Iskustva sa keramičkim uljem za dizel koji je prešao 160 000Km

zitrone

New member
Moj citroen troši podosta ulja, nije ni čudo nakon 160 000km.
Generalni popravak motora mi je trenutno preskup.
Može li se to riješiti sa keramičkim uljem ?pa da gura još 15ak tisuća.

Tko ima iskustva?
hvala
 

zitrone

New member
Da ima i 360 000km nebi ga smio bitno trošit.
samo bog zna koliko je prošao , ali sad nema veze
na satu pokazuje 161000 km
i moram nadolivat često ulje , svaki tjedan par deci ulja

čuo sam za neko keramičko ulje
kao da zatvori diftunge i tako nešto.
Možda netko od vas zna nešto
 

zitrone

New member
Može,ali samo ako ga ti ne misliš poslije popravljat.
Mislim si radije kupiti novi motor nego popravljat.
Karoserija je zakon .
Mislim da je motor bio pregrijan pa su otišli diftungi.
Tako mi kaže ovaj jedan majstor.
Za sad mi je najvažnije da drži nekih par mjeseci i to, pa razmišljam o tom tkz. keramičkom ulju.
 

deda

New member
Ako je bio pregrijan,da bi popravio gumice i dihtunge ne pomaže ama baš ništa,osim zamjene, a kada se otvori,onda se nađe još dosta toga.Tako da se ne moraš ni truditi oko naljevanja bilo čega,ništa nećeš napraviti,samo trošak i poslije zajebancija oko strojne obrade.Aditivi pomažu samo kod istrošenog motora.Vjerojatno su spaljene i uljne karike.
 

zitrone

New member
Ako je bio pregrijan,da bi popravio gumice i dihtunge ne pomaže ama baš ništa,osim zamjene, a kada se otvori,onda se nađe još dosta toga.Tako da se ne moraš ni truditi oko naljevanja bilo čega,ništa nećeš napraviti,samo trošak i poslije zajebancija oko strojne obrade.Aditivi pomažu samo kod istrošenog motora.Vjerojatno su spaljene i uljne karike.
Da toga se bojim. Neda mi se raditi generalka a imam sad i u planu kupiti od sestre citroen saxo . tako da neznam za sad. žao mi je auta, karoserija je kao boca. i najviše me to boli što se to odjednom desilo . do sad sve bilo sve super
 

fullcool

New member
moj bx je imao 270000 km i trošio je ulje, dobro je vukao i palio je i na -25 pa nisam nikad rastavljo motor jer ak pali i ide znači da je ispravan a i normalno je da ti motori troše nešto ulja, tako su valjda konstruirani. no ipak to dolijevanje me nerviralo a počeo je i pušit na aupuh pa sam odlučio nešto poduzeti. pošto je motor koji nema gumice ventila, a vodilice ventila nisu imale zračnosti, sumnja je pala na turbinu. stavio sam noviju dobru polovnu turbinu ali ništa se nije promijenilo. motor je sve više dimio na auspuh, ali i dalje je palio bez problema, na iberlauf nije dimio, boš pumpa i dizne pregledana i sve u redu, ali dimi na auspuh i troši ulje. na kraju ipak odlučim stavit keramiku, i dogodilo se nešto čudno, prestao dimit a i dalje troši ulje:hm:
aditiv se zvao ceratec i kupio sam ga od poznatog prodavača, ne bi mi uvalio nešto što nevalja, ali nije baš puno pomoglo, čak mi je poslije slabije palio.
taj ceratec bi trebao biti prava keramika, dok postoji niz proizvoda koji u nazivu sadrže riječi koje navode kupca da pomisli da je keramika a u stvari nema ništa od keramike.
na kraju ostaje samo činjenica da je ulijevanjem cerateca i novog ulja motor prestao dimit na auspuh, i to drastično, kad stignem rastavit ću taj motor pa ćemo vidjeti kakva je situacija unutra:shock:
 

zoran37

New member
Moj citroen troši podosta ulja, nije ni čudo nakon 160 000km.
Generalni popravak motora mi je trenutno preskup.
Može li se to riješiti sa keramičkim uljem ?pa da gura još 15ak tisuća.

Tko ima iskustva?
hvala
Pošto vidim da si dolje pisao da neznas koliko auto ima kilonetara a ni neznaš ako je promjenio par vlasnika i kojeg švercera. Znam to po sebi, kad kupujem od švercera računao sam uvijek da ima bar duplo više kilometara nego je na satu.
Evo pogledaj ovako nešta od keramike
http://www.ceracoat-ceramic.info/index_files/keramicki_aditiv.htm
http://www.trebamauto.hr/2530.html
Evo ti pa traži sam
http://www.google.hr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla:hr:official&channel=s&hl=hr&source=hp&biw=1024&bih=578&q=likuy+molly&btnG=Google+pretraživanje#hl=hr&sugexp=llsfp&pq=keramika za auto&xhr=t&q=keramički+aditivi+za+auto&cp=17&pf=p&sclient=psy&client=firefox-a&rls=org.mozilla:hr:official&channel=s&biw=1024&bih=578&aq=f&aqi=&aql=&oq=keramički+aditivi+za+auto&pbx=1&fp=a485d68ad04a0209
 
Na vrh