Lupanje na rupama i buka

Matek38

New member
Pozdrav,imam saxo 1.1,2001 god,imam problema sa podvozjem,
Na rupama mi lupa,bio kod mehaničara i kaže da je sve u redu da ne vidi problem,bio sam više puta i dobio isti odgovor,amortizere sam promjenio i ljevu vilicu koja je bila kritična ali nije otklonilo kupanje,to je jedno,druga stvar motor mi je postao dosta bučan ,Kao da će se sve raspasti,ulje redovno mjenjam na 8 tkm,filtere i svijecice,auto ima blizu 300tkm,ali Kao da je juče kupljen jer sve na vrijeme mjenjam,bio sam provjerit kompresiju i izmjereno je 16 od 14,pojaco sam je sa ceramik liquid powerom,kako spustiti opruge ili kupit sportske i gdje kupit ?dali treba na te sportske promjenit i amortizere,unaprijed hvala na odgovoru
 

gox

New member
I meni je isto lupalo na serijskim amortizerima i oprugama, mislim da je to normalno jer je auto takav kakav je, lagan, mali, lošija izolacija, uske gume i jednostavno osjetiš svaku rupu...

Što se tiče spuštanja, ako si nedavno mijenjao amortizere, možeš stavit na njih opruge koje spuštaju 4cm, imaš i one što spuštaju 6cm, ali bi onda preporučio mjenjanje amortizera, tj. stavljenje "sportskih".

http://www.autoprocentar.hr/catalog/index.php/citroen-saxo-c-530_3_1225_1227_1655
 

Braco

New member
Stari moj , mogu ti reć za razliku od honde civic ovo je limuzina. Ozvučenje neusporedivo bolje, a šta se tiće ceste ko da sam na bonaci :D.
 

106tak

New member
imam isti problem...nesto lupka u prednjem kraju i to vise na manjim neravninama,ja vjerujem da su gumice balans stange...
jel netko mjenjao,dal ima kupit gumica posebno ili treba komplet sa stangom?
 

Zmix

New member
imam isti problem...nesto lupka u prednjem kraju i to vise na manjim neravninama,ja vjerujem da su gumice balans stange...
jel netko mjenjao,dal ima kupit gumica posebno ili treba komplet sa stangom?
Moj drugar je imao taj problem na svom Saxu. Ne mora se menjati cela štangla.
 

Dalibor

Dado Tornado
može lupkati letva volana, ako nije totalno razdrmano netko mi rekao da se moglo popraviti bez zamjene letve...
ali ako osjećaš na papučici gasa, da nije neki nosač motora/mjenjača :hmmm:
ugasi auto, ostavi ga u brzini, digni haubu, guraj napred natraga, pa vidi što kaže dignuta hauba
 

maxx

Member
imam isti problem...nesto lupka u prednjem kraju i to vise na manjim neravninama,ja vjerujem da su gumice balans stange...
jel netko mjenjao,dal ima kupit gumica posebno ili treba komplet sa stangom?
meni dok je lup(k)alo po manjim neravninama su u pitanju bile kugle i selen blokovi,bar su mi to promjenili u servisu i poslje toga nije niš lupalo:D
 

boban1982

New member
Kod mene su kugle zamenjene,gumice balans stangle nisu menjane,na trapu nema lufta,proveravali majstori,ostaje samo taj moguci luft u letvi.Drugar na pezou 106 dotezao neki sraf unutar letve volana i kaze da je resio isto takvo lupkanje,s tim sto je kod njega obicna letva a ne servo...Nosaci motora su dobri.
 

platon

manijak
prije par dana izmjenio vilice i stabilizator štangice...strašno koja promjena, osobito kad prođem preko pruge! A isto majstori provjeravali i govorili da nema lufta...ovjes je dosta najslabašan na saxu
 

XSARA VTS

Member
kako spustiti opruge ili kupit sportske i gdje kupit ?dali treba na te sportske promjenit i amortizere,unaprijed hvala na odgovoru
Ne razmišljaj o tome bolje za tebe tvoj novčanik i za saxo uništit ćeš auto vozi se normalno i nećeš požalit jer kad ga spustiš tek onda te čeka lupkanje ovjesa i izmjena dijelova jako jako često.
 
Na vrh