Koji amortizeri za Saxa?

vuke

New member
na svom autu imam zadnje amortizere od vogtland-a i nisam bas zadovoljan.
em su mi uvalili velike a ne kratke kako sam tražio za spušten auto i pre mekani su mi.

pa me zanima di mi je najbolje nabavit zadnje amortizere za saxa i na koje da ciljam, znači tražim kratke za spusten auto?
hvala
 

gox

New member
Po meni ti je najbolje prodat onda sve u kompletu i uzet neke gewinde. Ovak će ti možda onda auto iza bit tvrd, a naprijed mekan ili obrnuto, tako da ti je bolje recimo neke gewinde bolje makre uzet tipa GAZ (njih englezi puno hvale), Apex, Bilstein...

Gewinde si sam namještaš kolko hoćeš, gore-dolje, a ako uzmeš s podešavanjem tvdoće, možeš i to pa si namjestiš kako ti odgovara najbolje :)
 

deda

New member
Bilsten,plinski,a krači ne mogu biti,samo brži i tvđi.
Gevinde nemreš metat umjesto zadnjih,auto se spušta na torzionki.
 

vuke

New member
Po meni ti je najbolje prodat onda sve u kompletu i uzet neke gewinde. Ovak će ti možda onda auto iza bit tvrd, a naprijed mekan ili obrnuto, tako da ti je bolje recimo neke gewinde bolje makre uzet tipa GAZ (njih englezi puno hvale), Apex, Bilstein...

Gewinde si sam namještaš kolko hoćeš, gore-dolje, a ako uzmeš s podešavanjem tvdoće, možeš i to pa si namjestiš kako ti odgovara najbolje :)
ma naprijed sam zadovoljan jer su eibach šušte ali odostraga je pre mekan.
GAZ sam gledao ali su mi preskupi i nema ih kupiti kod nas, zanima me samo di mogu kod nas pogledat za zadnje to što kažeš Apex, bilstein..

Bilsten,plinski,a krači ne mogu biti,samo brži i tvđi.
Gevinde nemreš metat umjesto zadnjih,auto se spušta na torzionki.
kako nemogu bit kraći kad mi je auto spušten 4 cm i skoro udaraju u kraj amortizera.
evo primjer:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=160598472190&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_1156
gevinde ne dolaze u obzir jer za dobre gewinde treba puno puno više novaca.

http://www.motorsport-tools.com/peugeot-205-group-n-challange-spec-bilstein-rear-dampers-p-246249.html

ali je cijena :eek:
 

gox

New member
Evo broj od jednog dečka koji se bavi time, uvozi iz UK itd. pa vidi s njim za cijene (99% sam siguran da je najpovoljniji)

095/9080-711 Boris - samo reci da sam ti ja (gox) sa french-carsa reko pa će mu bit jasnije..pitaj sve što te zanima :)

BTW. znam da se iza ne može štelat kad je torzija iza, krivo sam se malo izrazio.

Ovi iz grupe N amortizeri bi valjda trebali bit tvrdi. I još nešto, pošto si u tom dijeliu, čuo sam da u rijeci imaju neki dečki što slažu amortizere, znači napune ti ih kako ti hoćeš, tj. kažeš im da ti ih otvrdnu i to je to. Mislim da je cifra za sva 4 amortizera bila oko 300kn, eto pa se i to raspitaj, to mi se čini kao najjeftinija solucija. Koliko čitam po forumima, svi su zadovoljni obavljenim poslom ;)
 

vuke

New member
ok hvala!
je je to su dečki sa škrljeva malo dalje od centra rijeke. To mi je bila prvobitna opcija ali samo mislio kupiti novo pa da sam na miru. Vidjet cu jos pa ako nista ne nadjem cemo probat kod njih pa javim dojmove.
 

XSARA VTS

Member
Imam komplet amortizera i opruge od VOGTLAND-a nije mi jasno da ti je zadnji kraj "mekan" očito nije torzija spuštena ili ti amortizeri pitanje je koliko su ispravni jer koliko je meni poznato iz vlastitog iskustva zadnji kraj mi je u podu i tvrd ful ali ful ! A to da su ti amortizeri veliki to mi nije jasno. Gewinde možeš staviti samo naprijed a straga klasični amortizer i ništa drugo tako ti je i DEDA napisao ! Pozz
 

Salle

Sektaš
frend je sad neki dan iz italije dofural zadnje maortizere za 106 od peugeot sporta za 40 €, blizu si pa pogledaj malo po njihovim oglasima
 

vuke

New member
Imam komplet amortizera i opruge od VOGTLAND-a nije mi jasno da ti je zadnji kraj "mekan" očito nije torzija spuštena ili ti amortizeri pitanje je koliko su ispravni jer koliko je meni poznato iz vlastitog iskustva zadnji kraj mi je u podu i tvrd ful ali ful ! A to da su ti amortizeri veliki to mi nije jasno. Gewinde možeš staviti samo naprijed a straga klasični amortizer i ništa drugo tako ti je i DEDA napisao ! Pozz
nove sam kupio iz dućana tako da pretpostavljam da su ok, torzija spustena da bude u ravnini sa prednjim krajem.
a za amortizere neznam ako si čuo da postoje prednji kratki ako je auto spušten više od 4cm pa tako imaš i zadnje kraće.
za gewinde ja nisam osobno nista pisao ni za naprijed ni za iza, topic je "koji amortizeri sa saxa"
P.S. ja mislim da sam te vidio danas na Zametu ako imaš ksenone 6000 ili 8000k?
 

XSARA VTS

Member
P.S. ja mislim da sam te vidio danas na Zametu ako imaš ksenone 6000 ili 8000k?
Najvjerovatnije sam to bio ja oko 10-11 ujutro da! Ja sam skužio iz tvoga texta da si naprijed zadovoljan a da nisi iza i da su ti iza preveliki i mekani amortizeri pa mi samo to preveliki nije bilo baš jasno kako je moguće staviti veći amortizer na mjesto ništa više.
Ako naprijed imas aftermarket opruge stavi koni amotrtizere sa stelanjem tvrdoce.
CIKI nije problem naprijed nego iza tako da ništa od štelanja osim ako ja nisam kompletno sve skužio krivo a nije ni to nemoguće!
 

vuke

New member
[B[/B]
Najvjerovatnije sam to bio ja oko 10-11 ujutro da! Ja sam skužio iz tvoga texta da si naprijed zadovoljan a da nisi iza i da su ti iza preveliki i mekani amortizeri pa mi samo to preveliki nije bilo baš jasno kako je moguće staviti veći amortizer na mjesto ništa više.QUOTE=XSARA VTS;16486]

u prvom postu piše da se radi samo o zadnijm amortizrima.
ma nisam mislio pre veliki nego original dužine, a kako sam spustio torziju znatno se smanjilo radno područje amortizera.
pa me zanimalo ako ima i gdje za kupit kraće i tvrđe amortizere za zadnji kraj za saxa.
samo to.
hvala
 

XSARA VTS

Member
Stari neznam šta bih ti rekao ti zadnji Vogtland šta imaš bi trebali biti tvrdi jer koliko je meni poznato samo takve i proizvode. Ako je tijelo amortizera kraće i spuštena torzija nekako mi je logično da je opet i tako kraći hod amortizera možda da ih skineš i napuniš kod nekoga tko to radi pa tko zna nije ni to loša opcija! Probaj malo vidit kod lesnine na kukuljanovu prođeš lesninu i još samo ravno tamo ti je firma zove se FEROS oni su ti zastupnik za KONI i sada koliko sam skužio imaju popust 30% jer je nekakva akcija na KONI program pogledaj malo se raspitaj pa možda budeš imao sreće!
 

vuke

New member
e, hvala takav neki odgovor sam tražio.
neznam stvarno prije mjesec dana su montirani novi ali je auto jako mekan odozada.
slikat cu sutra pa cu ti pokazat koji su.
 
Na vrh