pregledat da li ima zracnosti gdje, dotegnuti za svaki slucaj sve sarafe na podvozju

krajnik: 470 kuna
dokrajnik: 420 kuna
ako je cijela letva: 13 800kuna

uzmi sa rezervom da je mozda na vise C3 bio problem s letvom volana pa ce priznati citrojen da zamijeni o svom trosku...
 
Na vrh