Povezane usluge (DS5)

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ima li netko ideju kako ukloniti pretinac za rukavice?
Pokušavam doći do BTA kutije (kako bih je zamijenio novijom BTA2.0), ali ne mogu joj pristupiti dok ne maknem pretinac za rukacvice...
Banalno?

Otpustio sam sve T20 vijke koji drže pretinac (gore 2, dolje 3), te dva vijka (10). Gornji dio pretinca je slobodan, ali na donjem dijelu se još negdje (čvrto) drži!
Nisam našao nikakav dodatni vijak za otpustiti ili neki clip za otkopčati. Nema ni videa o tome. Samo nekoliko njih o zamjeni filtra kabine. To donekle pomaže, ali oni ne vade cijeli pretinac vani...

Ne kužim što ga još drži na toj donjoj osi! One dvije polugice na oba kraja su također podignute, ali pretinac ne ide van...

:unsure:
Ne ide dalje...
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Heh…
Probao sam i to, ali fakat ne ide!?
:-((
Evo, dobio službene upute (hvala DE)!
Izgleda da sam stigao do onih klinova…
Sad treba još njih nekako maknuti i otkopčati amortizer!
Držite mi fige sutra!!
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pretinac uklonjen i instaliran BTA2.0!

Fakat ne bih nikad uspio bez onih slikovnih uputa iz ServiceBoxa! Ne bih skužio da one klinove sa strane treba izvući (mislio sam da samo treba podići “ušicu” prema gore), odspojiti amortizer i zatim ukloniti vrata pretinca. Tek onda se dobije pristup preostalim dvama vijcima dolje i nakon što se njih odvida - pretinac ide van kao petarda!
Huh…

Sad još ostaje skužiti zašto ni BTA2.0 ne daje internet vezu!? Telekodiran je na iste parametre i VIN kao i originalni BTA, ali nema Interneta…
Doduše, on radi na 2G/Edge mreži, ali to još uvijek postoji u RH koliko znam?
Postoji i novija verzija: ATB3S - taj valjda radi na 3G ili na 4G/LTE, no…
To je neka druga tema!
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
Mislim m da internet vezu ne možeš koristiti za surfanje, već da se ta veza koristi samo za potrebe auta, tj. potrebe primanja obavijesti za navigaciju(stanje prometa i sl) i potrebe slanja pozicije auta vezano uz SOS uslugu.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
To bi bilo logično...
Ali prema ovim opcijama u NACu izgleda da postoji mogućnost dijeljenja Interneta?
Na drugoj slici NAC daje upozorenje da će on ostati bez Interneta ako uključim Sharing...

No, moguće je da to treba aktivirati putem službenog Diagbxa, odn. da je za aktivaciju nužan (plaćeni) pristup PSA serverima.
Tako kaže i Diagbox u onom opisu zahvata...
Ja sam probao na divlje i ne ide (zadnja slika)!

Probat ću naći neki ovl. servis koji će se htjeti time pozabaviti (10 min posla, ali...)!
:cool:
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

szahtila

Well-known member
To bi bilo logično...
Ali prema ovim opcijama u NACu izgleda da postoji mogućnost dijeljenja Interneta?
Na drugoj slici NAC daje upozorenje da će on ostati bez Interneta ako uključim Sharing...

No, moguće je da to treba aktivirati putem službenog Diagbxa, odn. da je za aktivaciju nužan (plaćeni) pristup PSA serverima.
Tako kaže i Diagbox u onom opisu zahvata...
Ja sam probao na divlje i ne ide (zadnja slika)!

Probat ću naći neki ovl. servis koji će se htjeti time pozabaviti (10 min posla, ali...)!
:cool:
Ne vjerujem da je to moguće koristiti na taj način,uostalom šta će ti to,ionako na mobitelu imaš internet
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Istina. Imam internet u HR i EU (roaming). Jedino ga nemam onaj jedan put godišnje kad se nađem u BiH, Srbiji ili Albaniji…

Ali ne radi se toliko o tome da mi (ne)treba, nego me intrigira čemu ta opcija ako to ustvari ne radi?
Ne treba mi ni Sport mode (uključio ga dvaput na minutu-dvije u ove 2 godine), ali tipka je tamo, stvar radi i otprilike kužim kako radi…

Ovo me intrigira jer želim razumjeti zašto postoji ta opcija u izborniku, odn. kako/gdje/kad/kako to fukcionira (ili zašto ne)…

Pomogla bi iskustva ljudi koji imaju tvornički instalirani NAC. No, dvojica koje znam nisu to nikad koristila (niti su došli do tog menija)…
😎

Ček, i ti inaš NAC, zar ne?
 

szahtila

Well-known member
Imam
Imam
I pokušavao sam se spojiti na internet još dok sam imao tvorničku pretplatu na informacije o prometu. Ni tada nisam mogao pristupiti internetu(iako se mobitel uredno spajao na auto preko wifia), tako da ni ja ne shvaćam čemu ta mogućnost.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Zbunjola…

A jedan kolega mi privatno javlja da je probao Internet sharing prije mjesec-dva i da se spojio (DS5, 2017):
“Da, jesam i radi internet. Doduse jako je slab ali radi.”
Nisam ga išao gnjaviti da proba opet i izmjeri brzinu nekim Speedtestom…
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Zaboravih napisati da je onom kolegi to uspjelo samo jednom (jedva i nakratko), uostalom kao i meni.
Pa sam se pomirio s time da te funkcije iz nekog razloga jednostavno nema...

A danas Connected Services proradile! Iz čista mira?

Primjetih danas u vožnji, u donjem desnom kutu zaslona, TomTom Traffic logo! Mislio sam da mi se priviđa...
Onda probam otvoriti kartu i vidim da mi daje i vremensku prognozu i cijene goriva pa čak i radove/zastoje na cesti??
Nisam vjerovao da to zaista radi sve dok nisam vidio (i čuo) upozorenje za obližnji speed-cam. A to mi je i bilo najvažnije, tj. zbog toga sam bio najviše razočaran kad sam doznao da tog upozorenja za kamere nadzora brzine RH (barem na NAC Wave2) nema... Kad ono - danas se sve to pojavilo!?

Što je najčudnije; pretplata za tu uslugu mi je istekla, na službenoj stranici Connected Services i dalje nema Hrvatske, ali kod mene to nekom čarolijom od danas ipak radi?
WTF?
NAC pokazuje da je usluga sada aktivna i dostupna i to samostalno, bez da s telefona sheram Internet konekciju prema NACu. To bi onda značilo da BTA2.0 doista radi, tj. ostvaruje vezu prema TomTom mreži/satelitima?
Samo ne kužim zašto od danas? Ima već godinu dana da sam ga ugradio...

Je li još netko s NAC W2 u RH to primjetio?

Doduše, jesam (opet) nekidan malo mrdao po BTA2.0. Išao sam vidjeti ako mogu preko Arduina omogućiti onaj mobilni Hot-spot (v. par postova gore). No, jedino što mogu kod Telecoding_Fact_BTA je uključiti ga ili isključiti. Ostavio sam ga uključenim, kako je i bilo.
Onda sam u drugom odjeljku (Telecoding_Fact_Internet) promijenio postavku "Inactive internet and active Intranet" (što god mu bio taj Intranet) i stavio "Active internet and Intranet". Ni tada nije proradio On-board Internet sharing pa sam odustao od toga.

Zatim nekoliko dana nisam vozio auto, a i kad jesam - nisam koristio navigaciju, nego je zaslon pokazivao Media. Danas prebacim na Nav kad ono: TomTom Traffic čuči u kutu??
Ne kužim kako, ali dobrodošao!

Samo nek' tamo i ostane!!
:geek:
 

Prilozi

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Pretinac uklonjen i instaliran BTA2.0!

Fakat ne bih nikad uspio bez onih slikovnih uputa iz ServiceBoxa! Ne bih skužio da one klinove sa strane treba izvući (mislio sam da samo treba podići “ušicu” prema gore), odspojiti amortizer i zatim ukloniti vrata pretinca. Tek onda se dobije pristup preostalim dvama vijcima dolje i nakon što se njih odvida - pretinac ide van kao petarda!
Huh…

Sad još ostaje skužiti zašto ni BTA2.0 ne daje internet vezu!? Telekodiran je na iste parametre i VIN kao i originalni BTA, ali nema Interneta…
Doduše, on radi na 2G/Edge mreži, ali to još uvijek postoji u RH koliko znam?
Postoji i novija verzija: ATB3S - taj valjda radi na 3G ili na 4G/LTE, no…
To je neka druga tema!
😎
Kako si pristupio Service Box-u,platio na dan,ili?!Ako jesi,kako radi,tj.jel konekcija brza,dali se stigne sve od auta iskopirati/screenshoot-ati?
 

szahtila

Well-known member
Je li još netko s NAC W2 u RH to primjetio?
Pogledati ću ja sutra. Ako stvarno rade upozorenja za kamere, isplati se i platiti za to. Preko engleske stranice za Citroen za moj auto dopusta plaćanje za uslugu, iako na hrvatskoj to nije moguće.Evo ovdje :https://services-store.citroen.co.uk/
Telecoding_Fact_Internet) promijenio postavku "Inactive internet and active Intranet" (što god mu bio taj Intranet) i stavio "Active internet and Intranet"
Možda si ovime "premostio" plaćanje usluge? Naravno zvuči nevjerojatno, ali nikad se ne zna, možda postoji rupa u softveru
Inače "intranet" je donekle sličano internetu. Radi se zapravo o mreži unutar neke zatvorene grupe korisnika, npr bolnica, HEP, INA i slično koja omogućuje korištenje njihovih komunikacijskih i računalnih resursa za njihove potrebe
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Pogledati ću ja sutra. Ako stvarno rade upozorenja za kamere, isplati se i platiti za to. Preko engleske stranice za Citroen za moj auto dopusta plaćanje za uslugu, iako na hrvatskoj to nije moguće.Evo ovdje :https://services-store.citroen.co.uk/

Možda si ovime "premostio" plaćanje usluge? Naravno zvuči nevjerojatno, ali nikad se ne zna, možda postoji rupa u softveru
Inače "intranet" je donekle sličano internetu. Radi se zapravo o mreži unutar neke zatvorene grupe korisnika, npr bolnica, HEP, INA i slično koja omogućuje korištenje njihovih komunikacijskih i računalnih resursa za njihove potrebe
Probaj kod sebe pa javi ako ti radi! Možda je aktivna neka promocija ili nešto sl.?
Ali ne nalazim ništa o tome…

Ako ti ne proradi, možemo probati istu ovu foru s Arduinom (Telecoding_Fact_Internet). Ako s time dobiješ Usluge - onda ćemo znati da ih to aktivira!

Naravno, nije mi problem ni platiti Usluge i pokušavao sam to učiniti nekih godinu dana, ali na W2 u RH jednostavno nisu dostupne.
I svejedno sam kupio na talijanskom Storu 10 dana Usluga i isprobao ih u Sloveniji ove zime, ali (očekivano) nisu radile. “Activation in progress” je pisalo nekih 6-7 dana pa sam to otkazao.

Ako ovo bude radilo - bit će to ispravak nepravde i “diskriminatornog položaja” u koji je TomTom stavio korisnike iz bivše YU (osim Slovenaca). Pisao sam im o tome u više navrata i na više adresa i nikad nisam dobio koristan odgovor.

Emil Frey i ovl. distributeri ne znaju ništa o ovom problemu i ne da im se trošiti resurse na peripetije s vozilima iz 2016-17… Radije će prodavati nova!
😎
Samo da je dan malo jeftiniji,odmah bi platio.....,ali tko zna,kad negdje zapnem,možda i hoču!Možda da platimo po pola,pa pola dana skida jedan,pola drugi:)
Nisam nikad platio pristup ServiceBoxu samo radi skidanja dokumentacije. Jednom sam platio 43€ za puni pristup po svom VINu radi aktiviranja CarPlaya na tvorničkom SMEG+IV2, ali se tada nisam usudio to sam raditi. Na kraju su mi to aktivirali u ovlaštenom, a ja sam poslije samo nešto experimentirao (da mi ne propadne uzalud token), ali nisam se sjetio skidati dokumentaciju…
Sad za ovo što mi treba dobijem sheme od ljudi koji su to radili (i vjerojatno imaju pristup SBu).

Ne znam može li se po jednoj uplati (npr. sat vremena) skidati dokumentacija za razl. VIN?
Inače, veza je (bila) dosta dobra: brzo se skine update na aktualni DiagBox, a onda vjerujem da i ti PDFovi za čas stignu!

Kad dovršim AFIL, trebat će mi još dijagram one ECO Off tipke (za neki pre-facelift diesel), ali o tom - po tom…
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Probaj kod sebe pa javi ako ti radi! Možda je aktivna neka promocija ili nešto sl.?
Ali ne nalazim ništa o tome…

Ako ti ne proradi, možemo probati istu ovu foru s Arduinom (Telecoding_Fact_Internet). Ako s time dobiješ Usluge - onda ćemo znati da ih to aktivira!

Naravno, nije mi problem ni platiti Usluge i pokušavao sam to učiniti nekih godinu dana, ali na W2 u RH jednostavno nisu dostupne.
I svejedno sam kupio na talijanskom Storu 10 dana Usluga i isprobao ih u Sloveniji ove zime, ali (očekivano) nisu radile. “Activation in progress” je pisalo nekih 6-7 dana pa sam to otkazao.

Ako ovo bude radilo - bit će to ispravak nepravde i “diskriminatornog položaja” u koji je TomTom stavio korisnike iz bivše YU (osim Slovenaca). Pisao sam im o tome u više navrata i na više adresa i nikad nisam dobio koristan odgovor.

Emil Frey i ovl. distributeri ne znaju ništa o ovom problemu i ne da im se trošiti resurse na peripetije s vozilima iz 2016-17… Radije će prodavati nova!
😎

Nisam nikad platio pristup ServiceBoxu samo radi skidanja dokumentacije. Jednom sam platio 43€ za puni pristup po svom VINu radi aktiviranja CarPlaya na tvorničkom SMEG+IV2, ali se tada nisam usudio to sam raditi. Na kraju su mi to aktivirali u ovlaštenom, a ja sam poslije samo nešto experimentirao (da mi ne propadne uzalud token), ali nisam se sjetio skidati dokumentaciju…
Sad za ovo što mi treba dobijem sheme od ljudi koji su to radili (i vjerojatno imaju pristup SBu).
Ne znam može li se po jednoj uplati (npr. sat vremena) skidati dokumentacija za razl. VIN?
Inače, veza je (bila) dosta dobra: brzo se skine update na aktualni DiagBox, a onda vjerujem da i ti PDFovi za čas stignu!

Kad dovršim AFIL, trebat će mi još dijagram one ECO Off tipke, ali o tom - po tom…
😎
Što misliš pod update na aktualni Diagbox?A mislim da datoteke na Service Box-u nisu u PDF-u,bar nisu bile!Svaku sliku sam morao raditi snimku zaslona,izrezati višak,pa slagati u foldere!
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Što misliš pod update na aktualni Diagbox?A mislim da datoteke na Service Box-u nisu u PDF-u,bar nisu bile!Svaku sliku sam morao raditi snimku zaslona,izrezati višak,pa slagati u foldere!
To ti je bilo na starom DiagBoxu. Sad novi izvozi sve u PDF, ako imaš pristup.

Imao sam tada Indie verziju DiagBoxa (9.x) i s tokenom sam je mogao koristiti, ali je tražio prijavu i Update.
Ako nemaš nikakav DB, onda kroz ServiceBox skineš cijeli .exe file najnovijeg DBa i instaliraš, prijaviš se (username i password je isti kao na SB, ali te pita i onaj jednokratni kôd s tokena) i šibaš!
😎
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
To ti je bilo na starom DiagBoxu. Sad novi izvozi sve u PDF, ako imaš pristup.

Imao sam tada Indie verziju DiagBoxa (9.x) i s tokenom sam je mogao koristiti, ali je tražio prijavu i Update.
Ako nemaš nikakav DB, onda kroz ServiceBox skineš cijeli .exe file najnovijeg DBa i instaliraš, prijaviš se (username i password je isti kao na SB, ali te pita i onaj jednokratni kôd s tokena) i šibaš!
😎
Imam v9.91 na virtualnoj mašini......,radi odlično.Samo neznam,i sumnjam da ga smijem spajati sa ovlaštenim serverom.Bilo bi super.Nadogradio bi ECU motora,i ECU mjenjača!Za to sam platio na Berlingu!A ovo je super za PDF,pogotovo ako može kompletno sve za auto po VIN-u......,bilo bi brzo gotovo.......,ali mislim da bi se onda več našla koja kopija Service Manuala na netu!Još da nudi KEY CODE,onda bi odmah platio.P.S-što znači "Indie" verzija
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Imam v9.91 na virtualnoj mašini......,radi odlično.Samo neznam,i sumnjam da ga smijem spajati sa ovlaštenim serverom.Bilo bi super.Nadogradio bi ECU motora,i ECU mjenjača!Za to sam platio na Berlingu!A ovo je super za PDF,pogotovo ako može kompletno sve za auto po VIN-u......,bilo bi brzo gotovo.......,ali mislim da bi se onda več našla koja kopija Service Manuala na netu!P.S-što znači "Indie" verzija
Ma lakše ti je onda uzeti službeni i najnoviji DB. Sigurno će raditi bilje nego ovaj u VMu…

“Indie” je isti takav DB v. 9.91 kao tvoj.

Ovih par dijagrama što sam dobio su ili PDF, ili ScreenShot. I onaj alternativni ServiceBox daje PDF, zar ne?
Ili ja to kod sebe na Macu uz Cmd+P jednostavno otvaram u PDF pregledniku? Ne znam više…
No, imaš pravo; čudno da se to već nije pojavilo negdje na Internetu.
 

Prilozi

Na vrh