Iskustva sa gumama i felgama

jole17

New member
Pozdrav,može li mi netko reći koje su najbolje dimenzije guma za citroen c3,1.4 i,2005.godina
165/70/14
175/65/14
185/60/14,
te koje su dimenzije felgi potrebne za svaku gumu, i gdje nabaviti jednu original ratkapu.
Hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Najbolja je 195/50/15 :twisted:

Izaberi onu koja ti stoji u prometnoj... pa nemaš kemijanja s time. Mislim da je homologirana samo ova prva, 165/70. Felga je 5.5Jx14, ET24, 4x108, centralna 65,1.

Ratkapa po komad? Ebay ili po otpadima najlakše. Ili skini preostale tri i boli te briga ;)
 

Zix

Active member
Fabricka preporuka za c3 odnosno dimenzije je 175/65r14 ali u svakom slucaju ukoliko zelis staviti neku dr.dimenziju mozes konsultovati nekog sa foruma ko ima ili je imao iskustva sa istim.
 

jole17

New member
U prometnoj piše 185/60/14 a na autu su trenutno 165/70/14 zimske ,a ljetne koje sam dobio od bivšeg vlasnika su 175/65/14,tako da neznam koja je najbolja opcija,te trebam li šta mjenjati u prometnoj tj. prilikom tehničkog 😒
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Po zakonu ti mora biti upisana dimenzija koja je na autu. Pogledaju u manualu koje su dimenzhije navedene... za ovaj jeftni upis od 60kn im je dovoljno pokazati to.
 

jole17

New member
Mislim da ću na proljeće onda staviti ove koje su preporučene 175/64/14 i kad dođe tehnički upisati tu dimenziju, hvala vam na informacijama 😀
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
gdje nabaviti jednu original ratkapu
Otpad, ebay. Ovo što je Ivan rekao.
Ipak, moje iskustvo govori da je to neisplativo. Preskupe su, a kad-tad će ti se slomiti (bilo da je skidaš sam ili netko na servisu), i ispasti.
Odeš u Interspar i kupis dvije univerzalne za 20-25 kuna/kom. :cool:
Ili izdvojiš nešto novaca sa strane pa od Krkya kupiš alu. :weeabooface:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Bil sam prošli tjedan na tehničkom sa koleginim Saxom i usput pital za moj C3 da mi upiše 205/40/17 tam je nekaj gledal u komp, pa zval telefonom i rekel nek denem te kotače gore i dojdem da mi pofotka i 150kn plus biljege, mislim da je rekel 40kn i da za 5 dana sve rešeno.. :D
 

jole17

New member
Pozdrav!
Koja dimenzija felge je najbolja za gumu 185/55/15 ??
Trenutno su gore gume 175/65/14 a felga je 5.5J14H2E ET 24,moze li ova veca dimenzija gume takodjer na tu felgu?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ha čuj... legalno nije. U teoriji nisi tehnički ispravan i osiguranje te može otkantat.
No ako to pustimo sa strane, guma fizički stane i nebi smjelo bit problema.
Ako se želiš legalizirat, mali atest je 300injak kuna.

Ja sam osobno na 195/50/15... još jeftinija dimenzija, odlična ponuda guma.
 

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Je li netko, tko je s kontinenta, već prešao na ljetne ili se još čeka travanj? Leda više nema. Jutarnje temp su oko 4-5°C
 
Na vrh