Kako ste zadovoljni sa C3??

bojan111111

New member
Ok hvala, znaći uskoro mjenjam svječice. Auto će sad biti 4 godine star i ima 50000km.
Imao sam na početku pod garancijom curenje ulja što su mi riješili u servisu iz 3.dolaska (bio sam dosadan) i jednom mi mjenjač ostao zaglavljen u 2.brzini. Nisi ga mogao prebaciti u nijednu drugu.Ujutro otišao u servis i otklonili za 1 minutu, rekli su mi da se to dešava i da nisam prvi. E da i još je u garantnom roku mjenjan nekakav termo blok, navodno mi je bila veća potrošnja.
U ovih 50000km osim redovne izmjene ulja i filtera(klima,zrak), mjenjao sam i prednje disk pločice, mjenjao sam termostat(ventilator za hlađenje motora je podivljao i palio se i kad je auto hladan i vruć,antifriz je kipio van iz one posude), mjenjao sam obje prednje kugle(lupalo u kotačima prilikom skretanja),crko mi je prekidač koji pali kočiona svjetla pa sam i to zamjenio, i na kraju promjenio cca desetak žarulja.
I sad neznam jesam li zadovoljan ili ne. U jednu ruku sam sretan što nije crklo nešto preskupo a opet imao sam puno sitnih kvarova koji su mogli biti teži da nisam reagirao na vrijeme.
Ovako kao gradski auto je udoban i lako vozljiv ali imam 3 zamjerke:
1. prenizak u prednjem kraju pa zapinješ na svakom rinzolu
2. malo mjesta na stražnjoj klupi i loše rješeno preklapanje siceva
3. prednji lijevi štok mi stvara prevelik mrtvi kut jer je zaobljen i taman zakloni pješaka na pješačkom
 

lekma

New member
Ovako kao gradski auto je udoban i lako vozljiv ali imam 3 zamjerke:
1. prenizak u prednjem kraju pa zapinješ na svakom rinzolu
2. malo mjesta na stražnjoj klupi i loše rješeno preklapanje siceva
3. prednji lijevi štok mi stvara prevelik mrtvi kut jer je zaobljen i taman zakloni pješaka na pješačkom
Imamo iste zamjerke na auto :)
Imao si dosta toga za popravljati.
 

lekma

New member
Ma znam da ne izgleda ali ipak. Znam puno ljudi koji su sa C3 imali dosta tih sitnih kvarova.
Ak ništa drugo, živcira čovjeka koji kupi novi auto i naravno da ne očekuje da svako malo ide u servis.
 

bojan111111

New member
Ja mislim da se srozala kvaliteta citroena ali i konkurencije.
Šta je tu je, sad se moram boriti sa njegovim bolestima još 3 godine dok ga ne otplatim a koštat će me kao da sam kupio mazdu 6 zahvaljujuči švicarcima.:eek:
 

lekma

New member
Ja mislim da se srozala kvaliteta citroena ali i konkurencije.
Šta je tu je, sad se moram boriti sa njegovim bolestima još 3 godine dok ga ne otplatim a koštat će me kao da sam kupio mazdu 6 zahvaljujuči švicarcima.:eek:
Stari, u istoj smo situaciji.
Baš sam na moru upoznao tipa (apartman do mog) koji radi u Toyotinom salonu. Došao je sa novim Versom i na zadnjem staklu piše reklama "Sviđam ti se? Tvoj sam za 1.699,00 kn mjesečno". Ja mu velim, je..š takav jefitni auto ja ću na svoj napisati "Sviđam ti se? Tvoj sam za 2.199,00 kn mjesečno". :)
 

RI-C3

New member
bojan 1111-
po meni je to podosta kvarova za samo 50 tk.
ja imam 38 000 i još je sve ok.

potpuno se slažem za one 3 zamjerke jer stvarno poprilično smetaju
 

bojan111111

New member
bojan 1111-
po meni je to podosta kvarova za samo 50 tk.
ja imam 38 000 i još je sve ok.

potpuno se slažem za one 3 zamjerke jer stvarno poprilično smetaju
da, dosta problema je bilo, nadam se da je to sad to, barem sljedećih 20000km da me pusti na miru:D
 

c3-blue

New member
da, dosta problema je bilo, nadam se da je to sad to, barem sljedećih 20000km da me pusti na miru:D
Da, ja imam polovnog tek 4 mjeseca i nema sta mi sve nije priredio. Imam traumu od vlastitog auta :D stalno ga pregledam, osluskujem, njuskam, moj tata hoce da poludi sa mnom :D, ali dzaba ja sam i dalje zaljubljena u svoj bibi :wub:
 

bojan111111

New member
Prije par dana sjednem u auto, upalim, krenem i nakon 100m upali se zadnji brisač i pusti tekučinu za pranje, obriše 2 puta i ugasi se.
Ja sam ostao u čudu, napominjem da ručicu nisam dirao niti je ostala upaljena od prošle vožnje.
Nakon pola sata vožnje ista stvar.
Auto je poludio:eek: a meni bude opet nešto crklo i ode lova:mad:
 

isalar

New member
Kada se mijenja sve ono remenje na motoru?
Mislim da je na mojem mijenjano na nekih 140 ili 160 tisuća...
Sad ima 220 tisuća.
Da li bi trebalo sad to napraviti ranije s obzirom na kilometražu?

Hvalaa...
 

live-for-this

New member
Da, ja imam polovnog tek 4 mjeseca i nema sta mi sve nije priredio. Imam traumu od vlastitog auta :D stalno ga pregledam, osluskujem, njuskam, moj tata hoce da poludi sa mnom :D, ali dzaba ja sam i dalje zaljubljena u svoj bibi :wub:
Znam kako ti je :D

Zna li itko zašto C3 nema označene crvene okretaje na obrtomjeru?
 
Na vrh