Kutija s osiguracima (ispod haube)

gulranek

New member
C4 Coupe 1.4 16 V 2005. godište:

Od nedavno mi šteka ventilator i (ručna) klima - kad upalim auto ujutro obično radi, ali čim se motor zagrije prestaje raditi, ventilator ne reagira ni na jednoj brzini, a pritiskanje dugmadi za recirkulaciju zraka i paljenje klime ne reagiraju, dok dugme za odmagljivanje stražnjeg stakla radi normalno.

Bio sam kod električara, utvrdio je da jedna od one dvije debele žice (jedine dvije koje nisu u svežnju) u kutiji osigurača ispod haube nema napona, pa je spojio jednu klemu na plus od akumulatora i samo "upiknuo" nekakvim tankim šarafcigerom u tu žicu na kojoj nije bilo napona, dao nekakav impuls i sve je radilo dan-dva, pa sad opet ne radi.

E sad, on kaže da bi eventualno mogao premostiti to, ali da je problem jer će onda stalno biti pod naponom ventilator i klima, čak i dok je auto ugašen, što potencijalno nije pametna stvar. Druga opcija je mijenjati tu kutiju s osiguračima koja dodje cca 1000 kn nova. Broj dijela je 6500.CK.

Zanima me što vi mislite, da li da kupujem novu ili da pokušam naći na nekakvom otpadu polovnu, da li je uopće moguće ugraditi iz drugog auta? Bilo kakav prijedlog ili savjet... Hvala unaprijed!
 

gulranek

New member
Jesam, on je dao te dve opcije, pa zato ovdje pitam da li je polovni moguce ugraditi ili je bolje ne za:cenzura::cenzura::cenzura:avati se. Ok, super, probat cu polovni nac.
 
Na vrh