Izmjena pločica na prednjim diskovima

liberty

Well-known member
onda cca 600 kuna set koji ti sadrzi 4 disk plocice, 2 vijka i 8 limenih napinjaca koji drze disk plocice na nosacu
kad kažeš set - da li je to set za sva 4 kotača ili samo za prednje ili zadnje
pitam
jer meni na računu piše (berlingo hdi my 2011., nema ESP) cijena od cca 700 kn i pored toga samo kočione pločice šifra proizvoda 4545
pa više ne znam da li su mijenjali sve kočione pločice ili samo prednje
 

lageros-zg

New member
Koja marka diskova je prva ugradnja?:confused:
Na žalost proizvođači vozila imaju čak do 3 različita dobavljača kočionih diskova i pločica, čak često puta diskovi i pločice nisu od istoga proizvođača, a uglavnom u odnosu na kočioni sistem gotovo nikada nisu jednaki.
Dakle, najčešći kočioni sistemi su: ATE, TRW-Lucas-Girling, BOSCH, Bendix (kod EU vozila, dok japanci uz psomenute imaju još nekoliko njih).

Moja "hijerarhija" kočionih diskova i disk pločica je sljedeća:

1. ATE
2. TRW
3. CIFAM
4. FOMAR FRICTION (rade samo disk pločice i pakne te su proizvođač koji proizvodi i za jedan ATE i BOSCH te za SCANIU, VOLVO, SAAB....)

Ostalo još ponekad ponudim ZIMMERMANN, BREMBO, A.B.S. i tamo gdje imam za ponuditi čak i Original pakiranje.

Sve u svemu, možda vam ova informacija bude donekle razumljiva ili u potpunosti, ali ono u prvom dijelu gore, to ja na žalost istina te mi se čini da od tih nekoliko dobavljača ima i nešto u tome da to možda i ovisi kamo koje vozilo ide odnosno na koje tržište.
 
Na vrh