Koji je broj okretaja u petoj brzini?

kkufrin

New member
Pozdrav forumašima!

Interesira me koji je broj okretaja motora u 5. brzini, motor 1.6 vti , 120 ks, pri brzini od 130 km/h i da li se one bočne kromirane lasjne( u konfiguratoru su po opcijom dodtna oprema) koja idu na donji dio vrata (bočnih) mogu naknadno naručiti nakon narudžbe automobila.


Neki dan sam probao voziti megane generation 1.6 benzinac i pri brzini od 122 km/h motor se vrti na 4000 o/min, što mi se čini malo previše. Kakva je situacija kod Citrača s obzirom da sam u dvojbi o kupnji između ova dva automobila...

Fala
 

Matija

New member
Slična. Mislim da se na 130 km/h vrti na 4000 okretaja. To ti je tak, troši malo u gradu i na otvorenoj, al zato guta na autoputu (jer nema 6. brzinu).
 

amorphis

Member
Slična. Mislim da se na 130 km/h vrti na 4000 okretaja. To ti je tak, troši malo u gradu i na otvorenoj, al zato guta na autoputu (jer nema 6. brzinu).
Da, to su ti okretaji...no što se tiče potrošnje na autoputu, po mojem iskustvu do nekih 130/140 km/h je korektna ali onda rapidno raste, srecom ne vozim se brže od toga tako da...nisam nezadovoljan...
 

Marko

Well-known member
Terajte te aute, na 4000 okretaja nikaj mu ne bu... Malo cugne na autoputu - normalno.
Uostalom, taj vti je nasljednik jednog PSA živčanog motora... Hehehe

Proizvođači još uvijek nedaju van tehnologiju kaj se bumo vozili 130/140 km/h s potrošnjom od 1 litre na 100 km - tak da se nemojte druzgati s tim pitanjima... Još uvijek auti nisu teledva - i ovce i novce....
 

deda

New member
Ak hoćeš malo okretaja na 150 km/h onda kupi dimka ili benzinca od jedno 4-5 litri.Pa nemre mali benzinac ić sa malo okretaja brzo,kaj bi ga tjeralo? Razlika u benzincima i dizelima je upravo u tome što dizel motori imaju puno veću iskoristivost goriva u odnosu na benzince,zato i je velika razlika u potrošnji jednog i drugog,a onda i u okretajima gdje ostvaruje najveći obrtni moment i snagu.
 

Olaf

New member
da li se one bočne kromirane lasjne( u konfiguratoru su po opcijom dodtna oprema) koja idu na donji dio vrata (bočnih) mogu naknadno naručiti nakon narudžbe automobila.
lajsne se mogu naruciti kao dodatna oprema pa se zaljepe
 

La Marche

Iskreni optimist
Postoji stranica s točnim podacima za većinu automobila,
ne može se poslati link direktno na auto, jer uvijek iz nekog razloga generira neke druge aute, no lako se unese naziv traženog auta i nađe vrlo detaljan opis. Link je:

http://www.automobile-catalog.com/auta_details1.php

a za C4 1.6 vti , 120 ks, kaže ovako:


Transmission type:manual
Number of gears:5
Gear ratios (overall):
I 3.45 (16.42)
II 1.87 (8.9)
III 1.29 (6.14)
IV 0.95 (4.52)
V 0.74 (3.52)

Da se ne mučite računanjem, ima i već izračunato, na 1.000o/min u V brzini,
s gumama 195/65 x 15 auto bi trebao ići 34 km/h, znači 130 km/h bi trebalo biti nekih 3.800 o/min, što odgovara i zapažanjim iz prakse.
Ne znam jedino da li auto ima gume dimenzija koje su navedene.
 
Na vrh