Kocnice skripe pri kocenju

Xsahara

Member
Pozdrav drustvo..

Da li se jos nekom cuju diskovi/kocnice pri kocenju poprilicno glasno, one stvarno koce bas bas dobro zaustavljaju auto kao da sam ih juce stavio.. kad sam ga kupio cule su se kocnice pri kocenju, mislio sam da je to normalno jer on koci kako treba i sve, ali sad ne znam da li je zbog hladnoce pocele su bas glasno da se cuju i da smetaju za usi..
da li moze bit da su se istrosile jos kad sam ga uzeo ili je to •normalno• i da li mijenjati ako vec dobro koce i ako treba koje su najbolje po vama a da nisu preskupe :)
 

Xsahara

Member
Pa ako ima alu felne, mora da se vide klješta a samim tim i pločice . Pločice nisu skupe. Škripe pri blagom kočenju ?
celicne su trenutno, cini mi se najvise pri blagom cijelim kocionim putem dok kocim skripe…

Svakako treba rastaviti sve. Ako se ustanovi da je nešto za zamjenu, zamijeniti, a ako nije za zamjenu čišćenje i podmazivanje će riješiti problem.
Vidjecu kod mog majstora kad budem isao moze li pogledat ili cu morat kod vulkanizera…

Imate li predlog nekih dobrih za c4 ili bilo koje da uzmem?
 

Kele

PSA Fan
Proveri pločice i ako se nisu potrošile onda ti škripi pri kočenju jer ležišta pločica nisu podmazana i nakupilo se puno hrdje.Tako je kod mene škripalo-cvilelo pri kočenju , a pločice bile u redu.
Treba proveriti i da klipovi ne blokiraju,pa ti pločica ostaje pritisnuta na disk.
Ako si tek kupio auto, kupi nove pločice, bakarnu pastu i sve zameni i podmaži.Pre montaže novih pločica dobro očisti ležišta gde naležu same pločice od hrdje i grube prljavštine.
Nakon toga ležišta podmaži bakarnom. pastom,namontiraj nove pločice i posle toga neće škripati i cvileti. :)
Čak i mnogi majstori prilikom menjanja pločica ne podmazuju ležišta na kočionoj čeljusti, i onda se škripanje javlja zbog trenja izmedju metalnog dela pločice i dela kočione čeljusti gde pločica naleže.
Kada se tu nadje malo bakarne masti,nema šanse da škripi.
Ovo pišem iz iskustva, jer mi se to već dešavalo. Od tada sam menjam pločice i uvek podmazujem i nema problema.
 

Xsahara

Member
Proveri pločice i ako se nisu potrošile onda ti škripi pri kočenju jer ležišta pločica nisu podmazana i nakupilo se puno hrdje.Tako je kod mene škripalo-cvilelo pri kočenju , a pločice bile u redu.
Treba proveriti i da klipovi ne blokiraju,pa ti pločica ostaje pritisnuta na disk.
Ako si tek kupio auto, kupi nove pločice, bakarnu pastu i sve zameni i podmaži.Pre montaže novih pločica dobro očisti ležišta gde naležu same pločice od hrdje i grube prljavštine.
Nakon toga ležišta podmaži bakarnom. pastom,namontiraj nove pločice i posle toga neće škripati i cvileti. :)
Čak i mnogi majstori prilikom menjanja pločica ne podmazuju ležišta na kočionoj čeljusti, i onda se škripanje javlja zbog trenja izmedju metalnog dela pločice i dela kočione čeljusti gde pločica naleže.
Kada se tu nadje malo bakarne masti,nema šanse da škripi.
Ovo pišem iz iskustva, jer mi se to već dešavalo. Od tada sam menjam pločice i uvek podmazujem i nema problema.
Imas li za predlog neke dobre a da nisu skupe plocice, marka neka?
Odma cu cim legne plata da podjem da provjerim to jer evo 5 mjeseci vozim sa takvim kocnicama.. samo da se nije jos kakav problem napravio zbog toga😐
 

Brruno

Well-known member
Ja sam uzeo ATE diskove i plocice. Preko dve godine vozim, nema zvukova nikakvih. Ja sam jako zadovoljan.
Lutrija. Meni su ATE cvilile i disk se na 7000-8000 poce tresti pa se valjda izravnao :D . I prašile felgu u roku 5 minuta. Nisam bio zadovoljan kombinacijom. Sada imam ATE diskove i pločice textar,manje praše,ne cvile. Pitanje je kako ce izgledati diskovi kad zamijenim pločice :D. Sljedeće sto bih probao je TRW.
 

gambler072

C5 enthusiast
Kod mene je drugi set TRW plocica trenutno, nisu prasile nikada osim malo pred sami kraj zivotnog vijeka. Sl. set ce opet biti TRW
 

Kele

PSA Fan
Imas li za predlog neke dobre a da nisu skupe plocice, marka neka?
Odma cu cim legne plata da podjem da provjerim to jer evo 5 mjeseci vozim sa takvim kocnicama.. samo da se nije jos kakav problem napravio zbog toga😐
TRW,ATE,Brembo,Valeo,Bosh,Ferodo,koje god od ovih da kupiš i namontiras, nećeš pogrešiti.Ima ih još milion drugih proizvođača i sve su manje-više ok. Kočione pločice su potrošni materijal,ja ih menjam svake 2-3 godine .Upravo sam kupio Brembo setove za obe osovine,bile su na nekoj akciji i cena im nije bila losa,nesto manje od 50 eura za sva 4 točka.
Jako bitna je bakarna pasta.Nove pločice + bakarna pasta i nema škripanja ni cviljenja.
 
Na vrh