Kod za programiranje kljuceva

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav

Trebao bih kod za dodavanje kljuceva za DiagBox, ali ga ocito nemam. Mislio sam da je na kartici koja je dosla na kljucevima, ali nije.
U cibu ga ne zele dati nego samo nude uslugu uparivanja kljuceva. Koga da zovem da mi to izda? Jel izdavanje tog koda dobra volja ili mi moraju to izdati?

Ili ako netko ovdje radi u ovlastenom da mi ga izvuče :angel::wub:
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Cuj ne daju. Moj Boze... Mislim da ti moraju izdat, pokusavaju ti prodat uparivanje. Ja kad sam u njemackoj trazio nisu mi mogli krticu dat, al je teta napisala na komax papira.
 

Cutac

Prèkaroš
Zvao sam Kovinsku ali se ne javljaju.
Mislim ako moraju dati, samo neka netko potvrdi i otici cu po to.
 

Milosh

Test
Cuj ne daju. Moj Boze... Mislim da ti moraju izdat, pokusavaju ti prodat uparivanje. Ja kad sam u njemackoj trazio nisu mi mogli krticu dat, al je teta napisala na komax papira.
Slažem se. Meni su u Sarajevu dali bez problema, čak i besplatno, samo sam morao dokazati da sam vlasnik vozila. Mislim da bi ti trebali dati ali da samo pokušavaju da ti prodaju uslugu uparivanja.

Ako hoćeš, mogu nazvati ovlašteni u Sarajevu da pitam jesu li obavezni da ti to daju ili je stvar dobre volje.
 

Cutac

Prèkaroš
Ako ti nije tlaka, mozes nazvati, hvala :)

Ne javljaju se ni Kovinska ni Citroen Hrvatska.

Na Frenchcarforum kažu da su mi obvezatni dati taj kod, da nemaju što kenjati sa uparivanjem.

U Kovinskoj kažu da dođem i da će mi dati, ali da se kartica naručuje i da se na nju čeka 3 do 4 dana.

Kak ste vi onda dobili odmah kod? :D
 

Milosh

Test
Nazvaću.

Kakva crna kartica, čovjek u ovlaštenom otvori Service, unese broj šasije i pročita kod, toliko je to komplikovano. Onda ga naravno može odštampati ili napisati na papir, svemirska nauka..
 

Cutac

Prèkaroš
čovjek u ovlaštenom otvori Service, unese broj šasije i pročita kod
Šta ne možemo onda mi to naći?

Kartica postoji, ima slika na FCF, budem ga tražio da mi prepiše na papir, ako je to lako dostupan podatak.
 

Milosh

Test
Šta ne možemo onda mi to naći?
Zato što nemamo full online pristup service-u.

Zvao sam i pitao (Citroen ovlašteni u kom sam ja dobio kod). Kaže čovjek da ne postoji na nivou Citroen mreže unificirano pravilo o izdavanju tog koda, tako da je praktično ostavljeno na odluku samom servisu. Kaže da se po pravilu taj kod ne bi trebao izdavati, ali da se opet može ako to servis želi. Jer malo je apsurdno da vlasniku ne žele dati kod za njegovo auto. Takođe kaže da postoji ta kartica (i njeno izrađivanje se plaća), ali da se takođe može i onako direktno izdati, opet, ako je servis voljan da to uradi.

Btw, možeš pitati i u Peugeot ovlaštenim, mislim da bi i oni trebali imati pristup tome.
 

sir.Oliver

Well-known member
nekada je securiti kartica išla uz auto . i kod radija , i securiti kod i kod ključa ..... sve je tamo pisalo ....
 

LukaP

Member
Kaže da se po pravilu taj kod ne bi trebao izdavati, ali da se opet može ako to servis želi. Jer malo je apsurdno da vlasniku ne žele dati kod za njegovo auto.
Pa ima smisla da ti ga ne daju. Što kad prodaš auto? Ti opet možeš napravit ključ za to auto
 

Cutac

Prèkaroš
Ali ga ne mozes sinkronizirati bez pristupa autu.

Milosh, hvala, bio sam u servisu, narucili su karticu i zvat ce kad dodje. Par dana, navodno.
Nadam se da ce do srijede doci, prije mora.

I rekao je covjek da je trebala doci sa autom, ne znam zasto nije.
Jel moze biti da ju je cib zadrzao?
 

LukaP

Member
Ali ga ne mozes sinkronizirati bez pristupa autu.
Moj kolega je izgubio jedan ključ i trebao je dokazati vlasništvo, donijeti broj šasije i drugi ključ. Ovu karticu o kojoj sad pričamo nije trebao. Isto tako i auto. Novi ključ je na prvu upalio. Rekli su ovi iz servisa da su pogledali na drugom ključu dal su šifre ostale iste kao i kad je auto izašao iz tvornice. Uspostavili su da jesu i samo su kodove prvog ključa skinuli na novi.

Tako da izgleda da ima više načina kako popravit ovo
 

Milosh

Test
nekada je securiti kartica išla uz auto . i kod radija , i securiti kod i kod ključa ..... sve je tamo pisalo ....
To se više ne radi tako, iz sigurnosnih razloga ne daju taj kod sa autom, jedino ako ga kupac/vlasnik zatraži.

Ali ga ne mozes sinkronizirati bez pristupa autu.
Tako je.

I rekao je covjek da je trebala doci sa autom, ne znam zasto nije.
Jel moze biti da ju je cib zadrzao?
Nije tačno, čovjek treba update znanja. :)

Samim tim, nije je CIB zadržao jer nije ni postojala. :)

Moj kolega je izgubio jedan ključ i trebao je dokazati vlasništvo, donijeti broj šasije i drugi ključ. Ovu karticu o kojoj sad pričamo nije trebao. Isto tako i auto. Novi ključ je na prvu upalio. Rekli su ovi iz servisa da su pogledali na drugom ključu dal su šifre ostale iste kao i kad je auto izašao iz tvornice. Uspostavili su da jesu i samo su kodove prvog ključa skinuli na novi.

Tako da izgleda da ima više načina kako popravit ovo
To je nešto sasvim treće, to je direktna izrada ključa po uzoru na stari koji je izgubljen. Kod/identifikacija od starog izgubljenog ključa je ostao u BSI-u, bez obzira što je ključ izgubljen, a oni su samo napravili novi koji je identičan tome.
 

Scorpyo

Active member
Ne bi li bilo pametno ukoliko je ključ izgubljen prekodirati i stari koji još imaš i novi. Èisto za slučaj da zapravo nije izgubljen nego ukraden...
 

Milosh

Test
Ne bi li bilo pametno ukoliko je ključ izgubljen prekodirati i stari koji još imaš i novi. Èisto za slučaj da zapravo nije izgubljen nego ukraden...
Treba samo nabaviti novi ključ i onda se prilikom kodiranja novog ključa u BSI kodira taj novi i stari koji nije izgubljen, a onaj stari koji je izgubljen se automatski briše i samim tim nije više validan.

Zato se pri dodavanju novog ključa moraju imati pri ruci i svi ostali aktivni ključevi, ukoliko se želi da svi rade nakon kodiranja.
 
Na vrh