Klik nakon kretanja na 18 km/h i na 30 km/h

visaluteju

Well-known member
10000% sam siguran da sam ovo citao negdje na forumu, ali nikako ne mogu naci!!!

Kada upalim auto i krenem na 18km/h cuje se neki klik negje u podrucju nogu prema motoru, isto tako i na oko 30 km/h

Nisam 100% siguran ali mislim da se cuje samo prilikom tog prvog kretanja, i cini mi se da se ne cuje svaki put.

Na forumu sam nekad naletio da se na ovo jos neko zali i ljudi su govorili da je to neko regulisanje ESP-a ili tako neceg, ali u trenutku citanja nisam bio primjetio da se i kod mene cuje pa se ne sjecam zakljucka, da li je normalno ili ne :) ?
 

visaluteju

Well-known member
Nije automatsko zakljucavanje, to sam isključio cim sam kupio auto jer me zivcira :) A i zvuk je prepoznatljiv i dolazi iz vrata...

Ovo moje je prilicno tiho jedva se cuje/osjeti i primjetio sam najviše jer sam baš čitao post na forumu o tome

@Cutac posto me ivan i milosh opet zabrinuse :) , ti znas da je to normalno jer se i kod tebe to cuje ili znas da se u dizela treba cuti ?
 

Cutac

Prèkaroš
E sad, kod mene klikne jednom, to je nešto vezano za ABS i ESP, a ako se dobro sjećam, Zlatko je rekao da na dizelu nešto klikne dodatno.
Što, pojma nemam, ali prilično sam siguran da je normalno.
 

Cutac

Prèkaroš
"As others have said, the first clunk is the ABS/TCS test. Once the wheels are moving at sufficient speed the ABS and TCS do a self-test to make sure they're functioning correctly. It only happens the first time you hit a certain speed/distance after starting (in most cars it's 15-20mph or 200ft, whichever comes first)."
 
Na vrh