Koliko se prilikom kupnje čeka broj šasije?!?!

deda

New member
Kupit auto za keš je čisti gubitak za prodavača ,na tome ne zaradi ni za kikiriki,tak da se nemate kaj ****it s kešom,jer za keš samo bedaki kupuju.
Zaostali ste sto godina,:cenzura::cenzura::cenzura:eek: vas balkaniše mentalitet.Oni koji daju popuste na keš su čisti manipulatori i muljatori da mogu prat lovu,dakle normalan poslovni svijet sa kešom ima čisti gubitak i za:cenzura::cenzura::cenzura:anciju od koje nema koristi.
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kupit auto za keš je čisti gubitak za prodavača
Djede što bih to trebao pored keša, dignuti kredit pa da diler i banka zarade na meni dodatno.:confused:
Ili misliš da je to malo novaca koje ostaviš banci, razlika od cjene auta do cijene koju ukupno isplatiš banci je dovoljna da sljedečih par godina registriraš i servisiraš auto, pa onda razmislimo tko je tu bedak:confused:

Bit če ti kad ga izvedeš iz salona, a tek kad prespava par noći u tvojoj garaži 30% moreš zaboravet od plačenog, a nebuš ni 10 iljada imal na čuki.
A tko je ikada kupio novi auto, a da nije na njemu izgubio??
Naravno da znam da kad kupiš novi auto čim izađeš iz salona si na gubitnku.
Pa nije mi ovo prvi novi auto, pa i ovaj zadnji što sam prodao C3 bio je novi.

Ali postoji tu još jedna matematička stvar da na polovnome moraš višestruko više ulagati nego li na novome.
Imao sam ih polovnih i znam vrlo dobro što je ulagati u polovno vozilo.
Tako da treba pogledati svaku stranu medalje.
 
Posljednje uređivanje:

Konrad

New member
Zanimljiv je bio jedan covjek, imao je 2 C4 1.6 16v benzinca, kupljeni novi isti dan. Jedan savrsen a drugi stalno :cenzura::cenzura::cenzura:e plus sto je drugi slabije vukao od prvog. Jedva ga se rijesio
 

ZlatkoC4

Well-known member
Bit če ti kad ga izvedeš iz salona, a tek kad prespava par noći u tvojoj garaži 30% moreš zaboravet od plačenog, a nebuš ni 10 iljada imal na čuki.
Svatko tko kupuje auto gubi bio novi ili stari!
Ako ne misliš gubiti onda kupiš biciklić i udri ga sa jednom konjskom snagom.
Ekološki, cjenovno jeftino, nije zahtjevan, nema god. servis, nema registracije itd.

Bilo bih najbolje da kad mi kupimo novi auto da nam dileri uplate još po 10 tisuča eur. i daju bon za gorivo za naredne dvje-tri god. i gratis kasko.
I nitko sretniji od nas.
Ali ujutro kad se probudimo sve to bio samo san.
Tako je sa svime u životu platiš 10 dobiješ 5 ili niš zavisi kakve si sreče ali i sposobnosti.:D

Zanimljiv je bio jedan covjek, imao je 2 C4 1.6 16v benzinca, kupljeni novi isti dan. Jedan savrsen a drugi stalno :cenzura::cenzura::cenzura:e plus sto je drugi slabije vukao od prvog. Jedva ga se rijesio
Ovo mi se sviđa ( bio jedan čovjek) znači (bio). = nema ga ga više.

Tako je to koga što dopadne, meni je uračunat popust jer auto će doći bez motora. Koda mu je važan motor:confused:.Važno da ima alu felne, boju po glazbenoj pa čemo da ga vozimo u leru niz-brdo. a za ubrdo se budemo šlepali. :D
 

deda

New member
Kupovat novi auto,a kak sam rekel pogotovo za keš je čisto hitanje novca na nekaj kaj gubi vrijednost.Bolje ak već imaš lovu,nekam pametno uložit,pa će ti ako baš već moraš kupiti novi auto,taj ulog donjeti više nego kaj plačaš kamate za kredit auta.Poglejte raju na zapadu,imaju novaca daleko više nego mi,ali im ni na kraj pameti kupiti auto kešom.U ovakoj krizi kad neznaš kak ćeš završiti za 24 sata trošiti lovu na novi auto je po meni suludo,a imaš toliko dobrih auta polovnih za drek lovu.
Novi auto se samo isplati kupiti ako taj auto zarađuje,sve ostalo je luksus.
 

linkres

New member
Polovni nisam htio, a boja koju sam uzeo i oprema nije bilo na lageru.
A da sam otišao u Francusku sigurno bih već bio tu.
Iako su meni u cib-u rekli da bi trebao biti tu auto u 9mj. Zbog godišnjih u Francuskoj.
ali svejedno im je to dost dugačak rok. A daleko je bio 14.06 kad je naručen.
Najgore je to što sam jako brzo prodao C3 naišao dobar kupac.

Prvo kukaju kako im prodaja vozila padala do kraja 2013, sad prvih 6mj ove godine imaju porast prodaje od 7%.
što je još ispod prijašnje prodaje.
a zašto onda ne proizvode malo žurnije ta vozila:confused:
Sorry a koja je boja i oprema u pitanju?:confused:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Kupovat novi auto,a kak sam rekel pogotovo za keš je čisto hitanje novca na nekaj kaj gubi vrijednost.
A što to djede ima kod nas vrjednost? navozio sam se ja sandučara koji su radili i to su se šest puta isplatili.
Novac staviš na banku onda dođe neki pametnjaković pa ti opreziva dobit, a gdje si ti onda u svemu tom?
kredit za auto nemam, prodao sam C3 po dobroj cjeni, prije toga stavio neš sa strane i imam dosta, da kešom platim auto koji sam naručio. I naravno da me auto izađe nešto jeftinije nego da sam išao kreditom. + što neču banci, bilježnicima i dr. ostaviti niti lipu.
Život prebrzo ide i ne mislim se više odriciati svega jer vrjeme leti.
91.god smo završili kuču preselili iz stare kuče! 6 mj. poslje nesretni rat je sve odnijo. Ostali bez ičega.Izašli iz kuče sa onim što smo imali na sebi. Po završetku rata ponovno sve ispočetka odriči se i odrići. Dosta je bilo toga sad je vrjeme da se okrenu stranice.

A ne cijeli život robovati da bih se gospoda ismijavala sa nama malima.
kriza je u zemlji i šire ali je največa kriza morala.

Postoji još jedna stvar, kad bih svi kupovali polovna vozila kako bih ona uopče bila polovna, ako ih nitko ne bih kupio nova?

Sorry a koja je boja i oprema u pitanju?
C4 Medveščak+ Hdi 90 BVM. boja,crvena babylone (m),
alu felne Boston + rezervni kotač standardnih dimenzija također alu Boston 16"
Usb box+bluetooth.
deflektori zraka,
čelične felge 16" za zimu.

lajsne za vrata i tepisi će ići posebno.:grin:
 

deda

New member
Nove kupujemo svi mi dok nakon nekog vremena ne skužimo kolko smo love spušili na njima i kaj si mogao stom lovom da ih nisi spiskao na aute.Kupio sam do sada 4 nova auta i na svima sam popljugao osim na jednom koji mi je zaradio za tri nova.Sve kaj su mi ti novi pružili,pružili bi mi i rabljeni,ali manji ulog,manji gubitak.
To je samo moje mišljenje nakon oho godina iskustva i ne mora biti mjerodavno.
Prošla su vremena kada je auto nešto značio,pružao neku zadovoljštinu,pa se zbog toga gušta i kupovao.Danas nikakav auto koliko god košta ne znači ama baš ništa,osim kištra za prijevoz,a onda se gleda matematika,da je prijeđeni km što jeftiniji.
Realan,stvaran izračun auta koji novi košta prosjećnih 15 000€,za deset godina popapa 80 000€,tko ne vjeruje nek sam računa.Skuplji auti još i više,pa onda ako ti je radni vjek 40 godina pomnoži sa 4,pa reci što si mogao stom lovom,osigurat se do smrti,a ne ovisit o crkavici od mirovine,ili preživljavat od danas do sutra ako ti se dogodi kriza,kao ostat bez posla ili doživjet neku bolest,invalidnost ili neka druga sranja kojih imaš kolko hočeš i prije imaš šansu da bude tako,nego da ne bude.
Eto ja se malo bacio u filozofiju.
 

Krky

Lakerski profesionalac
da se razmemo, ni ti sad nebudeš kupil novi auto, on je samo novi kad je u salonu, a onda još nije tvoj, kad ga izvedeš iz salona ima 1km na času i više nije novi, imaš rabljeni auto koji je na tržištu daleko jeftiniji negoli si ti scoltal tam na pultu..
iz toga sam htel reći da se zna najt auto doslovce ko taj tvoj polovni kad ga voziš iz salona prema svojoj kući za 30% manju lovu, sad smo bar u EU, Internet nađe čuda..
dosta se auta proda jer su dobiveni na nagradnoj igri, ili zbog nekog drugog razloga, razvod braka, smrt bližnje osobe, kak je deda rekel da neznaš kaj te sutra čeka dok u jutro na posel dojdeš i knjižica te na stolu dočeka a tek si platil 2 rate za 2mj starog c4 baš tvojih proporcija i doživel osobni bankrot itd..
 

Luca

Active member
Nemojte sad covjeka ubit u pojam ! Ako vec ima novce i ne mora na robiju od 10 god kredita pa onda je bolje da kupi novo i mrno uziva u voznji ... A ako mu bas zakrizi onda ga proda ili zamjeni za jeftinije nesta i opet dobro ;)
Po meni kad kupujem auto, vec sam te novce otpisao kao da ih nemam i to je to ...
Nikakve racunice koliko cu izgubit ... tra lala jer bi inace svi vozili gnjolf 2 ! Pozz :D
 

ZlatkoC4

Well-known member
da se razmemo, ni ti sad nebudeš kupil novi auto, on je samo novi kad je u salonu, a onda još nije tvoj, kad ga izvedeš iz salona ima 1km na času i više nije novi, imaš rabljeni auto koji je na tržištu daleko jeftiniji negoli si ti scoltal tam na pultu..
iz toga sam htel reći da se zna najt auto doslovce ko taj tvoj polovni kad ga voziš iz salona prema svojoj kući za 30% manju lovu, sad smo bar u EU, Internet nađe čuda..
dosta se auta proda jer su dobiveni na nagradnoj igri, ili zbog nekog drugog razloga, razvod braka, smrt bližnje osobe, kak je deda rekel da neznaš kaj te sutra čeka dok u jutro na posel dojdeš i knjižica te na stolu dočeka a tek si platil 2 rate za 2mj starog c4 baš tvojih proporcija i doživel osobni bankrot itd..
Novi ili stari? uvjek je novi onome tko ga kupuje bez obzira na km/h.
Prošli C3 je kupljen iz salona kao testno vozilo i izašao je 10% manje od novog. Ali je imao i bogatiju opremu tako da je bio ok.

Ovaj put smo tražili nešto drugačije nego li se kod nas trenutno nudi.
Tako da smo onda naručili taj koji pričamo. Da ima i da je bilo jeftinijih i to dosta jeste, ali boja pa usb box i dr. nemaju?

Možda da sam otišao van bih i našao baš taj crveni itd. Vjerovatno ali bih to morao obaviti vani.

A što se sigurnosti tiće, bilo plačanja ili nečeg drugog, da možeš dobiti otkaz a i nemoraš. Pa onda isto tako možeš se zapitati pa što ga nisam kupio a sve evo uredu sa poslom.

A što hodaš ulicom pa te neki nabpuhanko pregazi dok niti trepneš.
I mogao bih o tome u nedogled što ako ovo, što ako ono?
Što ako propustiš priliku i ne središ si život?
Postoji zaista puno pitanja.
Ako dođe do problema onda ču ih rješavati, ali ih neču sad niti prizivati niti stvarati. Jer nitko od nas ne zna što nosi noč a što dan.
Ne možemo predvidjeti budučnost, zar ne.

Susjed do mene vozi dva saxa. oba je kupio nova stari su jedan cca 4god. drugi cca 2god. i prezadovoljan je tim autima. Otac mi vozi xaru 12god. Prije nje dx.
Ja sam vozio C3, bratič picaso. itd. i svi smo zadovoljni Citroenom. Prije sam imao jedno vrjeme priliku i c5 vozikati. predivan auto. Mogao bih tu nabrojati još dosta toga i od drugih marki vozila, ali neču ovo je ipak citro-forum pa nek to i ostane.

Evo sad sam se odlučio za Gore navedeni C4 i nadam se da če me služiti kao i vjerni C3.

Od svih gore komentara vidim samo djelomične osude, zašto nisi ovo zašto nisi ono. Nitko nije rekao pa baš super. dobar izbor ili što nisam uzeo nekakvu drugu opremu i sl. a ne lud sam što kupujem novi auto?:confused:

Moji susjedi u blizinu su nedavno kupili jedno švapsko vozilo, nije važno koje i košta debelo iznad C5. Meni se taj auto osobno ne sviđa.
Ali drago mi je da su oni sretni i da ih to veseli, a mogli su si to i priuštiti i od meni im sretno i puno km. Zašto bih oni sad bili ludi što su kupili novi auto?
Važno je da ga nisu ukrali i da su ga pošteno kupili. A sve drugo je stvar ukusa. Za par godina če taj njihov auto netko kupiti daleko jeftinije i svi opet sretni i zadovoljni.
 

balki

Active member
Ma pusti ih sve zloguke nek drve... Radio si i zaradio i time rjesavas ono sto ti je bitno i ono sto te veseli. Sam si odlucio za sebe prihvatljiv omjer veselje/potreba vs trosak i to je to. Sad bi ti drugi pametovali a nit hodali u tvojim cipelama nit nosili tvoj sesir...
Auto ti je dobar izbor i uz to placen kesom pa te nisu dohvatili bankarski gulikoze/kamatari i palac gore za to!
 

linkres

New member
Nove kupujemo svi mi dok nakon nekog vremena ne skužimo kolko smo love spušili na njima i kaj si mogao stom lovom da ih nisi spiskao na aute.Kupio sam do sada 4 nova auta i na svima sam popljugao osim na jednom koji mi je zaradio za tri nova.Sve kaj su mi ti novi pružili,pružili bi mi i rabljeni,ali manji ulog,manji gubitak.
To je samo moje mišljenje nakon oho godina iskustva i ne mora biti mjerodavno.
Prošla su vremena kada je auto nešto značio,pružao neku zadovoljštinu,pa se zbog toga gušta i kupovao.Danas nikakav auto koliko god košta ne znači ama baš ništa,osim kištra za prijevoz,a onda se gleda matematika,da je prijeđeni km što jeftiniji.
Realan,stvaran izračun auta koji novi košta prosjećnih 15 000€,za deset godina popapa 80 000€,tko ne vjeruje nek sam računa.Skuplji auti još i više,pa onda ako ti je radni vjek 40 godina pomnoži sa 4,pa reci što si mogao stom lovom,osigurat se do smrti,a ne ovisit o crkavici od mirovine,ili preživljavat od danas do sutra ako ti se dogodi kriza,kao ostat bez posla ili doživjet neku bolest,invalidnost ili neka druga sranja kojih imaš kolko hočeš i prije imaš šansu da bude tako,nego da ne bude.
Eto ja se malo bacio u filozofiju.
I to je istina, ali opet mislim da ak čovjek ima lovu i traba mu auto, onda nek uzme novi, ko zna za koju godinu jel bu mogel kupit ikakav pa onda će imati noviji,možda očuvaniji, a ak kupi stari opet bu tada još stariji.
Svako ima svoju filozofiju a meni je uvijek drago kad si netko može priuštiti nešto što želi.;)

Novi ili stari? uvjek je novi onome tko ga kupuje bez obzira na km/h.
Prošli C3 je kupljen iz salona kao testno vozilo i izašao je 10% manje od novog. Ali je imao i bogatiju opremu tako da je bio ok.

Ovaj put smo tražili nešto drugačije nego li se kod nas trenutno nudi.
Tako da smo onda naručili taj koji pričamo. Da ima i da je bilo jeftinijih i to dosta jeste, ali boja pa usb box i dr. nemaju?

Možda da sam otišao van bih i našao baš taj crveni itd. Vjerovatno ali bih to morao obaviti vani.

A što se sigurnosti tiće, bilo plačanja ili nečeg drugog, da možeš dobiti otkaz a i nemoraš. Pa onda isto tako možeš se zapitati pa što ga nisam kupio a sve evo uredu sa poslom.

A što hodaš ulicom pa te neki nabpuhanko pregazi dok niti trepneš.
I mogao bih o tome u nedogled što ako ovo, što ako ono?
Što ako propustiš priliku i ne središ si život?
Postoji zaista puno pitanja.
Ako dođe do problema onda ču ih rješavati, ali ih neču sad niti prizivati niti stvarati. Jer nitko od nas ne zna što nosi noč a što dan.
Ne možemo predvidjeti budučnost, zar ne.

Susjed do mene vozi dva saxa. oba je kupio nova stari su jedan cca 4god. drugi cca 2god. i prezadovoljan je tim autima. Otac mi vozi xaru 12god. Prije nje dx.
Ja sam vozio C3, bratič picaso. itd. i svi smo zadovoljni Citroenom. Prije sam imao jedno vrjeme priliku i c5 vozikati. predivan auto. Mogao bih tu nabrojati još dosta toga i od drugih marki vozila, ali neču ovo je ipak citro-forum pa nek to i ostane.

Evo sad sam se odlučio za Gore navedeni C4 i nadam se da če me služiti kao i vjerni C3.

Od svih gore komentara vidim samo djelomične osude, zašto nisi ovo zašto nisi ono. Nitko nije rekao pa baš super. dobar izbor ili što nisam uzeo nekakvu drugu opremu i sl. a ne lud sam što kupujem novi auto?:confused:

Moji susjedi u blizinu su nedavno kupili jedno švapsko vozilo, nije važno koje i košta debelo iznad C5. Meni se taj auto osobno ne sviđa.
Ali drago mi je da su oni sretni i da ih to veseli, a mogli su si to i priuštiti i od meni im sretno i puno km. Zašto bih oni sad bili ludi što su kupili novi auto?
Važno je da ga nisu ukrali i da su ga pošteno kupili. A sve drugo je stvar ukusa. Za par godina če taj njihov auto netko kupiti daleko jeftinije i svi opet sretni i zadovoljni.
Evo ja sam rekao u prošlom postu da si dobro naparvio :)

Ma pusti ih sve zloguke nek drve... Radio si i zaradio i time rjesavas ono sto ti je bitno i ono sto te veseli. Sam si odlucio za sebe prihvatljiv omjer veselje/potreba vs trosak i to je to. Sad bi ti drugi pametovali a nit hodali u tvojim cipelama nit nosili tvoj sesir...
Auto ti je dobar izbor i uz to placen kesom pa te nisu dohvatili bankarski gulikoze/kamatari i palac gore za to!

Slažem se neki tolke novce prokockaju, zapiju ili zakurvaju. Bolje ovak.:cool:
 

Damaj

Active member
Novi ili polovni, kakva naklapanja!? Jednostavno ako imaš para ili još bolje keš, kupiš novi, a ako nemaš para kupiš polovni za koji imaš para. Ludost je jedino dizati kredit za bilo šta, a nemaš siguran posao ili unaprijed znaš da će biti problema sa otplatom. Isto tako ako ti je auto nužan i prelaziš dosta kilometara opet bolje novi ako si u mogućnosti. Primjetio sam da su svi ovdje koji preporučuju polovnjak nekakvi serviseri tako da ti ljudi nisu svjesni koliko se novaca ostavi majstorima za ruke sa polovnjakom, a da ne pričam o zamijenskim dijelovima koje moraš ugrađivati. A ova osobna iskustva "nema tu više gušta sa novim autima" me podsjećaju na pušača koji se nakon 40 godina pušenja odjednom osvijestio i prestao pušiti, te sada svakoga savjetuje da prestane pušiti jer nema tu gušta. I na kraju da rezimiram, najjeftiniji novi auto je kupljen za keš, očito ovdje uz preporuke za kredit pojedinci ne računaju trošak kamate i promijene tečaja, a tu su troškovi obrade kredita, javni bilježnik itd. i na kraju auto ne možeš prodati dok ne otplatiš kredit.
 
Posljednje uređivanje:

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Dobro da niste čoveku preporučili i da televizora; šparheta; vešmašinu il cipele kupuje polovne, jer Bože moj, i to kad izneseš iz dućana, automatski gubi na vrijednosti :whistling:
Ostavite se demagogije :p:D:D


Zlatko,
Pusti priče...novo je novo i amen :angel:
Strpi se još malo, i kad stigne, uživaj u svom glanc novom autu :cool:
 
Na vrh