Iskustva s Berlingom 1.6 HDi 2010/11.

liberty

Well-known member
Re: Vaša iskustva s Berlingom 1.6 HDi, 2010.-11. godina

btw berlingo vam za razliku od ostalih automobila ima (kao i kangoo) gotovo idealan raspored težine između prednje i stražnje osovine
omjer je nekih 52/48 %
pa kad s njime na 150 kmh prikočiš nema bježanja zadnjeg kraja kao što je to uobičajeno kod ostalih modela svih proizvođača koji pored ABS-a nemaju još koji sustav

znači, usprkos visokom težištu i nepovoljnoj aerodinamici
s njim se može i malo brže provozati

do 120 kmh po autoputu troši do 7,0 litara
oko 110 kmh troši nekih 6,0 litara
oko 135 kmh troši nekih 8,0 litara

oprezni na gasu koji žele zaštopati DPF filter mogu po gradu proći i s 5,5 litara
oni željni semaforašenja i ushita uslijed jurnjave gradskim ulicama će potrošiti cca 7,5 litara

ako nema spremište između prednjih siceva na to mjesto stane: aktovka/veterinarska torba/2 paketa pelena za odrasle/pokvarena jedinica vašeg PC-a/1 guma za motocikl do širine 160 cm

ako se izvadi zadnja klupa koja je teška valjda 112 kg i ne može ju jedan čovjek izvaditi
do prednjeg sica u srednjem položaju ima dužina od cca 170 cm uz obujam od 3000 litara
od stražnjeg do prednjeg stakla ako se nasloni na prednju konzolu stane preko 250 cm dugačak predmet
širina prtljažnika ravnih ploha je cca 120 cm, a visina je čak malo više - bilo koji frižider do visine 122 cm će vam zasigurno stati
ako vam crkne žarulja kratkog svjetla, poklopac za izmjenu je velik i lako dostupan kao kod lade rive 1998. godište te ćete se ugodno iznenaditi da se tu radi tek o H4 dostupnoj za oko 25 kn, a ne o preplaćenoj H7 koja se plaća od 7 ojra nagore
u prtljažnik stane bez da se makne polica i bez da se spuste sjedala bar 3 reda vreća ljepila za pločice i najvjerovatnije ćete u toj konfiguraciji prevesti cca 250 kg ljepila

ako nosite gume na felgama za zamjenu - sve stanu u prtljažnik do police tako da vam sakupljači sekundarnih sirovina neće obiti auto kad vide mišelinke u njemu

ako krećete a niste zatvorili bočna klizna vrata - ne brinite, malo jače kočenje će ih zasigurno zatvoriti, a ako netko baš želi riskirati može s njima otvorenima imati panoramsku vožnju koja je za punice besplatna ako se radi o zavojitoj dionici

da bi se iskoristio puni potencijal motora preporučam da prvu brzinu ne rastežete jer time nećete ništa postići
ali zato je svaka slijedeća toliko duga da ljudi misle da ste u brišućem letu
pripazite u slučaju naglog prebacivanja iz 2. u 3. brzinu u punom gasu na usponu poslije naplatnih kučica Umag u smjeru Trsta - berlingo je nježniji auto od vašeg nježnika, svi imamo osjećaje pa tako i on i ne želi vas podsjećati da su sinhroni brzina standard još od vw bube iz 1958 godine

ako ste odlučili imati ljubavnicu berlingo nije auto za vas
na njega žene ne padaju osim ako ih ne pokosite na zebri
u njemu ne možete biti frajer ali će vas svako na benziskoj pumpi pitati da li vam treba R1 račun jer misle da ste obrtnik
ako se u njemu vozite u kravati kao ja, misliti će da ste Jehovini svjedok ili visoko rangirani prodavač mjesečnika "ulične svjetiljke"

osobe starije od 75 godina koje pate od artroze koljena neće voliti izlazak iz berlinga
jer će im isti nalikovati spuštanju niz tobogan
naime visina tog vozila i sjedenja je malo izraženija nego u kiji sportaŽ
slijedom, ako berlinga parkirate pored dajevu matiza vlasnik istog jajomobila ga sigurno neće naći jer iza berlinga neće izviriti ni njegova antena (visina berlinga je cca 180 cm ako nema krovne nosače)
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Vaša iskustva s Berlingom 1.6 HDi, 2010.-11. godina

Libro,frende..
Ti si legenda ovog foruma:aplauz::aplauz::stovanje::stovanje::sise:
 

Dee Jay

New member
Re: Vaša iskustva s Berlingom 1.6 HDi, 2010.-11. godina

Hvala puno na ovako opseznom izvjestaju. Sad se vec veselim da mi dodje Berlingo.
 

markan1000

Well-known member
Re: Vaša iskustva s Berlingom 1.6 HDi, 2010.-11. godina

Nikad bolji opis auta u životu nisam pročitao, uljepšao si mi večer, hvala. Ovako bi trebali testovi auta izgledati, a ne "udobnost vozila ovog francuskog proizvođača je neupitna" ili "jedina zamjerka se može uputiti na malo duže hodove mjenjača". Bravo care!
 

liberty

Well-known member
Re: Vaša iskustva s Berlingom 1.6 HDi, 2010.-11. godina

:grin:

šalu na stranu
frend, ja i naše žene/cure
smo išli na put u veronu
i ja mu rekako - jbg znaš nije ti to limo, to ti iznad 130 kmh buči pa neću voziti iznad toga (površina prednjeg stakla, visina, ništa mu ne ide u prilog kod većih putnih brzina)

i stoga sam se cijeli put držao 110-125 kmh

ljude je oduševio jer kažu da im uopće nije bilo bućno
plus redovito oduševi prostorom na stražnjoj klupi po pitanju širine
ja sam zaista komotno s njim putovao i s 3 osbe na zadnjem sicu

dodatno - ako je klupu teško izvaditi, ipak se ista da zarolati pa ju i neće biti potrebno vaditi, a ispod nje je ravna podnica
ravnu podnicu je lakše usisati, a ni poutnici straga nemaju brijeg između sebe

visina podnioce je ok za sjesti na nju u gepeku i obući cipele/pancerice
a dignut gepek omogućava da ćovjkek od 183 cm stane ispod njega i da ne kisne
gepek se diže do visine auta tako da neće tresnuti negdje gore u garaži
istina ako nisu dvokrilna vrata iza viljuškar neće moći ubaciti euro paletu koja svojom širinom stane

s obzirom da Dee JAy vozi sportsku Hondu samo primjera radi:
door to door od Pule do Krapinskih toplica (doslovce door to door)
imao sam 305 km
najbrže sam stigao po noći za 2 sata i 43 minute uz potrošnju od 7,5 litara
akio sam stizao za 3 sata i 5 minuta potrošnja bi bila oklo 6,2 litara
Pula - Lučko u tom režimu n(od kuće do Lučćkog mi je cca 275 km) stizao sam tada za oko 2 sata i 20 minuta
a Pula do skretanja na autocesti za Karlovac za 1 sat i 58 minuta

tko je stalno na cestio zna koliko su dobri ti prosjeci
i zna zašto sam se zezao da ću ugraditi na njega u masku bljeskalice da mi se miču s puta kad gazim gas
 

liberty

Well-known member
ja maštam o jednom tamno sivom berlingu 120 hdi:)
bijelom c4 100 hdi
sivom c5 150 hdi

a od drugih marki.....uff teško reći, nađe se tu i tamo nešto - od honde ova nova hrv mi je napeta, ali dosta košta
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Crvena Hondica je show :D Al umjesto ovog drugog bi vise cijenio Berlinga... makar vjerujem da ce bitpouzdan.
 

Dee Jay

New member
2 tomica0308: crvena nije type-s, ne postoji ta generacija u Type-s varijanti nego Sport varijanti (1,6 benzinac ili 1,7 dizel). Ovo je type-r, 200 konja stock. Ne postoji 250 konja verzija pa ne kuzim kojeg si type-r vozio sa 250 konja?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh