Kada mijenjati auto?!

deda

New member
Nema tu savjeta,svako ima svoje poglede,razmišljnja situacije i potrebe i želje,koje se naravno mjenjaju u zavisnosti od svega navedenog.Dali si napravio pametno ili si pogriješio,vidiš tek kasnije.Što je za nekoga dobro i povoljno,za drugog nije.
 

Zmix

New member
S kim god pričam ko je kupio auto, svi do jednog postavljaju jedno te isto pitanje: koliko će auto vredeti kad ga jednog dana budem prodavao? :shock:
Mnogo ljudi se opterećuje sa tim umesto da uživa u onome što trenutno vozi. :meh: Kao što sam i rekao, auto se kupuje da bi se vozio a ako dođe vreme za prodaju... ko ga šiša! :cool:
 

hacti

made in france
S kim god pričam ko je kupio auto, svi do jednog postavljaju jedno te isto pitanje: koliko će auto vredeti kad ga jednog dana budem prodavao? :shock:
Mnogo ljudi se opterećuje sa tim umesto da uživa u onome što trenutno vozi. :meh: Kao što sam i rekao, auto se kupuje da bi se vozio a ako dođe vreme za prodaju... ko ga šiša! :cool:
zmixon ga tera :eek: zmixon ga šiša!!!!:eek: :whistling:
 

RI-C3

New member
kada mijenjati auto??
po meni sve zavisi u kakvom si stanju sa financijama.
ako si slabiji sa financijama logično je da ćeš kupiti auto korišten 3,4 godina sa što manje kilometara i po mogučnosti što očuvaniji.
Novi auto si mogu priuštiti ljudi dubljeg đepa,nema tu puno filozofije.

Tko ima love novi auto će tjerati do 5,6 godina starosti i onda opet na novo.
Tko nema love voziti će auto dok se ne raspadne.

Ja da imam malo više love kupio bi fino novi auto i vozio bi ga dokle god se ne počme ozbiljnije kvariti.Dokle god bi mi bio dobar nebi ga mijenjao.

Netko kaže da je blesavo kupiti novi auto.Meni nije jer nema lijepšeg osjećaja sjesti u novi auto bar po meni.
 

zoran37

New member
Netko kaže da je blesavo kupiti novi auto.Meni nije jer nema lijepšeg osjećaja sjesti u novi auto bar po meni.
I odma ugasiti cigaretu u novoj pepeljari a tek je iz salona izašao, i štošta toga.
Je ljep je osjećaj sjesti u novi auto, svoj novi auto.

A kad mjenjati auto?
E ja sam do sad to radio ovak, kupim čist i vozim i vozim i vozim dok nebu svinjac i unutra i vani i onda ga zamjenim za čistog opet. Auto je auto i ništa više od toga bar za mene, važno je da je mehanički sve ok i da je siguran i pouzdan.
 

LHM

Member
Stvar je samo želja i mogućnosti, auto je sam po sebi vrlo neisplativa stvar ali i veliki izvor gušta ako s njime putuješ. Odvede me na sva mjesta koja želim vidjeti i posjetiti a takvih je puno:)
U principu je najisplativije kupiti 2-3 g star pa vozit 3-4 godine i ispočetka.
Ja sad nakon 4 i pol godine dajem berlingo sa 70.000 pod račun za novi , pala mu vrijednost za 70.000 Kn , bilo bi ga najisplativije voziti dalje ali kako sam ja nepopravljivi hedonist guzica se zaželila novoga pa uzimam novog na firmu na leasing i idemo dalje . Samo jednom se živi ! A i meni je važno da mi ne auto ne crkava i nemam brige oko njega . Za to služe oldtimeri ako imaš vremane i mogučnosti.
Ali bilo bi glupo da netko kome je to preveliko opterećenje radi na taj način.
Uglavnom rekli bi da je svatko mate mišo kovač svoje sreće pa nek oduči šta je za njega najbolje.
 

liberty

Well-known member
Stvar je samo želja i mogućnosti, auto je sam po sebi vrlo neisplativa stvar ali i veliki izvor gušta ako s njime putuješ. Odvede me na sva mjesta koja želim vidjeti i posjetiti a takvih je puno:)
U principu je najisplativije kupiti 2-3 g star pa vozit 3-4 godine i ispočetka.
Ja sad nakon 4 i pol godine dajem berlingo sa 70.000 pod račun za novi , pala mu vrijednost za 70.000 Kn , bilo bi ga najisplativije voziti dalje ali kako sam ja nepopravljivi hedonist guzica se zaželila novoga pa uzimam novog na firmu na leasing i idemo dalje . Samo jednom se živi ! A i meni je važno da mi ne auto ne crkava i nemam brige oko njega . Za to služe oldtimeri ako imaš vremane i mogučnosti.
Ali bilo bi glupo da netko kome je to preveliko opterećenje radi na taj način.
Uglavnom rekli bi da je svatko mate mišo kovač svoje sreće pa nek oduči šta je za njega najbolje.
ej....pa ni nisi dobio lošu ponudu za berlinga u sistemu staro za novo
pola vrijednosti dobiti nakon 4 i pol godine (ne znam koliko km ima) je super!

:)
 

Marko

Well-known member
Neko pravilo je da se vozilo mjenja kad ideš s posla...

Pitanje: Koji auto ide najbolje u drugoj ???


















Odgovor: Službeni!
 

liberty

Well-known member
Neko pravilo je da se vozilo mjenja kad ideš s posla...

Pitanje: Koji auto ide najbolje u drugoj ???

Odgovor: Službeni!
pusti, mi koji smo osuđeni da službeno (tu i tamo) vozimo vw
nama službeni i nije nešto:D
 
Na vrh