Izbacivanje ispušnog rezonatora

Cutac

Prèkaroš
Pozdrav!

Na VTS-u mi je auspuh u poprilično dobrom stanju, osim rezonatora, on ima malo hrđe na rubovima. Sad, to će se morati nekada srediti, ali ja bih preduhitrio kvar i izbacio rezonator.
Ima netko iskustva za podijeliti?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Kaj ti je to rezonator, katalizator?
Imaš kakve fotke?
Ja san na svom ima par tjedana izvadil sadržaj dpf-a i katalitatora, te softverski off dpf i egr sa novom jačom mapom.
 

Cutac

Prèkaroš
E ovo. Fotka je sa c4 VTi, ali ista stvar na istom mjestu. Dolje po rubovima sa strane je lagano trul i ako nije probilo, bude uskoro. Pa da ne moram novi lonac uzimati, stavim čistu cijev.

 

Dalibor

Dado Tornado
nemoj skidati srednji lonac jer će auto izgubiti na momentu pri niskim okretajima. u teoriji barem, njegovo skidanje ima veći utjecaj na motor nego micanje zadnjeg lonca. a to koliko se promjena osjeti malo ovisi i od vozača.
ali prema slici taj lonac može još 2-3 godine jednako kao 2-3 mjeseca. ja to ne bi dirao.
 

Cutac

Prèkaroš
Nije to taj lonac, govorim o VTS-u, njegov bih skinuo.
nemoj skidati srednji lonac jer će auto izgubiti na momentu pri niskim okretajima.
Ma da? Ja jedino što sam našao po raznim forumima i čuo u priči je da dobije dublji ton, grglja na šaltanju i da se na nekim autima pojavi "droaning" kod nekih okretaja. Ali to je navodno rjetkost.

Idem onda proučiti vezano za moment.
 

Cutac

Prèkaroš
Kojim sprejom, za šta? :D
Kad mi se prošuplji na VTS-u, ja bih izbacio umjesto mijenjao, zanima me jel povlači kakve mane.

Dalibor, malo sam čitao, i uglavnom ljudi kažu da nema padanja snage na nižim okretajima, a i da ako ima, nitko nije osjetio, niti na dyno-u vidio.
Kažu da to jedino može kod turbo motora biti.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj, kad je već situacija kakva je... bar ravna cijev nije skupa :D Pa ako nebude valjalo, lako riješiš.
 

Cutac

Prèkaroš
Svakako.
Nisam stigao danas zvati Lastu, ne znam kad ću.

Koliko treba da me prime za tako nešto(pretpostavljam da je vrijeme rada pola sata plafon)?
 

Franzg

New member
a mislim da bi te brzo trebao primit, al bolje se najavit. Ja ga za ovaj srednji lonac bio nazvao ujutro i rekao mi je da dodem u 3 popodne i rjesili to.
A kad sam radio straznji poluprotočni to je bilo prije Gumballa 2016. godine i bilo mi hitno a bas nije imo mjesta dva dana pa me ubacio u 7 ujutro u subotu haha :grin::grin:
 
Na vrh