Kontaktna brava i anlaser

igorfervel

New member
Pozdrav,
Imam jedno pitanje, tj. situaciju, dakle dogodio mi se kvar na Citroen Xsara Picasso 2005 godina, u vožnji se upalio Battery error, onda ABS pa polagano sve i auto se ugasio. Odšlepali ga u ovlašteni servis, bio petak popodne pa nitko nije drugi htio primiti i sad, oni su složili anlaser, zamjenili akumulator i sve ok, no struja nije prolazila kroz onaj dio što dođe na akumulatoru na plus klemi, neki starter relay ili kako se već zove i reko, ništa - prebrikajte to. Kabla nema nigdje za kupiti, novi košta 330 eura, al se čeka više od mjesec dana... To su napravili, akumulator se punio, krenuo ja doma s autom i opet ista stvar nakon 20 km. Samo je sad zablokirala brava, zaključala volan i zaključala ključ nutra.
Naravno, razvalili bravu da opet može na šlep. I sad čekam...

Stvar je u tome da će oni sad mjenjati bravu, moguće da je ostala u položaju koji je stalno davao struju anlaseru i zbog toga je izgorio, al mene više muči što radi taj dio na + kablu za akumulator jer oni u ovlaštenom servisu ne znaju :) jer je auto ipak u Osijeku, a ja moram proći 250 km do doma i ne da mi se opet to prolaziti negdje na cesti. Jel imao ko takav slučaj, auto ima 230000 km i meni je super, al sad već sumnjam u njega :) . A i logično bi mi bilo da u ovlaštenom servisu to skuže, mislim opet možda nije uvijek ostala u tom nekom položaju...

Hvala i pozdrav.
 

Mrki5

Well-known member
Kabla nema nigdje za kupiti, novi košta 330 eura, al se čeka više od mjesec dana...
Od čega je taj kabal da košta koliko toliko a da se ne može popraviti ? Screen Shot 2023-07-17 at 12.46.28.pngJa nisam nikada čuo za takav problem. Zašto to auto električar ne bi sredio ? Kabal se može nov napraviti ili taj nastaviti a relej nije valjda neki problem da se ispita i zameni ako ne valja . Da li on pokreće anlaser ? Tu je kontakt brava uzrok svega , nadam se da će biti sve ok kada se zameni .
Ako ti nije Čepin daleko kod ovoga ima sve od delova https://www.njuskalo.hr/autoelektrika-elektronika/citroen-xsara-picasso-kontakt-brava-kljucem-oglas-21328990
 
Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Od čega je taj kabal da košta koliko toliko a da se ne može popraviti ?
Da se ne radi možda o onom sklopu na akumulatoru što kontrolira stanje akumulatora, ne znam da li su 2005 to ugrađivali na xsare picasso?
 

Milosh

Test
Da se ne radi možda o onom sklopu na akumulatoru što kontrolira stanje akumulatora, ne znam da li su 2005 to ugrađivali na xsare picasso?
Ja sam i shvatio da se radi o tome. To je koliko ja znam modul za kontrolu akumulatora.
 

sir.Oliver

Well-known member
koji modul za kontrolu akomulatora ??? ja tamo vidim samo kutiju sa osiguračima ..... obični velikoamperažni osigurači ... nikakva elektronika .....
 
Na vrh