Kočnica počela šuštati

Kad se stisne kočnica, nešto zašušti kao da zrak nekakav negdje bježi. Baš kod papučice kočnice, ne negdje ispod haube. Pogledao sam dolje, ima nekakav mali gumeni "mjeh". Možda to?
Osim toga izguglao sam i ovo:
This sound is the vacuum brake booster. They use engine vacuum to provide power assist when braking. It is not unusual for them to make a bit of noise. As long as the brake pedal still feels good you should be fine.
A quick way to test the booster is to turn the engine off. Pump the brakes a few times then while holding the pedal down, start the engine. The pedal should drop about 2 inches. A car with a bad vacuum booster will have a high and hard pedal.
Kod mene se ovako ponaša, kočnica radi uredno i kad je auto ugašen nakon par pritisaka odmah se "napumpa" i više ne mrda, dok se auto ne upali, kao što je i uobičajeno.

Zna li netko, što bi taj pssssss mogao biti, nešto ozbiljno ili ništa?
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Kad se stisne kočnica, nešto zašušti kao da zrak nekakav negdje bježi. Baš kod papučice kočnice, ne negdje ispod haube. Pogledao sam dolje, ima nekakav mali gumeni "mjeh". Možda to?
Osim toga izguglao sam i ovo:


Kod mene se ovako ponaša, kočnica radi uredno i kad je auto ugašen nakon par pritisaka odmah se "napumpa" i više ne mrda, dok se auto ne upali, kao što je i uobičajeno.

Zna li netko, što bi taj pssssss mogao biti, nešto ozbiljno ili ništa?
Vakum i pokazatelj da je sistem ispravan. Dešava mi se na Picasso kad ga ne vozim par dana.
 
Na vrh