Kako ste zadovoljni sa C3??

marek45

New member
sad sam se sjetio da su se na jednom drugom forumu javljali ljudi s pregorenim brtvama glave.
Znači obvezno kontrolirat razinu antifriza.
p.s. Još ti ne slini ulje po bloku motora? :)
 

deda

New member
Pregaraju na novim autima,naravno jer novih najviše ima,ali žarulje nisu projektirane da svjetle cijeli dan i da se pregrijavaju dok u koloni stojiš na vrućini.Usporedi vrijeme korištenja svjetla nekada dok si ih eventulno palio dok si nekuda išao po noći,a koliko sada dok su upaljena i po danu.Vrijeme korištenja se udesetorostrućilo.A nekada kada si ih koristio samo noću nisu se ni mogla pregrijavati jer noći su uvijek puno hladnije nego po vrućini po danu.
 

1587 VTS

New member
Ja svjetla ne palim po danu, neka oni u zakonu diple sta hoce, osjecam se s njima retardirano. Onog ko je izmislio to njesra bas bi pitao jel on nosi kisobran po suncu :D Nikad kaznu nisam dobio :cool:
 

RI-C3

New member
Potpuno se slažem s vama.Držati svijetla preko dana po sunčanom vremenu je teški teški idiotizam.Taj koji je izmislio to smeće od zakona mora biti malo retardiran.Zaista nevidim svrhu upaljenih svjetala po sunčanom vremenu.

Još malo će doći ljetno računanje vremena pa će i ukinuti svjetla preko dana,jedva čekam .

Ja držim preko zime upaljena svijetla samo zbog toga da ne platim kojim slučajem kaznu ,ali inače to je potpuni idiotizam.

Meni još ne slini ulje po motoru,suho je sve.
 

igor266

New member
Pozdrav svima, kao što sam rekao u predstavljanju nudi mi se relativno jeftino oko 20 000 kn C3 16V 2006. god, mislim da ima svu opremu. Auto je vlasnik prije servisrao, ima oko 70k km i dijeluje ok. Znam da je dosta rijedak sa tim motorm, pa ako mi ko zna šta više reć o tom autu, koje su mane, prednosti i na šta još obratiti pažnju.
 

RI-C3

New member
Igor 266-imam c3 već 9 mjeseci i zadovoljan sam sa njim,ali jedino što me jako smeta kod njega je potrošnja goriva po gradu.
Tvoj je motor 16V pa manje znam o njemu.

Eventualna mana je neprecizan mjenjač ,ali s vremenom se privikneš i ok je.
Ima još poneka mana ,ali to sam već pričao ovdje pa da opet ne ponavljam,pročitaj ako hočeš malo predhodne postove.
 

Olaf

New member
Pozdrav svima, kao što sam rekao u predstavljanju nudi mi se relativno jeftino oko 20 000 kn C3 16V 2006. god, mislim da ima svu opremu. Auto je vlasnik prije servisrao, ima oko 70k km i dijeluje ok. Znam da je dosta rijedak sa tim motorm, pa ako mi ko zna šta više reć o tom autu, koje su mane, prednosti i na šta još obratiti pažnju.
Koji 16v? Ima benzinaca 1.4 16v, 1.6 16v, dizela 1.4 16v hdi i 1.6 16v hdi
Edit; sad sam vidio, valjda mislis na benzinca, ok je motor, samo prvo pregledaj auto kocnice, podvozje, ovjes...
 

1587 VTS

New member
S 1.6 16v ne bi trebalo biti problema, provjerena masina ;) Ja je imam u malo jacoj i dorađenoj varijanti u C2, nikakvih problema do sad. S obzirom na 110 ks u C3 koji nema veliku masu, motor nije puno opterecen ako je vozen normalno, nemas straha. Morat ces se samo pomirit s malo vecom potrosnjom u gradu.
 

1587 VTS

New member
Ja koliko sam ih vozio trose 8 litri a toliko mi trosi 1.4
8l po gradu? :shock: Je li moguce? Tvornica navodi 8.6, a to obicno u prijevodu znaci bar litru vise. Istina da ne mora biti pravilo da jaci motor nuzno vise trosi, al to mi se ipak cini premalo :confused: Ne znam, mozda TU5JP4 trosi manje, al meni je najmanje po gradu s TU5JP4S bilo 9.4l. A to je bila testna umjetnicka voznja bas u cilju ostvarenja najnizeg rezultata.
 

igor266

New member
Koji 16v? Ima benzinaca 1.4 16v, 1.6 16v, dizela 1.4 16v hdi i 1.6 16v hdi
Edit; sad sam vidio, valjda mislis na benzinca, ok je motor, samo prvo pregledaj auto kocnice, podvozje, ovjes...
lapsus, mislio sam da sam napisao, riječ je o 1.6 16V. Kolika je ralna cijena za isti auto 2006 godina
 

marek45

New member
Pozdrav svima, kao što sam rekao u predstavljanju nudi mi se relativno jeftino oko 20 000 kn C3 16V 2006. god, mislim da ima svu opremu. Auto je vlasnik prije servisrao, ima oko 70k km i dijeluje ok.
provjeri ti kilometražu!
i zovi servis gdje je navodno lik servisirao i nek ti kažu što je sve mijenjano prema broju šasije.
 

igor266

New member
tip je umro, žena bi prodala jer nije registriran, a ona ne vozi, ima i mercedesa nekog u graži, znam da ima cca 20 000km, i da je 96. godište, pa moram i to ispitat. Ovo mi je ona sama ponudila, auto sam samo jednom vozio, znam da treba pod hitno mjenjat gume, jer mislim da na 70k km ima još orginal gume i treba vidjet motorić od lijevog fara nešto zuji, neće da se ugasi. To je što sam vidio u onih 15 minuta, na laku nema nikakvih zareza ni fleka, svi spojevi su ravni, tako da mislim da nije lupan.
 
Na vrh