Kupovina C4P/Spacetourer

nero81

Active member
Donator foruma
Uplacen gp 2019 1.6hdi 120ks.
E sad, sutra idem po njega u ljubljanu i imam cca 2h voznje do doma. Auto ima 135000km, ako nije maca popapala jos toliko.
Sta je najgore soderas ne da garanciju jer izvozim auto.
Znaci put do doma na laganim okretajima i bez naglih pokreta kako se ono kaze, prvenstveno me strah remena.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Čestitam i sretno!Ako je prava kilometraža,nema brige oko remena!Ima neki link za vozilo,odakle je....uvoz,prije SLO
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Čestitke :)
I ovako je nabio solidnu kilometražu, da spušta, valjda bi spustio na 80tkm (20 godišnje)
 

nero81

Active member
Donator foruma

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Izgleda odlično,nevidim koliko brzina.....,i nije mi jasno gdje je nestao središnji pretinac!Sigurno netko na području Nizozemske radi provjeru km,ili nekako doči do kontakta od prvog vlasnika!
Predlažem i kupovinu ovih,ODLIČNI!Uzimam za svako vozilo!Na Newsletter pretplatu još 5 posto za prvu kupovinu!Stignu za dva dana,iz SLOVENIJE,možda su blizu vozila pa osobno....

https://www.withcar.hr/gumeni-tepisi-za-citroen-c4-picasso-10-2013?oblika=3774

https://www.withcar.hr/kadica-za-prtljaznik-citroen-c4-grand-picasso-5-7-2013?oblika=3774
 

nero81

Active member
Donator foruma
6brzina automatik. Pretinca nema ali je obecao da ce ga stavit. Uzet ce ga u nekom drugom autu. Isto tako vjerujem da je i nestao iz ovog. Po carfaxu km su ok.
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Vjerovatno ostao kod prvog vlasnika,skuplja prašinu negdje!Stavi preventivno i onaj AdBlue aditiv iz mog posta,trebala bi biti dobra stvar,nije skupo....,a potraje!I kod prve dizalice,nakon skidanja zaštitne plastike,ako ima nakupina na AdBlue dizni,skini i očisti preventivno.....,imaš i to kod mene!Sretno sa dosipavanjem aditiva,strašno je zeznuto ne proliti okolo!Najbolje je kroz zadnja vrata iza suvozača,uz pomoč nekog lijevka,i uz hrpu zaštite!Kroz gepek,pokraj pomočnog sjedala je jako teško to uredno napraviti!Po meni je i jako loše izvedena podnica koja prekriva pomočna sjedala,neka je mlitava za teške terete,a i teško se održava(ako imaš OKP kao ja,i Liberty)!Zato ja to ušminkam,i gumenu kadicu preko!Preporučujem i kod/prije prve izmjene motornog ulja LIQUI MOLY PROLINE aditiv za čišćenje motora od mogučih naslaga od starog ulja i sl......!P.S-nevidim lampu iz gepeka na slici,nije valjda da su to izbacili u novijim,ili su uredili sliku da se ne vidi da fali!A to voli "nestati"!A što se tiče "pokrova" motora,nemoj se iznenaditi ako ga nema,nevjerovatno ali nisu ga stavljali,uštede!50 EUR novi,a za cca 20 EUR nisam još uspio nači polovni,svi traže cca 35....i više!
 

Prilozi

nero81

Active member
Donator foruma
Pa zasto je komplicirano ako se uaipava na istom.mjestu di i gorivo? Barem je tamo cep. Ovo sa aditivom je zajebano jer ne znam koliko ga ima vec u spremniku pa ne mogu napravit omjer. Jedino da napunim do vrha skoro pa onda dodam aditiv i tresem auto :)
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Pa zasto je komplicirano ako se uaipava na istom.mjestu di i gorivo? Barem je tamo cep. Ovo sa aditivom je zajebano jer ne znam koliko ga ima vec u spremniku pa ne mogu napravit omjer. Jedino da napunim do vrha skoro pa onda dodam aditiv i tresem auto :)
Ja sam stavljao 10 litara kad je javilo da nestaje,i da treba sipati!Meni u 2017 se sipa na podu ispred pomočnog desnog sjedala!Bilo sve isproljevano od prošlog vlasnika ili servisa!
 

nero81

Active member
Donator foruma
Pa jer mozda nece riknut :) mozda sam sretnik.
Mozda nakon nekog vremena jer sada ce mi se nagomilati troskovi, auto, uvoz, registracija, gume, servis, placemise..
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Tako ja žalim što nije CRNI,nema zadnja3D svjetla....itd,onda se sjetim da sam ga kupio u svom gradu,od prvog vlasnika,2017,nije uvoz......,za 12.500,00 EUR i odmah mi laskše
 

Cale81

Active member
Kupljen u slo, a po vin stevilki auto je iz nizozemske.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18772113&display=Citroen C4 Grand SpaceTourer
Napravit cu ja veliki servis cim ga regam u HR i vjerojatno kada izbaci adblue gresku softwerski je ukinut i usput mapirat da pojacamo motor.
Sada mi je samo da doguram do hrvatske. Sa izlizanim ljetnim gumama dok traju zimski uvjeti u slo. Valjda me nece zaustavit negdje
Lipo napravi veliki servis s izmjenom svih tekućina i prikrsti se pa vozi bez sikirancije 😉
 
Na vrh