Kupnja polovnog c-elysee

sir.Oliver

Well-known member
Miroslave , zar u EU nije prvi tehnički tek nakon 4 godine ? a HR je članica unije , tako da ..... ako je auto 2018 godište ...
i još jedna stvar mi ovdje bode oči .... pogodite koja ....
Udobnost

  • el. podešavanje ogledala
  • el. sklapanje ogledala
  • CD izmjenjivač
  • el. podizanje prednjih stakala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Miroslave , zar u EU nije prvi tehnički tek nakon 4 godine ? a HR je članica unije , tako da ..... ako je auto 2018 godište ...
Nažalost ne, svaka članica ima svoje propise... mi smo na dvije godine lufta za nove aute, ali nakon toga su svi jednom godišnje na pregledu.
https://www.cvh.hr/tehnicki-pregled/vrste-tehnickog-pregleda/
A ova lista opreme, ako je to ova sa njuškala, ignoriraj... to su generičke liste koje se automatski stvaraju. Jako rijetko su točne
 

sir.Oliver

Well-known member
mislim da grešiš .... većina , ako ne i sve starije članice imaju 4 godine . neznam kako ove nove ( HR i članice primljene kada i HR ) članice ... one valjda imaju neki rok za prisposobljavanje vlastitih zakona sa smernicama ( ili kako li se to već zove ) EU .
ja znam da mene dogodine u oktobru čeka prvi tehnički .... i prve nalepnice .... ( he he he ... u srbiji skoro platio kaznu jer nisam imao nalepnice o EK i TK na staklu ).... jedva im dokazao da u EU se na tehnički ide tek nakon 4 godine i onda svake druge godine .)
 

markan1000

Well-known member
mislim da grešiš
gdje točno griješi?
Ako uopće postoji neki propis na tu temu na razini EU, onda jako ovisi o tome o kakvom se propisu radi. Ako se radi o dokumentu tipa direktiva EU, svaka članica mora minimalno osigurati onakvo postupanje kako nalaže direktiva, ili strože. Dakle, ako direktiva kaže da se ne mora ići na tehnički prve četiri godine, RH ili neka druga država članica može propisati da je početno izuzeće dvije ili tri godine . Ali npr. ne može propisati da se prvih 5 godina ne mora ići na tehnički...
Kad bi postojao dokment tipa uredba EU, e onda bi ona bila automatski primjenjiva na čitavom području EU.
Ako postoji smjernica kao što ti navodiš, ona je na principu "uskladi se ili objasni", dakle nije pravno obvezujuća.
Ja iskreno nemam pojma postoji li neki takav propis na razini EU.
Mi u RH znamo kako i koliko često idemo na tehnički, i nema naznaka da će se to u nekoj budućnosti mijenjati, tako da je očigledno da nije ujednačena praksa na razini EU.
 

sir.Oliver

Well-known member
ako misliš da nisam u pravu ... reci mi koje zemlje EU ( osim HR ) imaju period prvog tehničkog manji od 4 godine od prve registracije vozila ?
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa kako tko broji... za 10 godina voziti auto u Svk su dovoljna 3 tehnička pregleda. Ovaj četvrti dolazi nakon 10 godina korištenja i daje ti pravo voziti auto 11. godinu pa na dalje...

Prema tvom načinu računanja se svima dodaje još jedan pregled, mi smo onda na 9
 

sir.Oliver

Well-known member
Pa kako tko broji... za 10 godina voziti auto u Svk su dovoljna 3 tehnička pregleda. Ovaj četvrti dolazi nakon 10 godina korištenja i daje ti pravo voziti auto 11. godinu pa na dalje...

Prema tvom načinu računanja se svima dodaje još jedan pregled, mi smo onda na 9
ne nakon , već prije 10 rodjendana .... ako napuni 10 godina a nema odradjen tehnički ... nesmeš vozit .... znači 4 puta
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
1.6.2020-registracija novog auta u Svk
1.6.2024-prvi tehnički pregled
1.6.2026-drugi tehnički pregled
1.6.2028-treći tehnički pregled koji vrijedi do:
1.6.2030 = ukupno 10 godina vožnje sa tri tehnička pregleda

Ako želiš voziti auto duže od 10 godina, moraš na četvrt tehnički. No možeš ga odvesti i u prešu, pa onda imaš gornjih 10 godina vožnje sa 3 tehnička pregleda.
Tako ja shvaćam vaša pravila, a pretpostavljam da je to i metodologija brojanja novinara iz spomenutog članka.

https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/formalities/slovakia/index_en.htm
 

Mirage

Well-known member
Šta da kažem hrvatska je imala prije 3 godine zakon da je novi auto iz salona morao na tehnički. Ja sam berlinga iz salona morao na tehnički terati sve mu gledali od kočnica do ispuha i kočionog ulja za ne povjerovati.
 
Na vrh