Izlet u... Preporuke, dojmovi i iskustva

Franz

Well-known member
Otvaram temu, jer slične nema, a vjerujem da mnogima može biti korisna.

S dvoje djece gledamo uvijek svaki vikend imati što ispunjeniji, pa težimo vikendom otići negdje na jednodnevni ili, rjeđe, dvodnevni izlet kako bi razbili tjednu kolotečnu i aktivno se rekuperirali od radnog tjedna. ;)

Za idući vikend mi je pao napamet Maribor kao vikend destinacija. Èak za jednodnevni izlet. Zapravo, ne sjećam se jesam li i sam ikad bio u Mariboru. :)

Zanima me par tehnikalija. Gdje parkirati? Što obavezno vidjeti? Nešto u bližoj okolici Maribora što je interesantno za vidjeti. Možda ako netko zna za (children friendly) i cjenovno pristupačan restoran/pizzeriju za neki brzi ručak, ništa posebno. Npr. pizza, tjestenina, i sl.

P.S. Može li se negdje u ZG kupiti slovenska vinjeta da ne moram stajati iza granice?
 

Dalibor

Dado Tornado
trakošćan, trajbar u zaprešiću, muzej prazagoraca u krapini, žumberačko i medvedničko gorje sa 101 stranama, kraškograd kod pisarovine, muzej pravelikogoričana andautonija...

u velikoj gorici je idućih dana festival tradicijskih glazbala, u jaski korz dva tri dana dani vina riba i kotlovina, u samoboru do 6.10. samoborska glazbena jesen...

za slo vinjetu provjeri na dars stranicama: www.dars.si/Vignette_system/Points_of_sale
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Obično ti ima vinjeta na zadnjoj benzinskoj prije grane, ali ti nemogu 100% potvrditi za tvoj kraj. O Mariboru isto neznam puno osim da gore ima šaner malo rabljenih i jeftinih guma :D

PS

Odlična tema ;)
 

Phantom

Drajver
Zapravo, ne sjećam se jesam li i sam ikad bio u Mariboru
pa ako mene pitaš maribor i nije baš nešto , ako si bio u ljubljani možeš otići na šmarnu goru, ima prelijep pogled na grad a ujedno nije rtura za djecu se gore uspeti) savjetujem ti da odeš malo naprijed recimo volčji potok tamo imaš arboretum, koji je idealan za malu dijecu, bled sada polako pri kraju sezone zna biti dobar za obilazak,kranjska gora je sada takodjer lijepa ... itd... skratka ja bježim iz grada u prirodu ali eto svako ima svoje...
 

zdeslav1967

šofer
Donator foruma
Danas je u Pregradi manifestacija "Branje grojzdja". Bili žena i ja malo. Mali gradek u podnožju Kunagore kraj Zaboka, ali fora. Moreš se popeti na Kunagoru. Ima umjerno intezivna staza. 30 min lagano. Gore je planinarski dom. Fantastičan pogled je danas bil gore. Kad si već tam onda odeš još i do Eko sela Kumrovec, a blizu je i Rogatec (SLO). Pojest kolač, popit kavu...

Ne znam koliko te privlači, ali fora destinacija (pogotovo kad stegne zima) su i Terme Olimia u SLO. https://www.terme-olimia.com/hr
 

Sandrina

New member
Meni Maribor nije Bog zna šta, je da sam bila samo u prolazu, ali ne čini mi se nešto. Dok je Ljubljana baš lijep grad za izlet, bila par puta, mada me malo smori njihov duh. Meni je osobno lijepo otići na izlet, može jednodnevni ili dvodnevni u Rijeku i Opatiju npr. Blizu su Zagreba, pretpostavljam da ste tu negdje, i preljepo je u svako doba godine. Ja sam znala otići sa svojima tako na jedan dan, prošetamo se, pijemo kavu, ručamo, šetamo i kad polako pada noć vratimo se nazad. Baš mi je to vrhunski odmor, vidim more, malo se sunčamo na terasama ili na plaži, šetamo, prmjenimo klimu- baš puno znači ta promjena od svakodnevnice i rutine. A meni je opet najljepše na moru. Rijeka i nije tako skupa, Opatija naravno da je, a ako imate djecu meni je Rijeka dobra destinacija jer zaista ima masu toga za vidjeti... ima npr. Trsat, Kantrida- tamo je i stadion i plaža i kompleks bazena, i kafić naravno za kavicu... zatim imaš Astronomski centar- top za vidjeti, jako zanimljivo i za djecu, pa sami centar- Korzo, tu ima svega i svačega, restorana, kafića, muzeja, i uvijek se nešto događa, Rijeka je živ grad! A poslije odete do Opatije u laganu šetnju i na kavu... i možete polako ili kući ili na odmor, tako smo mi radili. Ovdje je taj centar, mislim da ne znaju ljudi baš za njega, a super je destinacija ako imaš djecu https://www.rijekasport.hr/hr/objekti/astronomski-centar-rijeka/program/ https://www.emajstor.hr/clanak/652/upoznajmo_najvecu_pomorsku_luku_hrvatske_-_rijeku
 
Na vrh