Kakav je C4 Picasso prije 2013?

track

Active member
Kod mene je 1,6 ali je exclusive oprema. Ima zračni ovjes i kožu, 2009.godina. Ljudi koji su prerađivali jastuke na opruge, kažu da je to totalno drugo auto.
U kom smislu? Je li auto bolji ili losiji? Jesu zracni jastuci kriticni (jel se kvare non stop)? :D
 

thenoise

Member
U kom smislu? Je li auto bolji ili losiji? Jesu zracni jastuci kriticni (jel se kvare non stop)? :D
Kažu da je puno lošije nakon zamjene u obične amortizere. Valjda nakon što se navikneš na zračni, mehanički bude lošiji.
Ja imam auto 2 godine i do sada se nisu pokvarili, hidraulika radi kako treba. Jedino izgleda da senzor malo sporije skonta da li je auto dignuto ili ne, pa nekad kad se olakša zadnji dio auta, na prvom sljedećem paljenju javi da je ovjes pokvaren, ali u biti nije. I onda ga upališ opet, i sve OK bude.
Mislim da je nešto do onog mehanizma koji izgleda dole kao klackalica, ali nitko se usudi to dirati dok radi, pa ni ja. Doduše, vidim da taj krhki plastični dio još nikad nije niti mijenjan. Ako netko ima iskustva s tim, volio bih da me malo uputi :)
 

Ap0qalypto

Homo sapiens
Donator foruma
Nisam se vozio niti sam vozio sa jastucima, pa ne znam. No, zahvalan sam sto ima opruge, jedna briga manje, moram reći da mu je ovjes tvrdji u odnosu na Renault Scenic 2001, koji sam imao ranije. Ali je i dosta stabilniji u krivinama i slicno. Širok je, sa širokim gumama, tenk :)
 

track

Active member
Koliko god banalno zvucalo, ozbiljno se mislim izmedu ovoga prije 2013 i ovoga iza 2013 kojega kupiti... 😝
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Valjda nakon što se navikneš na zračni, mehanički bude lošiji.
Sigurno da je tako. Moj C5 prve genercije nije udobnošću usporediv s aktualnim C5 (slika u avataru) kojeg vozim. Hidraulika pruža osjećaj plovidbe mirnim morem, a ne vožnje, dok je s oprugama samo vožnja. Nakon hidraulike shvatiš koliko su ceste očajne i zapitaš se što plaćamo u onoj "Naknadi za ceste" na tehičkom. :)
 

track

Active member
Sigurno da je tako. Moj C5 prve genercije nije udobnošću usporediv s aktualnim C5 (slika u avataru) kojeg vozim. Hidraulika pruža osjećaj plovidbe mirnim morem, a ne vožnje, dok je s oprugama samo vožnja. Nakon hidraulike shvatiš koliko su ceste očajne i zapitaš se što plaćamo u onoj "Naknadi za ceste" na tehičkom. :)
Zna se vrlo dobro sta placamo :D :D :D
 
Na vrh