Lupanje iz ovjesa na neravninama

Mrèela

New member
mrcela,pazi koga citiras..jer ti meni stavljas citat od jednog a ja tu pricam za drugog..
prouci malo
mi pricamo tu o Johnny c5 a ti o nekom todoranele koji ni nije na forumuvise,il ga nema ohoho..

zato te molim da me ne ispravljas nego da pozorno citas,jel posteno??
Izvini ,pogrešio sam.
Imaju dvojica sa sličnim problemima možda me to zbunilo.:D
 
Evo javljam vam se posle duzeg vremena i resenog problema.Kao sto sam vam i rekao ja sam odradio kompletan prednji i zadnji trap i lupanje nije prestalo ali onda smo otkrili da su mi stradali gumeni jastuci koji vrse ulogu solje amortizera i posle njihove zamene moj auto je kao da je sada iz fabrike izasao.

Ponovo sam zaljubljen u moju peticu.
 

dragan77

New member
imam isti problem,ali nemogu da po slici nadjem gde je taj jastuk koji vrsi ulogu solje amortizera,pa ako neko ima bio bi zahvalan za sliku tog dela
 

dragan77

New member
na kom stepenu treba da bude visina,da bi mogao proveriti lezaje torzije,probao sam na najnizem,ali nema sanse da se ista pomeri,tako da neznam kako bih mogao to proveriti dali je lezaj ili ne
 

dragan77

New member
uradjen komplet zadnji trap,ali jos uvek se cuje kako nesto malo lupi prilikom prelaska neravnina,sta bi moglo jos da bude,primetio sam da ona sipka koja ulazi u bombu i koja se povezuje za tocak,ima lufta,e sada dali to treba da bude i ako jos neko ima neku ideju
 

Dale4

2.2 HDi
Evo danas auto bio na uređenju zadnjeg mosta-škripanje i lupkanje se konstantno čulo.Mijenjani su ležaji zadnjih ramena i one osovine na obje strane,obje manžete, te su zamijenjene prednje i stražnje kugle-centralne nisu.
Problem i dalje postoji,čuje se lagano lupkanje(cvrčci) po neravninama u zadnjem dijelu.
Što bi moglo bit?
 

MATICAR

New member
Evo da se i ja uključim sa svojim problemčićem.
Znači Citroen C5 2.0 HDI,2003.god.Zadnji desni kraj.Kad pređem preko ležećeg policajca,ono kad #secne#kako kažu)ili kad skrećem u ulicu u lijevo ili nekad kad malo brže pređem lošijom,kvrgavom cestom zna tako puknut,kao petarda da se smrznem.Ali i to je samo nekada.Nije svaki put.Kotači stoje ok,hidraulika odrađuje savršeno,kad ga zaljuljam gor-dolje,mekan je i ništa ne puca.kad se vozim normalnim cestama sve je ok.
 

charllie

Active member
Ak ti Auto ima vise od200 000km,reko bi da su federcilindri otisli tj.zadnji amortizeri,u Austriji nekih160€ jedan.Ja ich menjo i sad ok,no moro bi i prve al navodno nema ich u HR-u :confused:za C 5I i II moram provjerit u AUT.
 
Na vrh