Kako ste zadovoljni sa C3??

Krky

Lakerski profesionalac
Nego kad smo kod C3 trebam pomoć ili ti ga informaciju, jućer mi je ženi ostala vanjska kvaka na suvozačevim vratima u ruki, gledam na njoj nema nikakvih oštečenja, da bi nekaj puklo, probam ju natrag staviti ali ju kao neki feder gura van.
Kak se skida ostali dio kvake koji je ostal na vratima? nevidim nikakav šaraf:confused:
 

Konrad

New member
Iznutra treba povuc zub koji kvaka povlaci da bi mogao stavit kvaku ali ako je ispala van nesto se moralo desit, metalni dio inace drze zakovice s vanjske strane a plasticni na prednjoj strani ima utor koji sjeda na klin i zadnji dio se zakopca
 

Krky

Lakerski profesionalac
Zadnji dio mi sjeda bez greške, i onda kad gurnem prednji, on uđe ali ga kao neki feder vreča van kao u položal kad povučeš da bi otvorio vrata..

Sutra budem tapecirung skinul pa da vidim iz nutra kaj se dogodilo.

Iznutra treba povuc zub koji kvaka povlaci da bi mogao stavit kvaku ali ako je ispala van nesto se moralo desit, metalni dio inace drze zakovice s vanjske strane a plasticni na prednjoj strani ima utor koji sjeda na klin i zadnji dio se zakopca
Hvala ti prijatelju, upravo poslušao tvoje upute i namjestio kvaku u treptaju oka, samo je iskočila sa one polugice koju vuće van kako bi se vrata otvorila.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Slažem seROFLROFLROFL
Dobila je danas pouku kak u buduće otvarat ta vrata, prijašnji vlasnik je mjenjal tu kvaku i del kaneza:doh: najbolje metnut palac na ono mjesto gdi bi trebal ključ iti, i laganini otvaraš.
 

RI-C3

New member
dolaskom vrućih dana vratila se i stara mana ovoga moga c3
Kada upalim hladan auto i kad pritisnem gas on se guši i želi se ugasiti.
Već sam skužio kako se to riješava (čekanjem),ali evo sada sam morao skoro minutu pričekati da se auto skulira,odonosno da se ne uguši.
To se dešava i zimi ,ali rijeđe.
I njemu smeta jako sunce:grin:

što više elektronike to gore...
 

superhrvoje

New member
1.4i, točno? upališ, kreneš, druga, pa propadne gas? već sam to pisao, ali da ponovim: to nije normalno. ako više od 15 godina stara karampana tako ne radi... ne bi smio ni C3.
meni je slično cukao 1.4i kad je bio posve novi i s jednim injektorom u banani. za par godina ponovo isto, ali tad su svjećice bile pri kraju. osim tada, nikad nije bilo tog problema, a pogotovo nisam to povezivao sa okolnom temperaturom. kad je bilo jako, baš jako toplo tipo 45 stupnjeva, onda bi nekad trebalo trun duže zaverglat ali osim toga ništa.
i kao što sam pričao, nisam ga vozio samo na malim đirima. sa 1.6HDi nikad nije bilo takvih gluposti, zato imam dojam da su dizeli puno bolji.
 

superhrvoje

New member
Živia ti meni 100 godina :aplauz:
usporedim li iskustva sa 1.4i i 1.6HDi, problemi su bili na onome šta dizel nema a benzinac ima: injektori, svjećice (ok, to je potrošna roba) i ona klapnica koja se zamasti. dodam li tome da je od ta dva dizelaš po svemu za trun bolji (oprema i to), logično je otkud mi dojam.
 

RI-C3

New member
1.4i, točno? upališ, kreneš, druga, pa propadne gas? već sam to pisao, ali da ponovim: to nije normalno. ako više od 15 godina stara karampana tako ne radi... ne bi smio ni C3.
meni je slično cukao 1.4i kad je bio posve novi i s jednim injektorom u banani. za par godina ponovo isto, ali tad su svjećice bile pri kraju. osim tada, nikad nije bilo tog problema, a pogotovo nisam to povezivao sa okolnom temperaturom. kad je bilo jako, baš jako toplo tipo 45 stupnjeva, onda bi nekad trebalo trun duže zaverglat ali osim toga ništa.
i kao što sam pričao, nisam ga vozio samo na malim đirima. sa 1.6HDi nikad nije bilo takvih gluposti, zato imam dojam da su dizeli puno bolji.
da,mašina je 1.4,75ks.
Ne stavim u drugu,nego upalim auto i krenem polako u prvoj i čim pustim kvačilo i dodam malo gasa on se guši .Kada primjetim da se guši pustim gas ,stvim u ler i čekam oko 30 sekundi.Kad prođe 30-tak sekundi opet polako krenem i onda se više ne guši.
Problem je taj prvi momet kada se kreće sa parkirnog mjesta,prvo doticanje sa gasom.To se dešava samo kad je auto hladan,kad je zagrijen nema problema.
Vjerojatno bi trebao to reprogramirati ,ali neda mi se sada ići po servisima i tražiti uzrok kvara.Navikao sam već na to pa mi i nesmeta toliko.
 

Konrad

New member
usporedim li iskustva sa 1.4i i 1.6HDi, problemi su bili na onome šta dizel nema a benzinac ima: injektori, svjećice (ok, to je potrošna roba) i ona klapnica koja se zamasti. dodam li tome da je od ta dva dizelaš po svemu za trun bolji (oprema i to), logično je otkud mi dojam.
na 1.4i se bar ne raspadaju turbine, brizgaljke su jeftinije, ne curi ulje po cijelom motoru nego samo na brtvi glave itd...
 

superhrvoje

New member
govorio sam o svom iskustvu: moj 1.6HDi ne slini ulje, nadam se da ni turbina i ovo ostalo neće riknuti. troši mi puno manje, ide neusporedivo bolje.

izvan osobnog iskustva, znam za dosta auta sa takvim motorom i malo fali pola milijuna km, neki u .pt, neki u .hr - sve bez puno problema.

živi bili pa ćemo vidit kako će biti sa mojim 1.6HDi, a šta se benzinaca tiče moje iskustvo kaže da ful razvaljen i ne baš održavan fiat punto 1.1 55s ima zahvalniji benzinski motor od c3 1.4i.
da se razumijemo ni sa C3 1.4i nemam zašto biti nezadovoljan.
 

RI-C3

New member
pozdrav svima
imam jedno pitanje,nije ništa strašno(bar mislim):grin:

kada vozim,pogotovo kad malo jače stisnem gas,kad ubrzavam čuju mi se nekakvi čudni zvukovi kao čvrčci.Imam osjećaj da mi je ispod haube leglo čvrčaka:)

Ima li tko još takve zvukove???
Baš se poprilično jako čuje...
 

Krky

Lakerski profesionalac
pozdrav svima
imam jedno pitanje,nije ništa strašno(bar mislim):grin:

kada vozim,pogotovo kad malo jače stisnem gas,kad ubrzavam čuju mi se nekakvi čudni zvukovi kao čvrčci.Imam osjećaj da mi je ispod haube leglo čvrčaka:)

Ima li tko još takve zvukove???
Baš se poprilično jako čuje...

isti slucaj je i pri meni na 1.4hdi ali ne pak tak jako kak ti pricas cini mi se kak neki plasticni zvuk posumljal bi u onu zastitu na turbini da vibrira moram zeni reci da me prepelja po ulici na veznom limu pa da vidim od kud dolazi vibra pa ti javim. sad trenutno hladim nozne prste u malinskoj
 

RI-C3

New member
ma dobro ja sam malo pretjerao. U biti ni meni se ne čuje tako jako, ali ono iritirajuće je. Recimo, žena kad se vozi samnom ona pak niš ne čuje, a ja čujem i najmanju škripu :grin:

Ne znam zapravo otkuda taj zvuk dolazi, jer čujem ga u vožnji kad su mi otvoreni prozori. Sad ne znam da li je to iz motora ili iz nekog drugog dijela vozila.
Može biti da se čuju možda kakvi federi, opruge, tako nešto...

Ma, uglavnom mislim da nije ništa strašno, ali iritirajuće je...

Kad stigneš javi mi otdud ti zvukovi, jer me baš živo zanima
A, do tada uživaj u Malinskoj!!!!
 
Na vrh