Iskustva i preporuke amortizera za Saxa

coLL

New member
pozz svim forumasima i sve najbolje povodom blagdana. :angel:

A sad na posao. Zanimaju me mišljenja i iskustva imam Saxa 1.5D 2001.god i sad je vec blizu 100 000 km pa bi prominija sve amortizere. Zanima me sto preporucate i koje su cijene malo sam gledao u zd kaze mi lik 400kn kom u kompletu 1250kn Monroeovi amortizeri. Cuo sam za Monroe ali osobno ne znam ni u koju to skupinu spada bolji ili losijih? Znaci ne treba mi nista spusteno nista nabrijano, amortizeri za vecinom gradsku voznji i 2-3 izleta godisnje na duzi put.

Ajmo forumaši navalite sa savijetima jedva cekam ... :whistling:
 

Zmix

New member
Monroe su dobri amortizeri, dobri su i Record...
Reci mi da li su riknuli amortizeri pa hoćeš da ih menjaš?
Nešto mi malo tih 100000 km. :wtf:
 

coLL

New member
Da otisa sam na testiranje amortizera i zadnji su koma a kaze covik da su i prednji pri kraju ... da bi ih triba minjati unutar 6 miseci. :(
 

Zmix

New member
Monroe sam imao na starom Peugeotu a Record davno na Renaultu 4 i mogu ti reći da sam bio zadovoljan. :)
Za ostale marke ne znam, ali ove dve iz ličnog iskustva preporučujem.
Cena je tu negde i neznatno varira od trgovca do trgovca, ali budi spreman da daš negde oko 150-200 evra za sva četiri.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Od boljih imaš: koni..blistein..kayaba
Za monroe neki vele da su ok,a neki da su sranje..isto ko i za sachs..
 

maxx

Member
Da otisa sam na testiranje amortizera i zadnji su koma a kaze covik da su i prednji pri kraju ... da bi ih triba minjati unutar 6 miseci. :(
Mene zanima kak se to (sa)zna da su amortizeri "pri kraju":confused:
A pogotovo ovo da se moraju mjenjat u roku 6mj.:thinking::D
 

hacti

made in france
Mene zanima kak se to (sa)zna da su amortizeri "pri kraju":confused:
A pogotovo ovo da se moraju mjenjat u roku 6mj.:thinking::D
ja sam prije nekoliko godina na p-405 mjenjao amortizere stavio "koni" stari su mi bili sumnjivi jer: kad recimo brze predem preko losijeg pruznog prijelaza auto se ljulja ko na ljuljacki ili kad vozim losom cestom(makadamom) primjecivao sam da mi snop od farova "plese"gore-dolje i otisao sam na test i na testu je za sva 4 amortizera rezultat bio "pohvalan" - DEFECT!!!!:eek: poslje zamjene nisam mogao prepoznat auto(cudi me kako da nisam dobio morsku bolest)!!!!!inace to je bio prvi auto koji je imao tako krasne amortizere!!!!LOL
 

coLL

New member
koji su rezultati testa?
pa buduci da je to bilo prije 5 miseci :) ako se dobro sijecam zadnji na 30% a prednji na 50%
s tim da mi je rezervar bija full smo mislim da je pridonilo "boljim" rezultatima :)


@ maxx

u Zadru Eurohercova stanica za pregled vozila ima makinu za testirati i besplatno je valjda i u ostalim gradovima imaju. :thinking:
 

maxx

Member
Neznam,moj ima preko 240tkm i oriđinale amortizere i neprimjećujem da se ljulja tj. da je nestabilan...što neznači da su isti i ispravni...al nemislim ih mjenjat dok se auto ne počne ljuljat ko lađa:D
 

madmac

Member
neprimjećujem da se ljulja tj. da je nestabilan...al nemislim ih mjenjat dok se auto ne počne ljuljat ko lađa:D
Ti kao vozač nećeš to ni osjetiti niti skužiti.... jer si u tom autu cijelo vrijeme i prilagodio si se na njega, i to ti spada pod normalno ! Al da probaš isti takav auto od nekoga sa ispravnim amortizerima onda bi tek skužio kolko su ti u ku..cu amortizeri...
 

maxx

Member
Ti kao vozač nećeš to ni osjetiti niti skužiti.... jer si u tom autu cijelo vrijeme i prilagodio si se na njega, i to ti spada pod normalno ! Al da probaš isti takav auto od nekoga sa ispravnim amortizerima onda bi tek skužio kolko su ti u ku..cu amortizeri...
a ko kaže da moji nisu ispravni:D
neznam gdje sam to pročito,lik je piso da je na citroenu(neznam koji model)promjenio amortizere i veli nije to više ta udobnost ko kad su bili
oriđinale amortizeri na njemu...jel to moguće,da promjenom amortizera auto bude "tvrđi"?
 

Dalibor

Dado Tornado
moguće, zamjenski amortizeri mogu biti različiti ovisno o marki.
ali odeš do citroena i kod njih kupiš "original citroen" amortizer.
ne moraš kupiti zamjenski monro marisol...
 

maxx

Member
pretpostavljam i da su ti orđinal citroen amortizeri znatno skuplji od ovih
"ostalih".
nego,znam da se mjenjaju u paru,al ak se mjenjaju prednji jel se moraju onda i zadnji promjenit ili...?I jel se mjenja i kapa amortizera uz novi amortizer?:whistling:
 
Na vrh