Innuendo by Liberty

liberty

Well-known member
Ova crtica za golfa... nači ti si ga prodao preprodavaču?
Prodao sam ga čovjeku koji mi je prodao cmaxa
jer se meni nije dalo zajebavati s kupcima da bi dobio 500 EUR više nego što ga njemu dao
On ga je prodao idući dan, obzirom je bio korektan primjerak golfa s plinom koji treba riješiti problem (svi su s tim upoznati) - ja zadovoljan, on zadovoljan

ne bi rekao da je čovjek preprodavač....prvenstveno je serviser, a ima firmu za uvest aute i najčešće uvozi po narudžbi, a tu i tamo uveze neki primjerak koji je po njemu iznadprosječno očuvan bez da ga je netko naručio

Puna je meni kapa prodaje
eno sad prodao skuter
Sad ću morati Vitaru
naporno mi je s ljudima.....na 17 godina starom autu bi ih smetala žučkasta prednja svjetla, prelaz farbanja na vratima itd....

Ok, trebao sam se potruditi prodati golf sam jer 500 EUR nije malo...ali jbgne stižem sve
nekako sam si uzeo u obzir da me ta razlika od najvjerovatnijih 500 eur što bi ja postigao ne dira puno (moguće ga je on prodao i za više od toga - ne ulazim u to niti me zanima)

Vitara, to me čeka prodati, tu su ulozi malo veći, ali pametan kupac tu može jako dobro proći, tako niske cijene nema na tržištu (još nije oglašena)
 

liberty

Well-known member
da, ford nema eolys

provjerio razinu ulja obzirom je injektor bio faličan - sve ok

napravio s njim oko 1.000 km do sada
jučer ga opet namazao sredstvom za zaštitu jer te ptice seru li ga seru

dent na prednjoj haubi sam rukom malo popravio - sad je manje uočljivo

škodilak je u mojim rukama napravio nekih 3.600 km
sviđa mi se jer mu je obruč volana manji i deblji nego na fordu, a i volan je lakši kad se mota u mjestu
Fordinjo je dosta nizak od ispred ali ću ipak bijelim putevima na more s njim a ne sa škodom - naime ima preklopna sjedala i dobro iskoristiv gepek
a tkanina sjedala i plastike unutrašnjosti su sivih tonaliteta i od otpornije tvrđe plastike pa će njihovo prljanje biti lakše rješivo nakon sezone kupanja

do polovice 7. mj još ću 1x namazati s zaštitom oba auta, a onda ih ne diram do kraja ljeta
mislim da ću škodu otići proluftati na autoput i usput posjetiti prijatelja na 60 nkm od m og grada (2x60 km će joj dobro doći)

na oba auta će interval zamijene ulja biti 10.000 km
s time da na oba moram mijenjati filtere goriva kod idućeg servisa i obavezno filter zraka i filter peludi
a na idućem servisu za ford negdje u proljeće sljedeće godine ću mu staviti i nove gume - prednje su potrošenije od zadnjih i sad su na pola životnog puta
nema razloga da ne budu i dalje Barum cjelogodišnje - ok funkcioniraju, taman su dovoljno mekane

+nadam se da će s tim polovnjacima biti sreće da im ništa ne otiđe do redovnog servisa, ali dobro....to su već stari auti, 2015. i 2018. godište.....treba zaista imati sreće
 

liberty

Well-known member
s Fordinjom do sad napravljeno nekih 1.500 km - sve je ok, gradska potrošnja oko 6,9 litara

Škodilaka slabije vozim - s autom sam u 4 mj napravio nekih 3.900 km, sigurno mu to paše za adblue, samo ga čekam....jednom tjedno napravim nekih 50-70 km otvorene ceste ako negdje odem i to je to.....umjerenim tempom otvorenom cestom potrošnja je po board computeru i ispod 5 litara (laže)
resetirao joj se bio sat i prosječna potrošnja - zna se to desi9ti na škodama, moguće je do akumulatora (napona)....akumulator ima ravno 2 godine,. mislim da je u nju ugrađen original akumulator 2024. (bar tako djeluje)

Hm....po gradu mi je ugodnije voziti Forda, okretniji, viši položaj sjedenja, mekše sjedalo, ali malo težak na volanu (jbg postao sam fina guzica).
Na otvorenoj cesti je Škoda bolja, položaj sjedenja je ispruženijih nogu, jedino tvrdoća sjedala ubija....toliko loše da me neugodno ponekad iznenadi

Ford je obli i nema krovne nosače - lakše ga je oprati, osušiti i namazati
Npr., osim toga, Škodin grill naprijed je puno teže isprati od auto šampona + njezina dužina je nepraktičnija kod pranja na samoposlužnim autopraonicama zbog skučenog prostora
Opet, tradicionalno zaobljena karoserija kod forda tj. vrata prema pragovima generiraju više izbačene gume izvan karoserije što znači da se Ford
u vožnji više prlja po bokovima

Kvalwiteta laka je definitivno na strani Forda
Iako oba s halogenim svjetlima - Ford bolje osvjetljava, ova Škodina svjetla su pretpotopna
Nedostatak prednjih parking senzora kod Forda i nije neka mana - pregledan je zbog visokog položaja sjedenja
Vanjske kvake su solidnije i krupnije na Fordu
Upravljač (obruč) je na Fordu malo pretanak, i iako mu koža nije istrošena (na Škodi je), neugodniji je materijal na dodir (tvrđi skaj očito)

Oduševljava što oba auta nemaju nikakve asistencije u vožnji
Samo start-stop i to je to, ostalo je sve old school, ručne kočnice su baš ručne, pokreću se ključem

Daljinski ključ (kučište) puno kvalitetnije kod Forda
Vw/škoda forsiraju neku mekanu plastiku tipki koja se brzo istroši/napuhne/ošteti
Na Fordu je kao na golf 6 - čvrste plastične tipke koje ne pokazuju zub vremena

Na Suncu se oba auta dosta griju (tamno sive su boje), ali zbog veličine i zakošenosti vjetrobrana i količine plastike prednje armature u unutrašnjosti - Ford je prvak po tom pitanju, moguće je i do onoga što sam pisao - neobično postavljenih ventilacijskih otvora koji su okrenuti prema gore

Središnji naslon za ruku naprijed kod Forda je od neke gumirane plastike - odlično, manje se prlja nego škodin koji je presvučen tkaninom
Boja sjedala i dobrog dijela unutrašnjosti kod Forda je neka sivkasta - isto pogodno za prljanje/neprljanje
 
Na vrh