Povezane usluge (DS5)

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Po tom pitanju nema koristi od službenih servisa, bio sam osobno u Kovinskoj i u Tratinskoj (u Zagrebu), ista priča kao i tebi, ali ne berem brigu, čim uhvatim vremena pozabavit ću se s tim kao što je MacSlavko opisao, ako je on uspio, ima nade i za nas ostale.
Kako ide to sa Arduinom, ima li gdje objašnjeno. Samo znam što je Arduino😂
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Ima. Ovdje...
Otud sam i ja učio. Nekih 6 mjeseci čitao, prevodio, razmišljao i pratio komentare ljudi...
Onda kupio Arduino i CanBus Sheild i bojažlivo probao samo očitati postojeće konfiguracije.
Zatim se odvažio jednu od njih izmijeniti (uz prethodni BackUp). Pa drugu, treću itd.
😎
Povlačim onu izjavu da ne berem brigu 😳
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Aplikacija kaže da su oba CS ugovora istekla. Onaj prvi nakon 3 godine, i ovaj probni iz veljače je također “deactivated”…
Doduše, kad se ulogiram na portal na računalu, onda kaže "otkazivanje". Ali tako stoji već dva mjeseca. I nije proradilo sve do nekidan ili do jučer kad sam otkrio da je TomTom Traffic tu...
🤔
Da podsjetim/pojasnim: moj NAC potječe iz karamboliranog P-Experta i nakandno je ugrađen. Zato se na Usluge prijavljujem s tim donorskim VINom, pa je to sve na Peugeotu. No, uređaj je Arduinom telekodiran za moj DS5 i sve radi sve kako treba, jedino što za Usluge ne idem kroz MyDS app, nego to hendlam na MyPeugeot app, odn. na Peugeot web portalu...
Sad mi javlja prodavatelj NACa iz Rumunjske; njemu je istekla pretplata prije 3 mjeseca a Usluge su mu i dalje aktivne i bez ovog Arduino zahvata?
Meni pak nisu bile aktivne niti kad sam ih platio u veljači ove godine i pokušavo koristiti u SLO, koja je na listi podržanih zemalja...
A evo, S szahtila javlja da njemu svejedno ne rade??
Zbunj...
:unsure:
Od danas mi MyPeugeot app kaže ovo!?
Provjerite si, možda su Usluge još nekome postale besplatno dostupne?
I dalje ne kužim kako i zašto…

PS: danas je 11. dan otkad sam primjetio da su mi Povezane usluge aktivirane. Onaj probni ugovor iz veljače 2023. je bio na 10 dana (nikad nije proradio pa sam ga otkazao). Da se je nekako sa zakašnjenjem aktivirao, opet bi već istekao, zar ne?

Mislim; ne bunim se ja što imam Usluge (dapače!), samo pokušavam skužiti kako to da ih uopće imam!?
😎
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Mali napredak u istrazi!

Na talijanskoj stranici Usluga nalazi se nova tablica na kojoj je i Hrvatska na popisu zemalja s dostupnim Connected Services! Na onoj UK stranici iz 2019. nema Hrvatske. Ovaj novi dokument službeno datira iz 05/2020, u adresi web-stranice stoji 03/2021, no rekao bih da su ga i kasnije mijenjali jer u 02/2023 kad sam kupio onih probnih 10 dana Hrvatska još nije bila na popisu. Kupio sam to za koristiti u SLO, ali stvar ni tamo mi nije radila (iako je SLO još od 2017. na popisu) pa sam kasnije otkazao...

Anyway, ovo je novi dokument na kojem je i Hrvatska te bi domaći glavni zastupnik možda trebao imati neke informacije o tome? Ili će samo ponoviti ono što se navodi u ovom (dosta dobrom) FAQ vodiču u kojem stoji i Hrvatska, ali samo za vozila nakon 12/2020 (dakle samo za NAC Wave4). Međutim, u svim ostalim zemljama s tog popisa i stariji Wave3, 2 i 1 normalno pružaju iste Usluge (dakako uz pretplatu)??
Također, ovaj moj Wave2 odnedavno i u Hrvatskoj prikazuje TomTom Traffic Live (čak i bez važeće pretplate), a na hr. Services Storu taj moj NAC (iz P-Experta) još uvijek nije kompatibilan s tom uslugom (koju uredno pruža)?

NB: na prvom linku je kompletna tablica. Ovdje (radi preglednosti) donosim samo prvu trećinu.
Tablica u nastavku prikazuje geografsku pokrivenost usluga koje pruža izdavač usluga za korisnike koji su se na njih pretplatili u zemlji prebivališta. Primjenjuje se na putovanja unutar i izvan te zemlje prebivališta.
Mali napredak u istrazi!

Na talijanskoj stranici Usluga nalazi se nova tablica na kojoj je i Hrvatska na popisu zemalja s dostupnim Connected Services! Na onoj UK stranici iz 2019. nema Hrvatske. Ovaj novi dokument službeno datira iz 05/2020, u adresi web-stranice stoji 03/2021, no rekao bih da su ga i kasnije mijenjali jer u 02/2023 kad sam kupio onih probnih 10 dana Hrvatska još nije bila na popisu. Kupio sam to za koristiti u SLO, ali stvar ni tamo mi nije radila (iako je SLO još od 2017. na popisu) pa sam kasnije otkazao...

Anyway, ovo je novi dokument na kojem je i Hrvatska te bi domaći glavni zastupnik možda trebao imati neke informacije o tome? Ili će samo ponoviti ono što se navodi u ovom (dosta dobrom) FAQ vodiču u kojem stoji i Hrvatska, ali samo za vozila nakon 12/2020 (dakle samo za NAC Wave4). Međutim, u svim ostalim zemljama s tog popisa i stariji Wave3, 2 i 1 normalno pružaju iste Usluge (dakako uz pretplatu)??
Također, ovaj moj Wave2 odnedavno i u Hrvatskoj prikazuje TomTom Traffic Live (čak i bez važeće pretplate), a na hr. Services Storu taj moj NAC (iz P-Experta) još uvijek nije kompatibilan s tom uslugom (koju uredno pruža)?

NB: na prvom linku je kompletna tablica. Ovdje (radi preglednosti) donosim samo prvu trećinu.
Tablica u nastavku prikazuje geografsku pokrivenost usluga koje pruža izdavač usluga za korisnike koji su se na njih pretplatili u zemlji prebivališta. Primjenjuje se na putovanja unutar i izvan te zemlje prebivališta.
EDIT:
A budući da je gore potrebna prijava, evo kompletne tablice u PDFu:
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Mali napredak u istrazi!

Na talijanskoj stranici Usluga nalazi se nova tablica na kojoj je i Hrvatska na popisu zemalja s dostupnim Connected Services! Na onoj UK stranici iz 2019. nema Hrvatske. Ovaj novi dokument službeno datira iz 05/2020, u adresi web-stranice stoji 03/2021, no rekao bih da su ga i kasnije mijenjali jer u 02/2023 kad sam kupio onih probnih 10 dana Hrvatska još nije bila na popisu. Kupio sam to za koristiti u SLO, ali stvar ni tamo mi nije radila (iako je SLO još od 2017. na popisu) pa sam kasnije otkazao...

Anyway, ovo je novi dokument na kojem je i Hrvatska te bi domaći glavni zastupnik možda trebao imati neke informacije o tome? Ili će samo ponoviti ono što se navodi u ovom (dosta dobrom) FAQ vodiču u kojem stoji i Hrvatska, ali samo za vozila nakon 12/2020 (dakle samo za NAC Wave4). Međutim, u svim ostalim zemljama s tog popisa i stariji Wave3, 2 i 1 normalno pružaju iste Usluge (dakako uz pretplatu)??
Također, ovaj moj Wave2 odnedavno i u Hrvatskoj prikazuje TomTom Traffic Live (čak i bez važeće pretplate), a na hr. Services Storu taj moj NAC (iz P-Experta) još uvijek nije kompatibilan s tom uslugom (koju uredno pruža)?

NB: na prvom linku je kompletna tablica. Ovdje (radi preglednosti) donosim samo prvu trećinu.
Tablica u nastavku prikazuje geografsku pokrivenost usluga koje pruža izdavač usluga za korisnike koji su se na njih pretplatili u zemlji prebivališta. Primjenjuje se na putovanja unutar i izvan te zemlje prebivališta.


EDIT:
A budući da je gore potrebna prijava, evo kompletne tablice u PDFu:
BTW meni za Wave2 isto kaže da nije kompatibilan ali poneki puta proradi (cca svaki 50 puta) nisam koristi Arduino/CAN Bus Shield , plus sama mobilna aplikacija My.. ponekad monitorira put , potrošnju. i nikada se ne ugasi konekcija s vozilom mada sam kilometrima od auta te pomaže jedino restart moba.
Definitivno si dobio lucky number :) :)
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Momci, usluge rade!

Prijavio sam se na https://mycitroen-fr.citroen.com/ s istim podacima s kojima se prijavljujem na MyCitroen aplikaciju, platio 10€ mjesec dana, aktivirao usluge u samom vozilu prema uputama koje je MacSlavko MacSlavko poslao i voala!

Ogromno hvala MacSlavko MacSlavko na svim informacijama! Sva sreća pa Arduino nije bio potreban!

Pogledajte privitak 7574

Pogledajte privitak 7575

Wooohoooo!!!
Tooo!
Dakle, došle su Udluge u do Hrvatske!!
💪🏻🍾😎

A što ti sad kaže MyCitroen app? Kakav je status usluga (početak i kraj)?
Jer mene zbunjuje ono “Dealtivirano: dostupno besplatno” kod mene…
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Pošto sam totalno neupućen, kakve sve usluge pruža ta aplikacija? I koliko vidim plaća se 10€ mjesečno?
Povezane usluge pružaju informacije stanja u prometu, upozorenja na kamere, vremenske prognozu i cijene goriva na donjem ekranu kad se upali GPS navigacija.

Što se tiče plaćanja, po ovome što piše na MyCitroen aplikaciji i na webu (a to je da nema datuma isteka), i po tome što su se MacSlavku usluge aktivirale same od sebe, premda ih je davno platio, čini se da su besplatne nakon što istekne ovih mjesec dana (koji se plate 10 €). No to ću sa sigurnosti moći reći tek nakon što prođe 15.6.2023.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
dinko1981 dinko1981:
Parking: lokacija, dostupnost i cijena (ovisno o zemlji),
Gorivo: lokacija, cijena i radno vrijeme b. stanice, kontakt tel),
Promet: radovi, zastoji zbog nesreće, vrijeme čekanja (alt. ruta),
Vremenska prognoza,
Radarske kamere (nadzor brzine) i opasna mjesta.
Što se tiče plaćanja, po ovome što piše na MyCitroen aplikaciji i na webu (a to je da nema datuma isteka), i po tome što su se MacSlavku usluge aktivirale same od sebe, premda ih je davno platio, čini se da su besplatne nakon što istekne ovih mjesec dana (koji se plate 10 €). No to ću sa sigurnosti moći reći tek nakon što prođe 15.6.2023.
To bi bilo extra! 🤩
Ali već i to da su (konačno) dostupne i u RH (npr. u Srbiji i BiH, izgleda još nisu…) pa i uz plaćanje je velika stvar!!
Tko ih ne želi / ne trebaju mu - taj će živjeti i bez njih, kao i do sad. Za to će mu poslužiti Waze, Google maps ili što već preferira.
Ja sam pak oduvijek htio imati / probati baš ConnectedServices i sad sam stetan k’o Nova godina…
😂
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

ironmladen

Member
Donator foruma
Zaključak nakon mjesec dana korištenja povezanih usluga: Nema džabe ni u stare babe 😒

Osim što se automatska naplata obnavlja svaki mjesec, pametni francuzi nakon odustajanje od usluge istu odmah ukidaju ️🤦‍♂️ (za razliku npr. od Netflixa koja traje mjesec dana bez obzira na datum ukidanja).

U svakom slučaju, back to the good old Google Maps Traffic Info.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Baš sam ovih dana mislio pitati kakva je situacija kod tebe... A vidim da nije baš kako smo očekivali / nadali se!
Dakle ukunulo ih s danom isteka pretplate na mjesec dana?
😟

Onda mi nije jasno na koju foru meni rade skoro već dva mjeseca?? Čak mi ni naplata od 10€ nije prošla...
I dalje ne kužim ni kako su se aktivirale niti zašto u aplikaciji imam "Dektivirano: dostupno besplatno"?

Jedino što sad znamo jest da su Usluge za W2 dostupne i u RH.
Mašala!
😬
 

szahtila

Well-known member
B
Jel može raditi bez interneta? Jel možeđ praviti multipoint rute, i jel možeš napraviti rutu po želji (npr. ti se nalaziš u ZG ali napraviš rutu od Trsta do Rima)?
Bez interneta ne može raditi. Za rute ne znam da li može na taj način jet mi nije trebalo. Koristim ga radi upozorenja na radare, prekoračenje brzine i zastoja u prometu.
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Baš sam ovih dana mislio pitati kakva je situacija kod tebe... A vidim da nije baš kako smo očekivali / nadali se!
Dakle ukunulo ih s danom isteka pretplate na mjesec dana?
😟

Onda mi nije jasno na koju foru meni rade skoro već dva mjeseca?? Čak mi ni naplata od 10€ nije prošla...
I dalje ne kužim ni kako su se aktivirale niti zašto u aplikaciji imam "Dektivirano: dostupno besplatno"?

Jedino što sad znamo jest da su Usluge za W2 dostupne i u RH.
Mašala!
😬
Ja bih rekao da je kod tebe ili presudio Arduino ili to što si kupio pretplatu prije nego je došla u HR (ili nešto treće). U svakom slučaju dobro je imati te usluge ako se radi roadtrip po Europi, ali za svakodnevnu upotrebu (u prijevodu, čeka li me zastoj na obilaznici ili ne), GMaps Traffic Info je sasvim OK.
 
Na vrh