• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

K: gewinde za saxo vtr/s (neaktivno)

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Vedran

New member
Re: kupujem gewinde za saxo vtr/s

KONI za citroen/peugeot xsara.306,saxo,106 imaji samo štelanje tvrdoće ne i visine i što je najgore svaki put kad ideš štelati tvrdoću moraš skinuti amortizer jer se nemože naštelat dok je amortizer na mjestu. Ako uzmeš KONI moraš kupiti neke opruge odgovarajuće za taj amortizer bilo koje marke jer koni ne isporučuje opruge samo amortizere! Ali da su vrhunski jesu !!
Živjeli vts/r maldići! samo mali osvrt na post prije vječne istine o saxo/stošest ovjesu:grin:

Daklem, prvo niti jedni amortizeri ne podešavaju visinu- to rade federi i federi only; štelanje na amortizeru je vezano uz tvroću i na pravima za brzinu vraćanja iz stisnutog ili opruženog stanja; na saxu/pežoustošest/axu "gevinde" se prave tako da se mora na rukavac nabit komad sa navojem jer (za razliku od npr.xsare) ima samo uloške amortizera.


A sad vječna istina i ultimativni recept za saxo/pežostošest/ax- prvo ispravni seleni vilica i zadnjeg mosta, 22 mm prednji antirollbar, odgovarajuće torzionke i balans štanga iza, napred federi niži za NAJVIŠE 3 cm (po mogućnosti ostaviti serijsku visinu pogotovo kod jačih modela), iza poštelati visinu prema prednjem kraju (ne na zube) i amortizeri Bilstein....
 

XSARA VTS

Member
Re: kupujem gewinde za saxo vtr/s

Slažem se s time! Međutim dečko vjerovatno kao i svi amateri uključujući i mene želi malo poboljšati izgled i mrvicu poboljšati vozne osobine tako da mislim da je sve to nepotrebno osim ako neće s autom voziti nešto ekstremno pa onda mora sve dodatno učvrsnuti i ojačati inače neće se ništa raspasti na autu ako su amortizeri malo tvrđi i nešto kraće opruge. Da auto spuštaju opruge to je valjda svima jasno a "samo" BILSTEIN je malo preskupa varijanta za dječački san da ima spušten auto koštat će ga BILSTEIN kao pola SAXA !
 

Vedran

New member
Re: K: gewinde za saxo vtr/s

Pa i ne baš, sva 4 amortizera koja bi trebala trajati jako dugo koštaju oko 4000 kuna- dakle razlika prema Koniju i nije velika. Ne znam kako je za xsaru/306, ali za saxo/106 se svaki Koni rasklima za cca dve godine i tu nema reparacije nego u smeće pa po nove
 

XSARA VTS

Member
Re: K: gewinde za saxo vtr/s

Da BILSTEIN B8 cca. 4000kuna ali bez opruga tako da mora kupiti i opruge za njih a ako ostavi originalne opruge auto neće past ni cm. samo će biti tvrđi a ono što nudi BILSTEIN sa oprugama komplet B10/12 koliko sam skužio to je daleko iznad 4000 tisućice a isto je sve fixno nema štelanja nikakvog stavi i vozi !
 

matej2508

New member
Re: K: gewinde za saxo vtr/s

Znam da mozda nije mjesto, ali..trebam savijet.. Pod racun mi se nude gewinde ta technix (nove) za citroen xsaru, pa sad dal se to uopce isplati uzet i stavit na auto jel iskreno nisam bas cuo za tu marku.. ako jeko ima nekakvo iskostvo..
 

gox

New member
Re: K: gewinde za saxo vtr/s

Za xsaru bi trebalo bit ok ako ides na izgled i ne ganjaš vremena na grobniku ;) Malo pogledaj na googleu iskustva, da li su tvrde/mekane, koliko spuštaju, itd. Za saxa/106 su loše da ne mogu bit lošije, ali za druge aute koliko znam su ok za tu cijenu, ponavljam, ovisi što želiš ;)
 

gox

New member
Re: K: gewinde za saxo vtr/s

Ma onda će ti bit okej, većina tako i uzima ;) Koliko znam za 306 su ok, a xsara/306 su isti tak da to je to :)
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh