Jeftino rješenje za popravak žarulje dnevnog svjetla na C5 '09.

vborovic

C5 modifikator
Ovisno koliko su dobro napravljene, mogu a i ne moraju proći kroz rupu u faru .. imam jedan par takvih, da su pola milimetra uže u promjeru, prošle bi bez problema, ali nisu, pa ih ne mogu ni ubaciti u far da bi isprobao kako svjetle .. nažalost, jedino da se svaka takva uzme, pa dok se ne naleti na one koje su taman koliko treba po dimenziji ... slabije 5W verzije (manji promjer) budu dobre sigurno
 

Spallato

Active member
Ovisno koliko su dobro napravljene, mogu a i ne moraju proći kroz rupu u faru .. imam jedan par takvih, da su pola milimetra uže u promjeru, prošle bi bez problema, ali nisu, pa ih ne mogu ni ubaciti u far da bi isprobao kako svjetle .. nažalost, jedino da se svaka takva uzme, pa dok se ne naleti na one koje su taman koliko treba po dimenziji ... slabije 5W verzije (manji promjer) budu dobre sigurno
Znači, da ih zaobiđem?:confused:
 

vborovic

C5 modifikator
Znači, da ih zaobiđem?:confused:
Kak hoćeš, ja sam nakon 5-6 parova tih i sličnih žarulja odustao od daljnjeg traženja, jer nisam našao ništa bolje (svjetlije) od trenutnih. Dal bi našao nakon 20-tog para, moguće, ali bome mi se ne daje toliko love za propale okušaje
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
ma znam kako izgleda traka, zanima me kako to izgleda na autu
Pa nisam imao vremena da se zezam oko toga pa sam odustao do daljnjeg tj sad skroz.
Ali mislim da bi bilo odlicno jer daju stvarno jaku svjetlost.
Drugu u trece stop svjetlo smo je uvukli 3 puta je jaca nego orginal,cak je ugasilo i kontrolnu lampicu na instrument tabli.
 

vborovic

C5 modifikator
Da, bih, ali ne radi žarulje, nego radi onog donjeg dijela kučišta ... :D ...

@ Spallato - trebam pogledati u arhivi, mislim da imam još negdje svoje originalne žarulje, bez donjeg kučišta (znači, stakleni balon plus kontakt nožice), meni ne trebaju ... trebale bi biti ispravne, radile 3 godine na autu (ja ih brzo mijenjao kak sam nabavio auto), pa ako hoćeš, ustupim ti obje za neku siću + dostava (upakirao bi ih da se ne razbiju u transportu)
 

Urban

New member
Ove nikako ne uzimati, ja sam kupio dvije i obje crkle u roku od 10 dana, radi samo 1-2 od 5 ploha.

Ja sam kupio ove i zadovoljan sam, rade vec 2 mjeseca bez problema. Kada je oblacno vide se odlicno, kada sunce lupa odispred bas i ne, ali sto je tu je, za tu cijenu super.

http://www.ebay.com/itm/G4-48-LED-6W-3014-SMD-800lm-Warm-White-Spot-Light-Bulb-Lamp-DC-AC-12V-/281671796959?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item4194f288df







Ili možeš ovako nešto:

http://www.ebay.com/itm/G4-Warm-White-42-2835-SMD-LED-Marine-Boat-Spot-Light-Lamp-Bulb-DC12-24V-4-5W-/361288353758?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item541e76c7de
 

Urban

New member
http://www.ebay.com/itm/221241570249
Ove su zanimljive, nisam ih bio vidio kada sam kupovao, ali skupe su...onda mozes tako reci i original zarulju uzeti.


Ove druge su takodjer preskupe (ne znam gdje nalazite sve to preko 20€ :grin:). Imao sam slične i crkle su nakon 10 dana.

Ove sam imao, 3€ cca.
http://www.ebay.com/itm/12V-G4-Base-High-Power-COB-7W-LED-Bulb-Lamps-light-Shockproof-Warm-Cool-White-/231122548805?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item35cffa3845
 

Micija

Diagbox 7,57 Modrièa.Free
uzalud mi trud kad su kinezi pojednostavili...



stigla posiljka sa ebay,ne dira mi se jos nista dok rade ova dnevna svjetla sa orginalnim sijalicama.
Tako da ce neizvjesnost jos potrajati dali sam bacio par evrica ili zavrsava posao ovaj kineski proizvod.
 

vborovic

C5 modifikator
Evo, jednom za svagda kaj se mene tiče, da riješimo dilemu oko dnevnih svjetala (i jeftinih rješenja) ... evo vam slika na kojoj se vidi koliko originalno LED DRL rješenje daje svjetla, a koliko G4 5W white žarulja (nominalno deklariranih 450 lm):

 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Dilema je jedino između halogenih i zamjenskih led... Između oem led i zamjenskih nema nikakve priče :D. Baš me zanima koliko dioda i koje snage su u oemu. Slagal sam na jedan auto 5x3w i to bi bilo zanimljivo usporedit s ovim.

Al inače su mi na C5 te tvorničke mrvu slabo uočljive usporedno sa drugim autima, dosta je tanko svijetlo. Po danu se utope u srebrnom faru, a po noći opet glavno svjetlo nadjača poziciju. Jel moguće to uopće podešavati?
 

vborovic

C5 modifikator
Èinjenica je da trenutno nema zamjenske LED HP24 žarulje koja daje dovoljnu (i potrebnu) svjetlost za DRL funkciju... osim ako CREE nešto ne izmisli, ovo ostalo je kamilica od proizvoda ... nema se tu što podešavati, radi na 100% snage kao DRL, ili na 50% (možda čak i dosta manje) kao pozicija, i to je to ... teško procijeniti, dosta ovisi o kutu gledanja, dal gledaš kao vozač auto koji ti dolazi u susret, ili pješak koji ne bude vidio punu jačinu tog istog svjetla (da su na Citroen-u izrazitu fokusirana, u odnosu na recimo Hyundai, Renault, jesu)
 

pokra89

Well-known member
Al inače su mi na C5 te tvorničke mrvu slabo uočljive usporedno sa drugim autima, dosta je tanko svijetlo. Po danu se utope u srebrnom faru, a po noći opet glavno svjetlo nadjača poziciju. Jel moguće to uopće podešavati?
ocito ti je kut bio cudan pa nisi zamijetio. ja ne znam je li mi ljepse/bolje vidjeti samo drl ili drl+glavno svjetlo... toliko mi je dobro da sam zadnjih dana u sebe iskljucio drl a stavio sam led pozicije, jer me je nekako sramota vozit s ovim bezveznim zutim drl svjetlima:disgusted:
 
Na vrh