Kako isključiti prskalice za pranje farova?

babac13

New member
Zdravo ljudi!
Imam Citroen C5 2008. godiste i sve je super, ali me jako iritira sto trosi jako puno tekucine za ciscenje farova i prednjeg stakla.
Da li postoji mogunost da ugasim ciscenje farova pa da mi samo se pere prednje staklo?
6l tekucine mi ode za 2h ako su uslovi na putu uzasni (blato...).

hvala unaprijed!
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
ali me jako iritira sto trosi jako puno tekucine za ciscenje farova i prednjeg stakla
Imaj na umu da, na tvorničkim ksenonima, prskalice nisu stvar šminke. Nakupljena prljavština na staklu fara onemogućava pravilno raspršivanje svjetla ksenona više nego kod konvencionalnog fara.

Na nekim autima (VW) koji imaju zasebnu pumpu, može se kompjuterski urediti od 1-3 sekunde odgode nakon što povučeš ručicu, a možeš i izvuči osigurač.

Na C5ici je, koliko znam (nisam 100% siguran), jedna pumpa i "T" razvod za vjetrobran i farove.

Ali prije nego išta poduzmeš u smjeru gašenja prskalica, vidi ovo:

A Xenon lighting system is a lot more effected by dirt and grime than a comparable Halogen headlight. For this reason headlight washers are mandatory on cars equipped with HID (Xenon) light systems in almost every country except the US.

Vehicles equipped with HID headlamps (except motorcycles) are required by ECE regulation 48 also to be equipped with headlamp lens cleaning systems and automatic beam levelling control. Both of these measures are intended to reduce the tendency for high-output headlamps to cause high levels of glare to other road users.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Bez obzira što pričali, meni su na svim autima koje sam vozio te prskalice svjetala glupost. Isprskaju cijeli prednji dio auta, ode valjda pola litre tekućine samo što takneš ručicu, a nekog znatnog efekta u održavanju čistoće nema. :mad:

Najelegantnije bi bilo izvuči osigurać, samo koji :confused:
 

Konrad

New member
C5-ice sve imaju po 2 pumpe, slabija za stakla i jaca koja nabije dovoljno veliki tlak da izgura mlaznicu van i sprica posto mlaznice imaju malo jace federe koji ih vracaju i drze unutra
 
rikne ti pumpa ko i meni i nemaš problema :whistling:
kaj se tiče vode i ovak je bez pranja farova troši ko blesav jer kad uključim pranje šajbe on sam šprica 3-4 sek. tak da se ona posuda od 6 lit. potroši začas, još da je i pranje farova.....:wtf:
 
Na vrh