Kondenzat u maglenki

redfevers

Member
Pozz,

Nije da smeta u voznji :D nego mene full nervira (vjerujem vecinu bi ovdje...), maglenka mi je ono zamagljena / rosa na staklu iznutra... Tipujem da je neki fazon da ili ima negdje zraka u dichtungu izmedu stakla/plastike tijela, pa ude vode i stvori se kondenz? Desilo mi se i vrlo malo, jedva primjetno na faru, ali ni priblizno ovoj maglenki.


Ima li neki nacin da to rijesim, a da ne kupujem novu?

Hvala unaprijed, i u slucaju da je vec negdje bilo (a nisam nasao), ispricavam se svakako.

Lp
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Otvorit, očistit, sastavit i zadihtat... kao i sa svim lampama :D
Jedino na maglenkama zna bit pukotina na prozirnom dijelu zbog kamenčića, pa je popravak upitan.
Nove maglenke su savršeni kandidat za prozirnu zaštitnu foliju.
 

redfevers

Member
Ma to me boli :) - dakle moram rastaviti sve, izvaditi maglenku i pokusati skinuti prednje staklo. Kako je uopce ucvrsceno za tijelo (ili kak se god zove)?

Pitam cisto da znam hocu li imati cime zalijepiti - u slucaju da je tako pricvrseno, ili ce morati Amazon proraditi za dobavu sredstva :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A gle, ne poznajem točnu konstrukciju maglenke na C5...

Za počekat je skini sa branika... dalje ćeš lako već. Vidi ako ima na oko kakva pukotina, možeš ju probati i pod vodu stavit pa vidi ako ima balončića.
Velim, ako nije staklo razbijeno, bit će dovoljno za nekakvim silikonom proć sve spojeve i kritična mjesta.
 

vborovic

C5 modifikator
Zamjena maglenke je bolja solucija, na X7 je česti kvar kondenzacija unutar prednje maglenke (i kod mene je ista situacija, ali jedva primjetno pa se za sad ne živciram oko toga), serijska greška ... i k tome, ćešče na lijevoj strani (vozačkoj), nego na desnoj ... možeš probati lijepiti, ali ako ne izoliraš apsolutno sve, ne znaš dal će negde drugdje propustiti ...
 

ZlatkoC4

Well-known member
ajde se vas dvojica trampite za maglenke pa če bar jedan imati maglenke beez rose :D
a drugi može imati one mini ribice u njima :grin:

Ili si kupite pravi auto C4 pa nema takvih problema :D
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Nedavno sam riješavao taj problem.
Meni je napuklo kućište na prihvatu šarafa.
Namjestio sam i zalijepio sa 2-komponentnim epoxy ljepilom.

Sama maglenka se lako skida. Prvo se skine onaj crni poklopac. Drži se na dva pera bliže osi auta, prema rubu auta je samo uglavljen. Onda ćeš vidjeti 2 torx šarafa. Mislim da su T15 ili T20.
 

redfevers

Member
@konaroast - mislim da je to kako @vborovic rece, za stariji model. Kod mene nema nikakvih sarafa - osim onoga koji drzi ovaj senzor. Jos uvijek nisam uspio uzeti si vremena i vidjeti kako to izvaditi, ako nije slucaj da kad maknem senzor da ispod ima saraf koji drzi, onda vjerujem da moram s donje strane dosta raskopati kako bi dosao do vadenja maglenke.

 

vborovic

C5 modifikator
Aha, pa tebe zanima kak izvaditi maglenku, što ne pitaš ... :D

Trebaš odšarafiti ovaj senzor koji je u donjem kutu maglenke (torx-25 ako se dobro sjećam), izvučeš ga van, i u prostoru koji se time otvori, maglenku drži torx, kojega odšarafiš, izvučeš van, odspojiš konektore i imaš maglenku sa dvije žaruljice u sebi u rukama
 

redfevers

Member
@vborovic hahaha :D to je to sto sam mislio, kontam lakse mi je tako caprkati po njoj nego ovako u karambolci a ja na podu lezeci :grin:

Kad krenu daljnje glavobolje javim se.

Thanks :D
 
Na vrh