Iskustva s gumama i felgama za C5 Faza I i II

charllie

Active member
Auto Bild,original njemački sam prestal čitati oko 2 g. jer sam forsiraju švapske marke,golfa ili passata nema šanse da neko skine.
Isto tak im ne verjem preveć ni testovima guma,vozim sam Michelina,dugotrajne su,štedljive a to da snekojom moreš zvoziti test stazu sekundu ili dve brže me ne tangera,rado platim malo više i mirno spavam.
Vozim sam Citroene i nebrem zamisliti Citroen bez Michelina a vi kak oćete,isto tak nebrem zamisliti babu a da ni kosmata tam di treba.:angel:
 

toma

Active member
da ne otvoram novu temu :) 205 55 16 na koliko bara se pumpaju? za c5 2003 godina. ja sam ih stavio na 2.5 al mi se čini koda je to malo tj to je za 215 55 16 prema knjižici
 

Doomsday

U prolazu...
Ako ne mogu pronaći podatke, sve gume oko tih dimenzija, 195/65-15, 205/55-16, 215/60-16 napumpam na 2.5 i nikad neće bit daleko od preporucenog, ili za malo ili za veliko opterećenje ili za eco postavku... :D
 

vborovic

C5 modifikator
ja sam ih stavio na 2.5 al mi se čini koda je to malo
2.7 je tlak za auto pod punim opterećenjem (tipa svi putnici, ili 300 kg tereta), najćešći raspon je 2.3 - 2.5 za ove nešto veće aute, na manjima može biti 2.1 - 2.3
 

MarioZD

New member
Postovani korisnici citroen foruma, evo mene ponovo nakon duze vremena sa jednim pitanjem uvezi alu felgi. Zanima me dali na Citroen c5 prvi model 2002god pasu alu felge od 17coli sa niskoprofilnim gumama 205x40x17 ocemoci vozit, nece zapinjat nista?? :confused:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Felge po promjeru pašu... pitanje je sad njihova širina, ET, rupe valjda odgovaraju :D

A gume... 6% razlike. Za bit legalan treba veliki atest. Pitanje kako će se auto na njima vozit. Bit će rupa između blatobrana i kotača veća, tko zna koliko će past sve
 

MarioZD

New member
Stigle su mi felge, ali morat cu stavit gume sa malo vecim profilom, sad su 205/40/17 trebale bi ici 205/50/17 sve u svemu felge su ok razmak rupa je 4x108 tako da sve pase jedino gume nove :)
 

toma

Active member
Pozdrav, jedan upit ali i pomoć :)
Razmišljam si na svoj c5 2.2 hdi staviti ove felge: https://www.njuskalo.hr/alu-felge/citroen-c4-vts-vtr-felge-17-resolfen-oglas-24462317

ono što sam ja pronašao je da mogu ići jer je omjer rupa isti 4x108 i sto je 6.5J te prema tome mogu ići gume 225 45 17..mene sada zanima da li bi to štogod ne bi pasalo jer sam isto našao da mogu ići te gume ali da felga mora biti 7.5J

da li je netko stavljao ove felge gore te ukoliko je koje gume :D:D:D
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne, preširoke su 225 za 6.5 felgu, 215 je naveden kao maksimum... A tebi je svejedno, u svakom slučaju moraš na atest sa 17icama.
 

Cutac

Prèkaroš
Imam ja 225 na 6.5 i ok je, normalno izgleda pa pretpostavljam da i drzanje nije pogorsano. Radije bih 7.5J, ali i ovo sljaka.
 

Cutac

Prèkaroš
Nop. Samo aftermarket.
J ti je širina onog unutra di to guma ide. Sto je guma sira, to treba biti sire. Uglavnom imas optimalnu dimenziju i +10 gore i dolje, ali naravno mozes i dosta vece staviti.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Misliš uz, ne u? :D

pfff jel imaju koje lijepe felge za c5
ak nema onda mi nema smisla niti mijenjati nijedan set felgi koje imam
Pa stavi ove i atestiraj neku normalnu dimenziju gore.

Mislim dosta ljudi, kao i naš kolega, vozi 225 na 6.5, ali na vlastitu osgovornost... ali to nitko neće službeno preporučiti. Ipak se tu nateže 22,5cm na 16,5cm... velika je to razlika.
 

toma

Active member
Mislim dosta ljudi, kao i naš kolega, vozi 225 na 6.5, ali na vlastitu osgovornost... ali to nitko neće službeno preporučiti. Ipak se tu nateže 22,5cm na 16,5cm... velika je to razlika.
neću ja ništa takvog radit xD ako je 215 onda je 215 hebat ga :)
 
Na vrh