Interval izmjene svjećica

Nono

Èlan
svjećice uopće nije potrebno mijenjati dok god auto normalno vozi
Što znači da auto "normalno vozi"? Kako se to mjeri? Svjećice su potrošna roba. Kad se elektrode istroše motor ne radi ispravno, povećava se potrošnja itd. Treba ih promjeniti kako je predviđeno. Ne znam za konkretan slučaj za C3 kad je to, ali valjda je Mirda odgovorio.
 

deda

New member
Zavisi kakve kupiš,isto ko i ulje.Mjenjaju se na 20-40 i 60 somova.Svećice se moraju menjat na određenoj km jer ako se čeka da riknu,mogu gadno uništit motor.
 

Marko

Well-known member
Interval je tu negdje kak je Mirda napisal, mjenjaj svakih 30.000 km i nemaš brige. Na tom 1.4 i na 1.6 motoru moraš "pol" instalcije dolje uzeti, bobinu pa ključ za svječice onaj s zglobom da provjeriš u kakvom su stanju - pa ak već uzmeš sve dolje nije loše puknut nutra nove i doviđenja! ;)

Ps. Ova curka s mojeg avatara vješta je s rukama pa mjenja svijećice svakih 20000 km!
 

quadrolg

Member
kolko znam moje još nisu nikad mijenjane a auto ima skoro 120000tkm, al auto niš lošije ne dela nit niš slično, pa kaj je to baš tak bitno promijenit ? :whistling:
 

deda

New member
Pa je ni distribucuju ni zupčasti remen ne treba mjenjat barem do 300000km,zakaj bi uopće mjenjal ulje,filtere,doli kad fali,zašto bi mjenjal gume dok god drže zrak,samo neznam zakaj su svi bedasti pa nepotrebno troše novce i drže se uputstva proizvođača.Da mi je samo znati na kaj bi uopće auti ličili da još ne trebaju ić svake godine na tehnički pregled.
 

quadrolg

Member
Pa je ni distribucuju ni zupčasti remen ne treba mjenjat barem do 300000km,zakaj bi uopće mjenjal ulje,filtere,doli kad fali,zašto bi mjenjal gume dok god drže zrak,samo neznam zakaj su svi bedasti pa nepotrebno troše novce i drže se uputstva proizvođača.Da mi je samo znati na kaj bi uopće auti ličili da još ne trebaju ić svake godine na tehnički pregled.
ej ej pa je se šalim pa normalno da mijenjam ulje i to svakih 8 do 10 tkm, i ne troši ulja ni kapi. kaj odma shvaćate ozbiljno, pa jesam stavil bil smajlije
 
Na vrh