Lupanje po rupama i neravninama

Petey2501

Member
Pozdrav, kupio sam xm-a i kada prolazim po neravninama lupka mi odozdola, mislim da su seleni, ima tko kakvih iskustava i tko mi ih može promijeniti te gdje ih mogu nabaviti?
 

fullcool

New member
ima više stvari koje mogu lupkati, auto mora na dizalicu i neko ko zna da pogleda cijelo podvozje. seleni baš i ne lupkaju. kugle, krajnice, balans štange mogu lupkati. sve to se lako nabavi i promijeni i nije skupo, samo prvo treba vidjeti što je u pitanju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jurapz

New member
Danas su kugle napunjene, no kad spustim auto u mod nisko kao da se vozim na jajima, jel ima ko kakvih iskustava?
Rekao sam ti da niski mod je servisni položaj, on nije za vožnju, sport dobijes kada prebacis prekidač na sport i nista po visini nemoj dirati.
 

fullcool

New member
iskustva govore da bi ti takvom vožnjom mogao izletit amortizer kroz haubuROFL

kao što ti reče jura, stavi položaj za vožnju i ništ ne diraj, kad je na najnižem položaju onda nema amortizera nikako, zaot skače ko kobila:grin:
 

Petey2501

Member
Hvala momci, dakle samo visoki i normalan mod. Auto je zakon, još da otklonim ono lupkanje i pila je spremna za let, jučer je padala kiša a on zaljepljen za cestu, predobar je. Još jednom hvala Juri na punjenju. Da sam bio pametniji vozio bi samo njega od početka, predobar je.
 

fullcool

New member
uvijek koristiš normalni mod, povišeni koristiš samo ako moraš preći preko nekih grba, ali polako, nije za vozit tako većom brzinom. onaj najviši položaj je kad trebaš promijeniti gumu i za kontrolu nivoa ulja hidraulike. znači digneš ga na najviši položaj pa onda gledaš plovak na rezervoaru lhm-a, mora biti između crtica. ponekad ga digni i spusti par puta na mjestu, tako više ulja procirkulira kroz sistem pa se malo pročisti, i istjera mjehuriće zraka ako ih negdje ima.
koliko si platio auto ako nije tajna?
 

Petey2501

Member
Cijenio ga je 8.500kn regan do sredine 12.mjeseca, samo problem je da sam 505 vlasnik. Jurica ga je vidio, kaže da ima posla ali da nije tako loš. Btw Jurica, od kada si radio ono s bravom popravio mi se i motorić za dizanje stakla, sad radi kao novo ;). Šteta je da takva limuzina ne vrijedi kod nas ali barem sad vozimo dobre aute za male pare. Jedino što mi je otišlo od važnijih stvari je klima, ostalo nije toliki problem i naravno to lupanje, to bi trebao uzeti vremena i otići kod nekoga da mi zamijeni djelove dolje. Ima navodno jedan dobar majstor koji radi xm-ove u Rakitju pa ću se povezat s njim.
 

haro

New member
Pozdrav, kupio sam xm-a i kada prolazim po neravninama lupka mi odozdola, mislim da su seleni, ima tko kakvih iskustava i tko mi ih može promijeniti te gdje ih mogu nabaviti?
proveri stablizatore amontizera i meni su lupali
 
Na vrh