Koje svjećice u RFZ 8v motor?

misa

Active member
Pozdrav momci...doslo vreme za zamenu svecica pa imam jedno pitanje za experte.

Motor je RFZ 8v i svecice na njemu su NGK V-Line koje idu po katalogu za taj auto.Posto su motorni racunar,kompletna instalacija i senzori zamenjeni i stavljeni od kasnijeg R6A sa Marelijem G5 Mpi...da li svecice treba da budu za R6A,posto su drugacije toplotne vrednosti ili da ponovo uzmem svecice za RFZ?
 

Dalibor

Dado Tornado
iste svjećice idu u R6A i RFZ.
za jedan i za drugi idu svjećice sa 0,8 mm razmaka elektrode, tako da ti po katalogu što izbaci za jedan paše i u drugom.
samo bi izbjegao Champion, on je imao neke drugačije oznake s obzirom na motor. možda baš ovo što ti spominješ "toplotne vrednosti".
ali NGK idu iste za jedan i drugi.
inače NGK bi trebale ići BCPR6E-VG. možda su to te "v-line", ne znam
 

misa

Active member
Katalog je taj koji me buni...po njemu su svecice za RFZ I R6A razlicite.U pitanju je bas NGK katalog.

Imaj u vidu da ima 2 vrste R6A motora...sa Jetronic i Marelli G5 ubrizgavanjem.Ovaj drugi je kasniji.
 

Dalibor

Dado Tornado
ako ima ovih BC koje sam gore napisao, slobodno te stavi.
a prilikom odabira važno je ono 0,8 mm da paše cilindru i klipu.
ima nekih specifičnosti između magnetija i boscha kad je u pitanju R6A, odnosno neki proizvođači rade za jedne drugi za druge, neki pak i za jedne i za druge...
ali one gore NGK BC idu u sve verzije R6A, i u RFZ.
 

misa

Active member
Ovako...svecice koje su sada na autu su NGK V-LINE BCPR6E(S).

Da li da nastavim sa njima ili da predjem na svecice koje su bas za kasniji R6A?
 

misa

Active member
Ista im je cena...samo su oznake drugacije.

Skinuo NGK katalog sa interneta i svi 2.0i 8v modeli nose ove sto su vec na autu...BCPR6E a modeli sa karburatorom nose drugacije.

Izgleda da decko koji radi u prodavnici auto delova nezna da cita taj katalog koji imaju.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh