Kodiranje injektora

niko33

Member
Motor 1.6 hdi 82kw 2011godina. Prdnula dva injektora pa lokalni meho mijenja novima i pita da li se moraju kodirat(upisat novi kodovi)i da li je to moguce odradit sa Delphi DS150E ili treba lexia ili neki psa softwer.
Hvala
 

Milosh

Test
To zavisi od samog sistema pa ne bih znao tačno, ali kodiranje vrlo vjerovatno treba uraditi.

Mislim da se svakako može uraditi sa PSA dijagnostikom (Diagbox), a da li se može i sa pomenutim Delphi softverom ne znam.

Uglavnom, to sve oko injektora bi trebalo povjeriti nekome ko zna šta radi (specijalizovani diesel servis). Taj neko neće ni postavljati takva pitanja već će znati šta treba uraditi i kako se to radi.
 

Milosh

Test
Tako je bilo kod onih malo starijih, ali ne znam je li isto i kod ovih "novijih" motora. Šta reći, Nijemci su u svemu praktičniji a pouzdaniji. :D
 

niko33

Member
Ma nije za moj auto nego me zamolil da provjerim jer je "stari" majstor. Odradi mehaniku na starijim autima i naucil se je citati greske sa ds150,ali ovo mu je spansko selo a videl je mene kad sam kodiral diznu za svoju Toyotu.
Jbg,odradi mi na c3 kaj mu velim za pivu kad smo susjedi pa bi mu rado pomogel,a bilo je prekasno da odem vidjet dal mu za taj motor uopce nudi opciju upisivanja novih kodova.

Siemens injektori.
 

niko33

Member
Trebaju se kodirat,pozval me kad je montiral i spojil. Koduvi uredno upisani,auto radi ko urica(prvih par puta je lupal ko lud-prije kodova).
Jedino me j..... Zakaj nije htel naucit sve vec samo tri a kad smo ponovili upisivanje ne vidi korekcije ni kolicinu ubrizgavanja ni jedne a uredno radi - pisalo je nekaj poput-brza inicijacija brizgaljki - nije uspjesna???
Danas cd neko iz pug servisa rijesit
 
Na vrh