Klima

nsmajic

New member
Pozdrav svima,

Imam klimu na C5 sa dvije zone i nedavno sam primjetio da mi ispred suvozaca izlazi osjetno hladniji zrak nego ispred vozaca. Podesena temperatura za obje zone je ista.

Je li neko imao slično iskustvo i šta bi mogao biti problem ?
 

Profiler07

Well-known member
Ima se dosta raditi oko 5h posla,treba izvaditi citavu konzolu naprijed da bi se doslo do klapni pa tek ih onda mijenjati
 

nsmajic

New member
Jutros sam baš testirao. Vanjska temperatura je bila +6C. Podešena temperatura u obje zone je bila 25C. Nakon nekog vremena iz obje zone je puhao topao zrak. Onda sam temperaturu zone vozača smanjio na minimum i odmah je počeo hladan zrak da puše u toj zoni, a u drugoj topao, kako i treba. Isto sam uradio i na suvozačevoj zoni, i isto se desilo, što mi govori da su klapne uredu, jel.

Samo mi se taj problem javlja kada je klima uključena, znači u vozačevoj zoni nemam hladan zrak.
 

Doomsday

U prolazu...
Hmmm... :thinking:

Klapne na redizajnu te motorić na jedinici su poznat problem...

Na zadnjoj verziji, ako dobro vidim u tvojoj garaži je ta, ne sjećam se da su govorili o problemu sa klapnama niti s motorićem...

Tako da, nisam siguran da je to baš to...

A možda i je, ko zna...

Valjda...

:D
 

visaluteju

Well-known member
Isti problem je imala moj kolega na pezou 407. Dva puta mu odlazile te klapne. Jednom na jednoj a drugi out na drugoj strani. Kad one odu i grijanje nije ujednaceno (ako se ne varam) ? Pa isprobaj i to. Uspio naci u zenici zamjenu za oko 150KM. Inace je dosta skuplje
 

Doomsday

U prolazu...
Redizajn do '08. ima je problem s klapnama, ali ako imaš volje ili nekoga ko to može odradit malo inteligentnije, ne moraš skidat armaturu i tablu nego izvana, ma pogledaj ovde...

https://www.citroenforum.hr/citroen-c5-123/jedna-strana-klime-grije-druga-hladi-2011/index4.html

Ja san na ovi forum doša baš radi ovog problema u rođakovom C5 kojeg je prodava, a nije tija prodat 'limun'... I ovako je sređen ka šta ga je ovi rus sredija, materijal+200 kn čoviku koji je to sredija...

Kako ide kod ovih od '08. pa nadalje, nemam pojma, ali vjerojatno se može 'po ruski' nekako sredit...

Ali prvo moraš bit siguran šta je problem, da ne bi bilo...

Valjda...

:D
 
Na vrh