Iskustva s gumama i felgama za C5 II

vborovic

C5 modifikator
a koji je ET? 33?
32 bi trebalo biti

Koja dimenzija ti piše u knjižici, ove dimenzije koje si naveo nisu standardne za C5 X7 (ako su naknadno atestirane i upisane, to je druga stvar). Ono što bi trebao "normalno" imati na autu je 215/60 R16 ili 225/55 R16 (opet, ovisi što ti je navedeno u prometnoj).
 

vborovic

C5 modifikator
Znači da samo tu dimenziju možeš trenutno legalno imati na autu (pretpostavljam da je netko fulao pri uvozu auta dok se radila registracija), ostale si možeš naknando upisati, prema homologaciji

Budem provjerio u svojoj prometnoj, što je meni upisano .. nekako mi zapravo ova dimenzija koji sam našao po katalogu (225/55 R16) odudara ...

Ok, formalno, za naše tržište, samo 225/60 R16 su dobra dimenzija za 16" kotače ... ostale dimenzije koje sam prije naveo nisu (osim ako ih sam ne atestiraš pri CVH) ... u skladu s time podaci za felgu su ti:

7Jx16 ET32 | 5x108 | M12 x 1.25 | 65.1
 

mamut

C5
Donator foruma
a gdje uopće da potražim alu felge? po shopovima nalazim samo BBS, OZ itd. ali ne i Citroen recimo, jel postoji uopće itko da to prodaje kod nas?
 

vborovic

C5 modifikator
Da si pročitao na lijevoj strani prometne kazalo, znao bi ...

11.1. Dimenzije pneumatika (prednja osovina)
11.2. Dimenzije pneumatika (stražnja osovina)
15.1. Dodatne dimenzije pneumatika (svaki komplet stavka za sebe) .. kod mene ide do 15.3.

Drugim riječima, možeš si komotno staviti 17" felge sa 225/55 gumama na auto.
 
Posljednje uređivanje:

mamut

C5
Donator foruma
a što se samo guma tiče, trenutno su 225/60/R16, mogu znači stavit i 225/55/R17?

(vborovoic valjda si tipfeler imo kad si 255/55/17 napiso, ili nisi :grin: )
 

basa

Member
Ajd pitanjce kratko i ako može savjet.

Došlo je vrijeme za zamjenu ljetnog seta, dimenzija je 245/45 R18 100Y XL

Good Year Eagle F1 Asymmetric 3 (1147,50 kn - vulkal)
Continental Sportcontact 5 (1327,38 kn - vulkal)

Koju uzeti???
 
Posljednje uređivanje:

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Op op, lipa dimenzija. Ja bi se priklonio Contiu ako nije velika razlika u cijeni. Vozio sam te Conti gume, i prethodne GY Asy 2. Oboje su odlične i nemožeš puno pogriješit.
 
Na vrh