Iskustva i preporuke za ugradnju Xenona u Saxa

kosi

Member
Ima netko?
Dolaze tmurni dani pa razmišljam uzeti neki bi-xenon kit s ebaya i složiti to na saxa.

Mislio sam uzeti
http://www.ebay.co.uk/itm/150649760005?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

btw. svjetla i inače imam nisko a s ovim mislim da bih spustio skroz jer i meni smeta kada s drugih auta ide u oči (a moje su osjetljive).

btw2. prije cca godinu dana sam stavio h4 philips extreme nešto (cca 200kn) i nije mi bilo puno bolje od običnih vulgaris h4 žarulja... 2 tjedna iza sam imao frontalni sudar i ostao bez žarulja (i skoro glave) :D
 

Marko

Well-known member
Vjerojatno je netko naknadno ugradio. Koliko sam imao prilike čitati - treba se instalacija dobro pripremiti za tehnički pregled... ;)
 

zgodny

New member
ksenoni i mene interesiraju, samo su mi rekli da je bolje xenon + h1 halogena iz nekog razloga, takodjer neki ksenoni ne pasu jer smeta sjenilo, a bez njega neces proc tehnicki a i nece na nista licit.. bas nam treba iskustvo iz prve ruke
 

gox

New member
Imaš saxa ph2, znači clean farove, i da sam na tvome mjestu bi našao na otpadu neke leće i stavio njih i xsenone skupa ;) Pazi samo kakve xseone kupuješ, većina što vidim tih jeftinih 6000K budu ZELENI, a ne svijetlo plavi kakvi bi trebali bit...

Na tehnickom prolazi sve do 6000K, sve preko ne baš...možeš i u ovakve farove, kakvi jesu stavit, ali po meni je puuuno bolja gornja kombinacija, usput, dok se slažu leće, zatamniš i sjenila jer je auto crni i izgledao bi super...pogledaj saxiće na Saxo - slike u saxo podforumu...
 

platon

manijak
Da s motorićem za podizanje..zamijenio ih sa angel eyes tako da mi ne trebaju! 500 novaca i tvoji su...čak nisi daleko da dođeš po njih! :)
 

sLi

Dr. Xsara
moja preporuka je da uzmete morimoto lece i uvalite u njih...decki sa renaultkluba su radili i ispada fantasticno!
 

kosi

Member
moja preporuka je da uzmete morimoto lece i uvalite u njih...decki sa renaultkluba su radili i ispada fantasticno!
Baš guglam morimoto leće (obzirom da sam tek čuo za njih) i čini se da je to to :grin:
 

gox

New member
Ne moraju biti morimoto, možete uzeti bilo koje s nekog drugog auta na otpadu, vjerovatno su i jeftinije :) Uglavnom, uzimajte bilo što samo da nisu s onim angel eyes krugom :D
 

sLi

Dr. Xsara
ne laprdaj...morimoto su proglasene najboljim lecama, bolje od najboljih tvornickih...kostaju oko 500kn sa dostavom i da ih se nac na alibaba.com placanje paypal i cak i ne carine..

ovaj decko je odradio savrsen posao ugradnje istih, spominjalo se oko 400kn za njegov posao
http://sites.google.com/site/upalixenon/

a ovo je cutoff od morimoto
[ame]http://www.youtube.com/watch?v=oEEYERaMUZI&feature=player_embedded[/ame]
 

kosi

Member
Namiguša! ;)

Koji je zaključak herr Kosi?


Zaključak (moj) je tko misli stavljati xenone na saxa nema puno razmišljanja... alibaba čitav set je 65$ + 400kn ugradnja Jens :cool:

Za početak idem u SLO po 4 zimske gume a onda ćemo vidjeti dalje :D
 

slashnino

New member
ja sam imaona proslom autu, bixsenone h4,al je problem da ako neznas nekog na tehnickom postoje velike sanse da te nece pustit... zato sam ja imao sa sobom 2 obicne h4 zamjenio tamo pred njim i kad sam doso doma opet vratio xenone... po pravilniku za xenone imat moras imat farove koji se sami stelaju po visini i perače farova i po mogućnosti leće ali nije nuzno, glavno je imat dobar cut off.. sta se tice ugradnje h4 je puno kompliciraniji za ugradit ali nije neki problem... u sat vremena je stvar gotova. Gledam ovog upali xenon i sviđa mi se rad al opet mislim da bi moglo opet bit problem sa zakonom, jer bi se sve to trebalo atestirat a kako je dorađivan far to ne bi proslo... mi u Labinu imamo velikih problema sa plavcima pa pisem sve tako vezano uz nekakve pravilnike...

ako nekom treba kakv xenon nek se javi na pm jer znam lika koji ih prodaje i nisu oni losi kineski, a lampe se dobiju na ebayu h1/h7 za 10$ par a h4 za 20$ ili 25 sa dodatnim ozicenjem...
 
Na vrh