Iskustva s adapterima za felge: 4x108 na 4x100?

platon

manijak
Pozdrav svima, trebam pomoć i iskustva...
Već par mjeseci tražim za saxa alu felge oz ultraleggera 16" 4x108 et16, ali nešto polovno ni na vidiku osim da uzimam novo, ali to mi je malo pre skupo dati cca 5200kn samo za felge i još gume. To mi je skoro ko pola auta! :hm:

Po njuškalu ima dosta oz ultraleggera ali sa drugim rasponom rupa i offsetom tako da si sad razmišljam uzet adaptere 4x108 na 4x100 ili koje već treba i stavit ih tako na saxa jer bi mi to bila puno povoljnija varijanta. Dali neko ima ili je imao tako felge na autu i koliko bi mi to bila dobra varijanta, tj. dali bi mi se moglo dogodit da mi trese, da mi ubije ležaj ili nešto drugo?
Hvala unaprijed na odgovorima i pomoći! :)

BTW: ako neko ima za prodaju isključivo ultraleggera 16", kupca ima odmah! ;)
 

deda

New member
To sa adapterima ti je preskupo,a pitanje je onaj koji ti radi da ti ne napravi od lošeg materijala pa ti se nešto desi.Inače je to izričito zabranjeno bez atestistaranja,a da bi to atestirao košta da se smrzneš,a nećeš ni dobiti atest za tako nešto,jer se to uopće ne smije raditi.Riskiraš da ako ti se dogodi nešto možeš gadno nadrapat i po zakonu,utuženje od osiguravaćih kuća,itd.Imaš felge sa 108 rasponom kolko hoćeš,a imaš i felge koje imaju 8 rupa sa oba dva raspona.Samo trebaš biti malo strpljiv da se pojavi u oglasniku,ili jednostavno daj u oglasnik što tražiš,već će se neko javiti.
Samo 16" stavljat na Saxa,ej!
 

gox

New member
Imam ja sa 3x98 na 4x108 i sve ok šljaka za sada, hvala Bogu. Nisam se ganjo doduše nikad s njima, provozo par puta brže, ali onako baš na granicu ne i nemam nikakvih problema sa ovjesom i bilo čim drugim vezano za to. Svi VW-ovci stavljaju adaptere ili sa 4x100 na 5x100 ili sa 4x100 na 5x112 5x130 dosta toga i koliko vidim nema nitko problema i voze se, a za atest ne znam.

Ako se dobro napravi mislim da nebi trebalo bit problema, imaš baš neke na njuškalu se prodaju kolko sam vidio...
 

platon

manijak
Ne mogu čekat jer su mi gume katastrofa i treba ih mijenjat, zato bi sad kad već mijenjam gume, zamjenio i felge.
Za adaptere nije problem jer ih mogu napravit besplatno kakve trebam i od kakvog hoću materijala. Zanima me jel može biti kakvih negativnih stvari u tehničkom smislu s obzirom na neka opterećenja. Nije mi u cilju stavit kul felge, a vozit ko po jajima zato što trese i otpada kotač. Sad malo čitam okolo, dosta driftera drifta s adapterima i kojekakvim distancama. Ako podnosi takvo opterećenje. :thinking: Deda, kolika može bit razlika 16" felge s gumama 195/40 i 15" 195/50?
 

gox

New member
Ako se dobro napravi mislim da nebi trebalo bit problema i drifteri i styleri to rade...mislim da će ti bit razlike između 195 50 15 i 195 40 16, lošije u udobnosti, a bolje u izgledu :) Ja sam definitivno za 16 :) Ja sam promijenio sa 195 45 15 na 165 50 15 i praktični ista stvar...ako paziš kak voziš nema razlike...
 

Mrèela

New member
To sa adapterima ti je preskupo,a pitanje je onaj koji ti radi da ti ne napravi od lošeg materijala pa ti se nešto desi.Inače je to izričito zabranjeno bez atestistaranja,a da bi to atestirao košta da se smrzneš,a nećeš ni dobiti atest za tako nešto,jer se to uopće ne smije raditi.Riskiraš da ako ti se dogodi nešto možeš gadno nadrapat i po zakonu,utuženje od osiguravaćih kuća,itd.Imaš felge sa 108 rasponom kolko hoćeš,a imaš i felge koje imaju 8 rupa sa oba dva raspona.Samo trebaš biti malo strpljiv da se pojavi u oglasniku,ili jednostavno daj u oglasnik što tražiš,već će se neko javiti.
Samo 16" stavljat na Saxa,ej!
Ima da rasturi trapove,sa 16-kama.
 

Krky

Lakerski profesionalac
15 i 6,5J u vrh glave, i to gume 185 netreba šire, plafon, da lijepo zgleda a da nema nekih posljedica
 

platon

manijak
Možda sam malo pogriješio forum za ovo pitanje :hm: ...moje pitanje i u čemu trebam pomoć u ovoj temi je iskustva s adapterima za felge, a ne koje felge i gume da stavim na auto i dali će mi otići trap. Na saxo vts propisane felge su 185/55/14" i 195/50/15", ali mogu ići i 195/40/16", dođe na isto promjerom kompletnog kotača. Auto bude tvrđi, ali meni puno ljepše izgledom, jel izgleda kao komarac sa kandžama orla! :D Svjestan sam da je trap pod većim udarom, al to je cijena koju sam spreman platiti, tj. već sam nedavno platio kada sam izmjenjao kompletan ovijes. Da pojasnim, ovo vozilo je moje gušt vozilo jer volim njegovu živahnost i vozim ga po gradu, najdalje 100km od kuće po cesti, a ne po makadamima i off road putevima. Za sve ostalo tu je vozilo sa "velekim kotačima" i mastercard. :) Hvala ti deda, ništa mi ne pomažeš sa svojim odgovorima, ali mi je drago što sam ja pomogao tebi u hranjenju tvog ega po forumima. :p
 

Vedran

New member
Možda sam malo pogriješio forum za ovo pitanje :hm: ...moje pitanje i u čemu trebam pomoć u ovoj temi je iskustva s adapterima za felge, a ne koje felge i gume da stavim na auto i dali će mi otići trap. Na saxo vts propisane felge su 185/55/14" i 195/50/15", ali mogu ići i 195/40/16", dođe na isto promjerom kompletnog kotača. Auto bude tvrđi, ali meni puno ljepše izgledom, jel izgleda kao komarac sa kandžama orla! :D Svjestan sam da je trap pod većim udarom, al to je cijena koju sam spreman platiti, tj. već sam nedavno platio kada sam izmjenjao kompletan ovijes. Da pojasnim, ovo vozilo je moje gušt vozilo jer volim njegovu živahnost i vozim ga po gradu, najdalje 100km od kuće po cesti, a ne po makadamima i off road putevima. Za sve ostalo tu je vozilo sa "velekim kotačima" i mastercard. :) Hvala ti deda, ništa mi ne pomažeš sa svojim odgovorima, ali mi je drago što sam ja pomogao tebi u hranjenju tvog ega po forumima. :p
Jesi, pogriješio si forum- bolje to pitat na onim hrawebowima, tjuning, stajling di su oni koji voze saxo zato kaj nemaju za golfa 4....:whistling:
Btw, na saxo vts idu 195/45-15, a ne 50.
Inače, na 16 cola se nebu ništ dogodilo ovjesu posebno lošije, osim što je auto lošiji za vozit jer nabija (tvrđi ne znači bolji!!!!)prek svega pa mi je čudno jer ti je to gušt vozilo- osim ako u ovom slučaju gušt ne znači gledat ga u dvorištu
 

deda

New member
Samo sam ti htio dobronamjerno skrenut pažnju da ne trošiš novce bez veze i središ auto tako da će bit koma za vozit,ali očito ti je bitan izgled a ne karakteristike vozila,jer da znaš nešto o autima nikada ti tako nešto ni nebi palo na pamet bez kompletnog preuređenja auta,tako da iza izgleda ima i razloga zašto se nešto mjenja na autu.Svatićeš kad tad što sam ti htio reći,ali možda trebaš to platit pa da shvatiš.I molim bez ljutnje,jer se ja uopće nisam na tvoj post naljutio,pa nebi ni ti trebao na moj.
Razlog zašto ti na to skrećem pažnju,je upravo taj,što sam sve to ja prošao odavno i znam o ćemu pričam,samo postoji jedna razlika:ja sam sve to radio iz zafrkancije i nije me koštalo ništa,jer sam imao tu mogućnost i shvatio sam da što god sam kemijao po autima samo sam usrao motku, ne da nije bila nikakva korist od toga,nego je čak i sve to bilo bez veze i niš koristi.
 

platon

manijak
Riješene felge i gume! :)
Uzeo od forumaša "petar vts" felge oz ultraleggera 4x108 16" ET16 s gumama toyo proxes 195/40/16. Točno što sam tražio u odličnom stanju! :grin: Ne"gledam ga u dvorištu", vozim se sad već tjedan dana i super zadovoljan. Auto odlično drži cestu, malo jest tvrđi, ali sam očekivao da će biti i više. Otprilike ko narodna kola goljf 4! :p Uglavnom kompromis koji sam tražio "izgled - udobnost - performanse" je jako dobar! Što se tiče gubitka u performansama, zbog toga sam i tražio isključivo oz ultraleggera jer su puno lakše felge od nekih drugih felgi iste "colaže". Išlo je i na vagu! :D Oem vts felga s gumom 185/55/14" 14,8kg, ultraleggera 16" s gumom 15,6kg tako da je auto tek nešto malo tromiji nego na 14".

Nema ljutnje deda! Samo ja šumom, a ti drumom jer imamo drugačije želje i gledište prema autima i ja to cijenim! ;)
Hvala svima na pomoći... i na brizi koju nisam tražio za moj ovijes i udobnost!
Hvala Marku na brzoj obavjesti!! :cool:
 
Na vrh