Kilometar sat prestao da radi (nakratko)

Zyklon

New member
Krenem danas nekim poslom van grada autoputem i primetim da mi se skala meraca brzine zalepila na 70km/h (to se i ranije desavalo ali mu nisam pridavao znacaja jer po broju obrtaja motora znam kad idem 60 ili 80km/h koliko su uglavnom neka osnovna ogranicenja brzine kod nas).Dodjem na odrediste,parkiram,obavim sta je trebalo i krenem nazad.Tad primetim da ni skala meraca brzine ni brojac predjenih kilometara ne rade,dok je sve ostalo na komandnoj tabli normalno radilo.
U povratku promasim izlaz na pravu stranu autoputa (nije se moglo u rikverc,naravno) pa sam morao da vozim jos desetinu kilometara do sledeceg izlaza.Usput,kad sam nasao izlaz,platim i putarinu na tom izlazu (oko 60 euro centi) ali zaboravim da uzmem karticu za nazad na naplatnoj rampi pa pri dolasku u grad platim i putarinu za "izgubljenu karticu" oko 6 eura.
Dodjem do grada i stanem u red na pumpi da sipam gorivo,za sve vreme puta skala brzine i brojac predjenih kilometara ne rade.Startujem auto da krenem sa pumpe i naprasno i skala brzine i brojac predjenih kilometara pocnu da rade (da ne kazem kao sat).
Inace,sve vreme mi prolazi kroz glavu kako sam sipao Hydraurincage i kako ako ovo ne sredim necu znati kad je vreme za njegovu zamenu niti cu znati kad je vreme za zamenu ulja itd. a nova instrument tabla mi se ne stavlja.
Da li neko pretpostavlja/zna sta bi mogao da bude problem?

http://i1052.photobucket.com/albums/s457/helgabata/fa306c66.jpg
 
Posljednje uređivanje:

gox

New member
Radio, svijetla i ostalo sve normalno radi? Jer meni je počelo to sve polako crkavat i u pitanju je bio alternator...
 
Na vrh